Jó úton halad az Astra biztosítótársaság átszervezése, júliusban pedig kiderül, hogy van-e olyan stratégiai beruházó, amely érdeklődést mutat a vállalat felvásárlása iránt – nyilatkozta csütörtökön Mişu Negriţoiu, a Pénzügyi Felügyeleti Hatóság (ASF) elnöke.
2015. május 29., 17:072015. május 29., 17:07
„Minden erőnkkel azon vagyunk, és a marketingkampányt is úgy alakítjuk, hogy sikerüljön bevonzani egy befektetőt. Az Astra tulajdonképpen egy jó vállalat, jók az eladási és terjesztési mutatói, többféle szolgáltatást kínál, felkészült szakembereket alkalmaz. A megfelelő beruházó hatékonyan átszervezi és fejleszti majd a társaságot” – fogalmazott Mişu Negriţoiu. Hozzátette: már több vállalkozóval tárgyalásokat kezdeményeztek, júliusig pedig kiderül, hogy valamelyik érdekelt-e a tranzakcióban.
Újságírói kérdésre, miszerint van-e arra esély, hogy az állam vásárolja fel az Astra biztosítótársaságot, a pénzügyi hatóság elnöke elmondta: „ez nem történhet meg, ötlet szintjén sem került szóba”, szerinte pedig nem is lenne hatékony megoldás.
Negriţoiu arról is beszámolt, hogy a kormány szerdai ülésén fogadott el egy törvénytervezetet, amely lehetőséget biztosítana arra, hogy úgymond szétdarabolják, és részletekben adják el a vállalatot, ez az ASF vezetője szerint „egészségesebb” lenne. „Az elképzelés egyelőre csak tervezet szintjén létezik, a továbbiakban a parlament fogja megvitatni sürgősségi eljárással, reménykedünk, hogy júliusig elfogadják” – magyarázta Negriţoiu. A pénzügyi szakember elmondása szerint amennyiben egyik alternatíva sem működik, elképzelhető, hogy a garanciaalap veszi át a biztosítótársaság részvényeit.
A Pénzügyi Felügyeleti Hatóság elnöke arról is beszámolt, hogy június végéig befejezik az Astra könyveléseinek elemzését, azt követően pedig kiderül, hogy pontosan mekkora tőkeemelést kell végrehajtani a társaságnál. Amint arról többször is beszámoltunk, az ASF 2014 februárjában rendelte el az Astra biztosítótársaság pénzügyi átszervezését, amelynek nyomán a KPMG-t jelölték ki felügyeleti biztosnak. A KPMG úgy döntött, hogy a biztosítónak 490 millió lejes tőkeemelésre van szüksége, amelyet két részletben kell ez év végéig megvalósítani, az összeg azonban még növekedhet a további vizsgálatoktól függően.
Az Astrának emellett kilencvenötmillió lejes kártérítést is kell fizetnie az Országos Közút- és Autópálya-kezelő Társaság (CNADNR) javára egy bírósági ítélet szerint, a biztosító tevékenységéért felelős KPMG felügyeleti biztos azonban a kifizetés átütemezését javasolta, az Astra ugyanis csak így kerülheti el a csődöt.
Cornel Coca-Constantinescu, az ASF alelnöke nemrég úgy nyilatkozott: a bukaresti táblabíróságon jogerős ítélet született arról, hogy az Astrának 95 milliót kell kifizetnie a CNADNR-nek, ennek nyomán zárolták a biztosító bankszámláit. Az útügyi hatóság 2013-ban indított pert az Astra ellen, mivel az nem fizette ki a biztosítást az időközben csődbe ment Romstrade autópálya-építő vállalatnak. A jogerős ítélet nyomán a biztosítónak a kártérítést és a perköltséget is ki kell fizetnie, ezek összértéke pedig eléri a 95 millió lejt.
A párizsi ítélőtábla megtagadta szerdán Pál Fülöp herceg kiadatását Romániának – írja az Agerpres az AFP hírügynökség jelentésére hivatkozva.
Tizenkét különleges helyszín, tucatnyi izgalmas és megragadó történet – Erdély kincsei sorozatunk első évadában tömören, lényegre törően mutattuk meg azokat a természeti vagy épített büszkeségeinket, amelyekről még az itt élők is keveset tudnak.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
szóljon hozzá!