Fotó: Veres Nándor
Június 7-én lejár a nevezési periódus – hívták fel közleményükben a versenyzők figyelmét az Ákovita Nemzetközi Párlat- és Pálinkaverseny szervezői.
2022. június 03., 11:132022. június 03., 11:13
Azok a párlatkészítők, akiknek nehézséget okoz eljuttatni mintáikat a szervezőkhöz a távolság miatt, postán, futárszolgálattal vagy bizonyos gyűjtőpontokon, megbízott személyeknél is leadhatják a benevezett italokat.
„A nevezési határidő tehát június 7., déli 12 óra, a mintákat le lehet adni személyesen az alábbi címen, de postán vagy csomagküldő szolgálattal is elküldhetők: As. Székely Gazdaszervezetek Egyesülete – Imre Angyal (0040756726303) Csíkszereda, postai irányítószám: 530103, M. Eminescu utca, 2/A szám, Hargita megye, Románia. Amennyiben a postai vagy csomagküldő szolgálat mellett döntenek a nevezők, úgy a minták legkésőbb június 10-éig kell megérkezzenek a szervezőkhöz. A nevezett mintákat személyesen hétfőtől péntekig, 8–16 óra között lehet leadni a fenti címen. A magyarországi pályázók a mintákat a következő címen is átadhatják: Budapest 1222, Dévény utca 42. szám. Kérjük, a minták beküldése előtt egyeztessenek telefonon Márton Andrással a +36 703 212 002-es telefonszámon, munkanapokon 7–14 óra között. A partiumi régióban megyénként az alábbi falugazdászok gyűjtik össze a mintákat: Szatmár megye: Fodor István – 0728 331 953; Bihar megye: Antal József – 0762 386 609; Szilágy megye: Sütő Attila – 0735 500 322; Máramaros megye: Tar Bálint – 0746 933 256. Akiknek pedig Sepsiszentgyörgy közelebb esik, behozhatják hétköznap 9–16 óra között az alábbi címre is: Sepsiszentgyörgy, Olt utca 17. szám (a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara épülete, földszint), kontaktszemély: Szász Andrea falugazdász (0742 180 278)” – írják közleményükben a szervezők.
A pálinka- és párlatkészítés iránt érdeklődők idén az Ákovita keretében egy intenzív tanfolyamon is részt vehetnek. A kurzus a tervek szerint június 20-án indul, 6 napig tart, és elméleti és gyakorlati tudást is biztosít a szeszesitalok és a gyümölcsök megismerésétől az érzékszervi bírálatig. A tanfolyamról további részleteket hamarosan közzétesznek az Ákovita Facebook-oldalán és honlapján.
Akiket inkább a kóstolás, mintsem a pálinkakészítés érdekel, azok számára szintén június második felében párlat- és pálinkakóstolókat tartanak Csíkszereda különböző vendéglátóipari egységeiben. A kóstolókra előzetes jelentkezés szükséges, további részletek és az online jelentkezési ív hamarosan elérhető lesz az Ákovita honlapján és Facebook-oldalán is.
Az Axiom–4-küldetés négyfős legénysége hétfőn befejezte küldetését a Nemzetközi Űrállomáson, délután elhagyja annak fedélzetét.
A párizsi ítélőtábla megtagadta szerdán Pál Fülöp herceg kiadatását Romániának – írja az Agerpres az AFP hírügynökség jelentésére hivatkozva.
Tizenkét különleges helyszín, tucatnyi izgalmas és megragadó történet – Erdély kincsei sorozatunk első évadában tömören, lényegre törően mutattuk meg azokat a természeti vagy épített büszkeségeinket, amelyekről még az itt élők is keveset tudnak.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
szóljon hozzá!