A rajzpályázat legjobbjának ítélt műve
Fotó: Határtalanul/Facebook
A Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága 2020. októberében hirdette meg a Határtalanul programhoz kapcsolódó kreatív rajzpályázatot, amely ismét nemzetpolitikai sikertörténet lett, hiszen rengeteg pályamű érkezett be az anyaországból és a határon túlról. A díjazottak között csíkszeredai is van.
2020. november 22., 16:382020. november 22., 16:38
Pályázni lehetett saját készítésű rajzzal, festménnyel, fotóval, fotómontázzsal és bármely olyan technikával készült művel „Magyarok a Kárpát-medencében” témakörben, amelyet PDF – vagy bármely Windows alkalmazásban megnyitható – formátummal rendelkezik. Pályázati feltétel volt a külhoni vagy magyarországi tanulói jogviszony – számol be közleményben a nemzetpolitikai államtitkárság sajtóosztálya.
Emellett természetesen bizonyítaniuk kellett tehetségüket és kreativitásukat is a rajz elkészítése során.
A felhívásra közel 500 pályamű érkezett, amelyek közül a legjobb 350-et a Határtalanul program Youtube-csatornáján november 18-án élő adásban mutatják be.
A legjobb három alkotás a következő lett:
3. helyezett: Molnár Viktória, Farkasd – Nagyapám történetei
2. helyezett: Ráduly Anikó, Csíkszereda – Egy marék Magyarország
1. helyezett, aki a fődíjat, az Ipad-et is nyerte: Peresztegi Hanna, Budapest – Mindannyian magyarok vagyunk
Mivel a Határtalanul szakmai bizottsága több remek alkotásnak adott volna még szíve szerint komoly díjat, elhatározták, hogy a közönségnek legjobban tetsző alkotás közönségdíjat fog kapni, ami egyforma értékű lesz a nagydíjjal.
A második díjas alkotása
Fotó: Határtalanul/Facebook
Az alkotásokra a következőképpen lehet szavazni: a jatek@hatartalanul.net címre küldött emailen keresztül, megjelölve az alkotót és az alkotás nevét; az eredményhirdetés Youtube-videója alatt kommentben; a Határtalanul Facebook oldalán, az albumban található képek lájkolásával.
A szavazatokat összeadják és a közönségdíjas nyertest, valamint a második és a harmadik helyezettet is díjazzák.
December 14-én magyarországi idő szerint 15 óráig lehet szavazni az alkotásokra, az eredményt december 15-én hirdetik ki – olvasható a kezdeményezők felhívásában.
Ez a kompozíció végzett a harmadik helyen
Fotó: Határtalanul/Facebook
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
A simontornyai vár Tolna vármegye északi részén található. A várat az 1270-es években, gótikus stílusban építették.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
Izrael elfogadta a tűzszünetet Iránnal, mert elérte minden hadműveleti célkitűzését – jelentette be kedden reggel Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök.
szóljon hozzá!