Külföldi cégek építhetik meg a Brassó melletti Vidombákra tervezett nemzetközi repülőteret – jelentette be Claudiu Coman, a Brassó megyei önkormányzat alelnöke.
2015. június 02., 19:292015. június 02., 19:29
Mint kifejtette: több külföldi vállalkozás képviselőjével is tárgyalásokat folytat a hivatal, jelenleg ezeknek a cégeknek a fizetőképességét ellenőrzik. „Már a külföldről mutatott érdeklődés is biztató. Amint törvényesen is megszerezzük a leendő repülőtér területét, elindítjuk a nemzetközi licitre vonatkozó jogi eljárást” – nyilatkozta az Agerpres hírügynökségnek az alelnök.
Coman elmondása szerint a projekt kivitelezésére egyelőre három cég esélyes: egy Magyarországon és Ausztriában is működő csoport, egy törökországi cég, valamint egy török–izraeli konzorcium.
A Brassó megyei önkormányzat 2009-ben, egy kormányrendelet nyomán kapott egy 200 hektáros területet a légikikötő megépítésére, az egyetlen feltétel az volt, hogy a beruházást öt éven belül, legkésőbb 2014-ig be kell fejezni. Mivel ez nem történt meg, a terület visszakerült az állam tulajdonába.
A megyei tanács idén újabb eljárást indított a helyszín visszaszerzése érdekében, ezúttal viszont már 15 éves határidőt kértek a projekt véglegesítésére. A kezdeményezésre még három szenátusi bizottságnak és a kormánynak kell rábólintania, majd az önkormányzatnak is meg kell vitatnia a tervet – magyarázta Coman. Hozzátette: a tulajdonjogi helyzet tisztázásáig nem lehet elkezdeni az építkezést.
„Szívesen látjuk Bukarestet, amennyiben részt kíván venni a kivitelezésben, és a brassói önkormányzattal is partnerséget kötnénk, ezt minden bizonnyal a város is megfontolja, hiszen a befektetés elsősorban a helyiek érdekeit szolgálja” – fogalmazott a megyei tanács alelnöke.
A vidombáki repülőtér 2850 méter hosszú, 45 méter széles kifutópályájának építését egyébként tavaly ősszel fejezték be, a munkálatokat a megyei önkormányzat finanszírozta.
A párizsi ítélőtábla megtagadta szerdán Pál Fülöp herceg kiadatását Romániának – írja az Agerpres az AFP hírügynökség jelentésére hivatkozva.
Tizenkét különleges helyszín, tucatnyi izgalmas és megragadó történet – Erdély kincsei sorozatunk első évadában tömören, lényegre törően mutattuk meg azokat a természeti vagy épített büszkeségeinket, amelyekről még az itt élők is keveset tudnak.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
szóljon hozzá!