Lemondott az általa alapított Románia Haladásáért Országos Szövetség (UNPR) elnöki tisztségéről Gabriel Oprea volt miniszterelnök-helyettes csütörtökön, aki ellen két ügyben is bűnvádi eljárást indított a korrupcióellenes ügyészség (DNA).
2016. március 03., 17:392016. március 03., 17:39
2016. március 03., 17:432016. március 03., 17:43
Az UNPR, amely a 2012-es választások óta a frakciójába átült honatyáknak köszönhetően megháromszorozta parlamenti súlyát, jelenleg a mérleg nyelvét képezi a bukaresti parlamentben a jobb- és baloldal között. Az UNPR főleg a populista Dan Diaconescu Néppárt (PPDD) frakciójából csábított át törvényhozókat, majd tavaly nyáron a PPDD maradéka is beolvadt az UNPR-be.
A „parlamenti migráció” gyűjtőpártjaként 2010-ben létrejött UNPR egyszer sem szerzett legitimitást a választásokon: mindig a Szociáldemokrata Párt (PSD) jóvoltából jutott parlamenti képviselethez.
Gabriel Oprea volt miniszterelnök-helyettes politikai karrierjét a konvoját felvezető egyik motoros rendőr halála törte meg: az eset miatt tüntetők tízezrei követelték lemondását, a DNA pedig bűnvádi eljárást indított ellene a rendőri felvezetés jogosulatlan igénybevétele miatt. A DNA egy másik ügyben is hivatali visszaéléssel gyanúsítja, azt állítva, hogy a belügyi titkosszolgálat műveleti keretéből vásároltak számára luxusautót.
Oprea 2008 óta – jobb- és baloldali kormányok idején is – több ízben állt a belügyminisztérium, illetve a védelmi tárca élén, a Ponta-kabinetben pedig kormányfő-helyettesi rangot is kapott. Az UNPR ideológiáját nehéz behatárolni, a párt mindig a „nemzeti érdekre” hivatkozva sorolt a feljövőben lévő politikai oldal mellé.
Az UNPR egy hónapja a PSD-vel kötött keretmegállapodást a júniusi helyhatósági választásokon való együttműködésről, és feltételezhetően ősszel ismét a PSD segítségével próbál parlamenti képviselethez jutni.
Az UNPR vezetése hétfőn dönt a tisztújítás menetrendjéről – közölte a párt szenátusi frakcióvezetője.
Tizenkét különleges helyszín, tucatnyi izgalmas és megragadó történet – Erdély kincsei sorozatunk első évadában tömören, lényegre törően mutattuk meg azokat a természeti vagy épített büszkeségeinket, amelyekről még az itt élők is keveset tudnak.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
Izrael elfogadta a tűzszünetet Iránnal, mert elérte minden hadműveleti célkitűzését – jelentette be kedden reggel Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök.
szóljon hozzá!