Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Több pontban javított a pénzügyminisztérium az elektronikus számlázó rendszeren (e-Factura), a legfontosabb újítás, hogy lehetővé tette az önszámlázást is – közölte kedden Marcel Boloş pénzügyminiszter.
2024. január 30., 16:282024. január 30., 16:28
2024. január 30., 16:472024. január 30., 16:47
Boloş azt mondta, a szaktárca „nagyon komolyan vette” a vállalkozói visszajelzéseket az e-Factura rendszer karbantartási munkálatai során tapasztalt kellemetlenségekről, így
A miniszter ugyanakkor arra biztatta az adófizetőket, hogy a platform alkalmazása közben tapasztalt gondokat, illetve megoldási javaslataikat bátran jelezzék az illetékeseknek – írja az Agerpres.
Ilyen felhasználói jelzéseknek köszönhető, hogy bevezették az önszámlázás lehetőségét, és javítottak az ingyenes kitöltési alkalmazáson. A fejlesztők ugyanakkor a számlázó programokat működtető csapatokkal is szorosan együttműködnek a technológiák összehangolása érdekében. A rendszeren több mint 1200 személy dolgozott – mondta Boloş, hozzátéve, hogy
A pénzügyminisztérium közölte, hogy 2024. január 16-ától az e-Factura rendszerbe már nem lehet kétszer ugyanazt a számlát feltölteni.
A minisztérium felhívja a figyelmet, hogy a végfelhasználókkal való interakció egyszerűsítése érdekében 2024. február 7-én és 8-án újabb webináriumokat szerveznek, amelyeken a végfelhasználók bármilyen kérdést feltehetnek és választ kaphatnak a adóhivatal (ANAF) és az Országos Pénzügyi Információs Központ (CNIF) szakértőitől. Eddig négy ilyen online tanfolyamot szerveztek, amelyeken a résztvevők száma minden alkalommal elérte a maximális, ezer fős kapacitást.
A minisztérium emlékeztet, hogy amennyiben az e-Factura rendszer legalább 24 órán át nem üzemképes, a 2021/120-as kormányrendelet értelmében a rendszer újbóli beindulásáig szünetel a számlafeltöltési kötelezettség.
A Románia területén történő értékesítésekre vagy szolgáltatásokra kiállított számlákat a számla kibocsátásától számított 5 munkanapon belül fel kell tölteni az e-Factura rendszerbe, és nem később az adótörvénykönyv 319-es cikkében leszögezett határidőnél – figyelmeztet a szaktárca.
Az említett határidők figyelmen kívül hagyását 2024. március 31-éig még nem büntetik.
Kihirdette szerdán Klaus Iohannis államfő a minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazított új mechanizmusáról szóló törvényt.
A Máramaros megyei Salvamont munkatársai szerda hajnalban megtaláltak a Máramarosi-havasokban egy ukrán állampolgárt, aki öt napot töltött a hegyekben a Romániába jutása után.
2000 lejre bírságoltak egy Maros megyei nőt, mert a 112-es segélyhívó számon valótlan bejelentést tett a hatóságoknak arról, hogy egy férfi fejszével fenyegeti.
A Richter-skálán 3-as erősségű földrengés volt szerdán 1 óra 44 perckor Vrancea megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A PayU GPO Románia adatai szerint partnerkereskedőik több mint 1,15 millió tranzakciót bonyolítottak le a november 8-i fekete pénteken, összesen 660 millió lej értékben. A legnagyobb értékű rendelés több mint 75.000 lej volt.
A postai szolgáltatások, az egyéb zöldségek és zöldségkonzervek kategóriába tartozó termékek, valamint a friss gyümölcs drágult a legnagyobb mértékben 2024 októberében 2023 októberéhez képest.
Idén szeptemberben augusztushoz képest 70 lejjel (1,4 százalékkal) 5228 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet.
Hónapról hónapra nő a csomagolóanyag-visszaváltó automaták száma, a betétdíjas visszaváltási rendszer (SGR) két rekordot is elért: 2,4 millió italcsomagolást váltott vissza a lakosság, és a begyűjtési arány elérte a 82 százalékot – írja az Agerpres.
Nacsa Lőrinc országgyűlési képviselőt jelöli a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkári posztjára Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes – tudta meg a hirado.hu.
Tizenegy megyére adott ki hétfőn havazásra vonatkozó elsőfokú figyelmeztetést az Országos Meteorológiai Szolgálat.
szóljon hozzá!