Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Több pontban javított a pénzügyminisztérium az elektronikus számlázó rendszeren (e-Factura), a legfontosabb újítás, hogy lehetővé tette az önszámlázást is – közölte kedden Marcel Boloş pénzügyminiszter.
2024. január 30., 16:282024. január 30., 16:28
2024. január 30., 16:472024. január 30., 16:47
Boloş azt mondta, a szaktárca „nagyon komolyan vette” a vállalkozói visszajelzéseket az e-Factura rendszer karbantartási munkálatai során tapasztalt kellemetlenségekről, így
A miniszter ugyanakkor arra biztatta az adófizetőket, hogy a platform alkalmazása közben tapasztalt gondokat, illetve megoldási javaslataikat bátran jelezzék az illetékeseknek – írja az Agerpres.
Ilyen felhasználói jelzéseknek köszönhető, hogy bevezették az önszámlázás lehetőségét, és javítottak az ingyenes kitöltési alkalmazáson. A fejlesztők ugyanakkor a számlázó programokat működtető csapatokkal is szorosan együttműködnek a technológiák összehangolása érdekében. A rendszeren több mint 1200 személy dolgozott – mondta Boloş, hozzátéve, hogy
A pénzügyminisztérium közölte, hogy 2024. január 16-ától az e-Factura rendszerbe már nem lehet kétszer ugyanazt a számlát feltölteni.
A minisztérium felhívja a figyelmet, hogy a végfelhasználókkal való interakció egyszerűsítése érdekében 2024. február 7-én és 8-án újabb webináriumokat szerveznek, amelyeken a végfelhasználók bármilyen kérdést feltehetnek és választ kaphatnak a adóhivatal (ANAF) és az Országos Pénzügyi Információs Központ (CNIF) szakértőitől. Eddig négy ilyen online tanfolyamot szerveztek, amelyeken a résztvevők száma minden alkalommal elérte a maximális, ezer fős kapacitást.
A minisztérium emlékeztet, hogy amennyiben az e-Factura rendszer legalább 24 órán át nem üzemképes, a 2021/120-as kormányrendelet értelmében a rendszer újbóli beindulásáig szünetel a számlafeltöltési kötelezettség.
A Románia területén történő értékesítésekre vagy szolgáltatásokra kiállított számlákat a számla kibocsátásától számított 5 munkanapon belül fel kell tölteni az e-Factura rendszerbe, és nem később az adótörvénykönyv 319-es cikkében leszögezett határidőnél – figyelmeztet a szaktárca.
Az említett határidők figyelmen kívül hagyását 2024. március 31-éig még nem büntetik.
Megvitatják a korrupcióellenes ügyészség (DNA) igénylését a hálapénz elfogadásával gyanúsított Nelu Tătaru volt egészségügyi miniszter elektronikus eszközeinek átvizsgálására és lakásának átkutatására vonatkozóan.
A nyugati határvonalon szolgálatot teljesítő határrendészek nem engedtek be az országba öt, összesen több mint 36 tonna hulladékot szállító nyerges vontatót – közölte hétfőn az Arad megyei határrendészet.
A romániaiaknak mindössze 4 százaléka tartja az éghajlatváltozást napjaink legfontosabb kérdésének, szemben a megélhetési költségek és az infláció miatti aggodalmakkal, amelyeket a válaszadók 62 százaléka említett.
Az elmúlt 24 órában 743 gépkocsivezetői jogosítványt vont be a rendőrség, 311-et gyorshajtás, 71-et alkohol, 16-ot kábítószer befolyása alatt történő vezetés miatt.
Egy ittas sofőr vezette személygépkocsi üldözése közben bekövetkezett közúti balesetben megsérült egy rendőr és két rendőrautó megrongálódott vasárnap reggel – tájékoztatott a Szeben megyei rendőrség.
Az augusztusi 5,1 százalékról szeptemberben 4,62 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Súlyos bűncselekmények gyanúja miatt 95 házkutatást tartottak csütörtökön a rendőrök.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 14 jelölt jelölése maradt végleges az idei államelnök-választásokra.
Han Kang dél-koreai írónőnek ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését – számol be az MTI.
Az októberi nyugdíjakat 2024. október 11-én, pénteken előre átutalják minden nyugdíjasnak, aki a pénzt a bankszámlájára kapja.
szóljon hozzá!