Külföldi cégek építhetik meg a Brassó melletti Vidombákra tervezett nemzetközi repülőteret – jelentette be Claudiu Coman, a Brassó megyei önkormányzat alelnöke.
2015. június 02., 19:292015. június 02., 19:29
Mint kifejtette: több külföldi vállalkozás képviselőjével is tárgyalásokat folytat a hivatal, jelenleg ezeknek a cégeknek a fizetőképességét ellenőrzik. „Már a külföldről mutatott érdeklődés is biztató. Amint törvényesen is megszerezzük a leendő repülőtér területét, elindítjuk a nemzetközi licitre vonatkozó jogi eljárást” – nyilatkozta az Agerpres hírügynökségnek az alelnök.
Coman elmondása szerint a projekt kivitelezésére egyelőre három cég esélyes: egy Magyarországon és Ausztriában is működő csoport, egy törökországi cég, valamint egy török–izraeli konzorcium.
A Brassó megyei önkormányzat 2009-ben, egy kormányrendelet nyomán kapott egy 200 hektáros területet a légikikötő megépítésére, az egyetlen feltétel az volt, hogy a beruházást öt éven belül, legkésőbb 2014-ig be kell fejezni. Mivel ez nem történt meg, a terület visszakerült az állam tulajdonába.
A megyei tanács idén újabb eljárást indított a helyszín visszaszerzése érdekében, ezúttal viszont már 15 éves határidőt kértek a projekt véglegesítésére. A kezdeményezésre még három szenátusi bizottságnak és a kormánynak kell rábólintania, majd az önkormányzatnak is meg kell vitatnia a tervet – magyarázta Coman. Hozzátette: a tulajdonjogi helyzet tisztázásáig nem lehet elkezdeni az építkezést.
„Szívesen látjuk Bukarestet, amennyiben részt kíván venni a kivitelezésben, és a brassói önkormányzattal is partnerséget kötnénk, ezt minden bizonnyal a város is megfontolja, hiszen a befektetés elsősorban a helyiek érdekeit szolgálja” – fogalmazott a megyei tanács alelnöke.
A vidombáki repülőtér 2850 méter hosszú, 45 méter széles kifutópályájának építését egyébként tavaly ősszel fejezték be, a munkálatokat a megyei önkormányzat finanszírozta.
Romániai idő szerint szombaton 10 óráig több mint 246 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint pénteken 19 óráig több mint 150 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Az év első három hónapjában több mint 240 ember vesztette életét közúti balesetben, és több mint 500-an kerültek kórházba – tájékoztatott csütörtökön a Facebook-oldalán a belügyminiszter.
XIV. Leó pápa címert választott magának, és feltűnt mellette személyi titkára is, Edgard Iván Rimaycuna 36 éves perui pap. A címer jelképeinek értelmezéséhez a Vatikán útmutatót közölt.
A külügyminisztérium azt tanácsolja a Líbiában tartózkodó román állampolgároknak, hogy a konfliktusok eszkalációja miatt azonnal hagyják el az országot.
Vízi balesethez riasztották szerda délután a Dolj megyei katonai tűzoltókat, két kisebb csónak és egy uszály összeütközött a Dunán, Rast település magasságában – számolt be a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) közlése nyomán az Agerpres.
A világegyetem várhatóan tíz a hetvennyolcadik hatványon év múlva pusztul el, sokkal hamarabb, mint azt korábban gondolták, amikor az univerzum végét tíz az ezeregyszázadik hatványon év múlvára jósolták – közölték egy friss számítás alapján.
Elutasította kedden a bukaresti ítélőtábla annak a 17 éves romániai diáknak a kiadatását, akit az Egyesült Államokban többek között azzal vádolnak, hogy több száz bombafenyegetést küldött amerikai intézményeknek.
XIV. Leó pápa első vasárnapi üzenetében „valódi és tartós békére” szólított Ukrajnában, tűzszünetre a Gázai övezetben, és sürgette a Hamász palesztin terrorszervezet fogságában lévő izraeli túszok szabadon engedését.
XIV. Leó pápa a bíborosoknak adott szombati audienciáján megerősítette, hogy XIII. Leó pápa szociális doktrínáját tartotta szem előtt egyházfői nevének kiválasztásakor, mivel szerinte a mesterséges intelligencia fejlődése egy újabb ipari forradalom.
szóljon hozzá!