Fotó: Haáz Vince
Az új megbetegedések számának növekedése miatt az eredetileg július 1-jére tervezett újabb lazító intézkedések bevezetésének halasztásáról döntött a járványügyi szakemberekből álló műszaki-tudományos csoport – közölte hétfő este az egészségügyi miniszter.
2020. június 29., 19:542020. június 29., 19:54
Nelu Tătaru a Digi24 televíziónak nyilatkozva elmondta, a testület megvizsgálta az elmúlt két hét adatait, és mivel az új megbetegedések, az intenzív terápiás ellátást igénylő esetek és a koronavírus okozta elhalálozások száma is nőtt ebben az időszakban, a szakemberek a július 1-jétől tervezett lazítások gyakorlatba ültetésének halasztása mellett döntöttek – számol be az Agerpres.
A várt enyhítések között szerepelt volna többek között az éttermek beltéri helyiségeinek megnyitása is. Nelu Tătaru ugyanakkor meglebegtette azt is, hogy
Tătaru korábban elmondta: amennyiben újabb gócpontok jelennek meg, akkor a hatóságok bizonyos helyszíneken kijárási korlátozásokat vezethetnek be. Példaként a legforgalmasabb idegenforgalmi célpontokat említette: a Prahova völgyét, valamint a Fekete-tenger partját. A miniszter szerint ezek azok a helyszínek, ahol a legkevésbé tartják be a járvány terjedésének megelőzését szolgáló rendelkezéseket – elsősorban a fizikai távolságtartást –, ezért lehet indokolt a korlátozás. Tătaru egyébként arról is beszélt:
A miniszter szerint az egészségügyi rendszer felkészült az esetszámok esetleges növekedésére, de nem erre kellene hagyatkozni. Emlékeztetett: nő a súlyos esetek száma, nőtt a fertőzések száma, és érintettek a veszélyeztetett kategóriák is, ugyanakkor fiatalok esetében tapasztalható a fertőzés súlyosabb formája. Az egészségügyi miniszter közölte, az országban jelenleg 4000 intenzív terápiás ágy található, amelyekből 3000 „teljesen felszerelt”.
A tárcavezető szerint amúgy nem vehető biztosra, hogy a vírus már januárban vagy február elején is jelen volt az országban, ahogy azt egy suceavai laboratórium vezetője állította. Romániában február 26-án azonosították az első esetet.
Tizenkét különleges helyszín, tucatnyi izgalmas és megragadó történet – Erdély kincsei sorozatunk első évadában tömören, lényegre törően mutattuk meg azokat a természeti vagy épített büszkeségeinket, amelyekről még az itt élők is keveset tudnak.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
Izrael elfogadta a tűzszünetet Iránnal, mert elérte minden hadműveleti célkitűzését – jelentette be kedden reggel Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök.
szóljon hozzá!