Fotó: Farkas Antal
Biztonságkockázati elemzést kell készíttetniük az országban működő, anyagi javakkal rendelkező cégeknek január 1-jéig, ellenkező esetben öttől tízezer lejig terjedő büntetésre számíthatnak.
2015. október 27., 13:002015. október 27., 13:00
Az elemzések elkészíttetése, beszerzése 2012-ben vált kötelezővé egy vonatkozó kormányhatározat révén, mely elsődleges határidőnek folyó év január elsejei dátumot szabott meg, illetve azon cégek számára, amelyek 2012. június 16-a után létesültek, 2016. január elseje a határidő.
A jogszabály szerint az elemzések hiánya öttől tízezer lejig büntetendő – hívta fel a figyelmet a határidő közeledtével Gheorghe Filip, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője, hozzátéve, hogy az ellenőrzéssel a rendőrség, a csendőrség, valamint a polgármesteri hivatalok, illetve ezek megbízottjai vannak felhatalmazva. Minden olyan romániai cégnek kötelező elvégeztetnie a biztonságkockázati elemzést, amely anyagi javakkal rendelkezik, függetlenül attól, hogy a cégjegyzékben társas vagy egyéni tulajdonjoggal szerepel-e, egyesületként vagy alapítványként.
Ugyanakkor a minisztériumoknak, a helyi és országos adminisztrációs egységeknek, különböző intézményeknek, illetve minden olyan szervezetnek rendelkeznie kell ilyen elemzéssel, amely anyagi javakkal és értékekkel rendelkezik – egészítette ki Filip. Mint megtudtuk, e tervekben olyan biztonsági intézkedéseket szögeznek le, amelyek elfogadható szintre csökkentik a kockázatokat. A szóvivő elmondta, csak olyan szakemberek állíthatják ki az elemzéseket, akik szerepelnek az országos kockázatfelmérői jegyzékében. Feladatuk, hogy azonosítsák az egységek sebezhetőségét, meghatározzák a kockázatokat, és megállapítsák azt a veszélyességi szintet, amelynek az egység ki van téve, ugyanakkor megoldásokat is kell javasolniuk a veszélyek csökkentésére.
Amennyiben egy cég nem tett meg eleget a vagyonbiztonság érdekében, a felmérő az elemzésben kérheti, hogy például még egy őrt alkalmazzon a vállalkozás, vagy egészítse ki biztonsági rendszerét – további – térfigyelő kamerával. A szóban forgó elemzéseket háromévente meg kell újítani, illetve egy biztonsági incidens (betörés, rablás) után legalább két hónapon belül.
Tizenkét különleges helyszín, tucatnyi izgalmas és megragadó történet – Erdély kincsei sorozatunk első évadában tömören, lényegre törően mutattuk meg azokat a természeti vagy épített büszkeségeinket, amelyekről még az itt élők is keveset tudnak.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
Izrael elfogadta a tűzszünetet Iránnal, mert elérte minden hadműveleti célkitűzését – jelentette be kedden reggel Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök.
szóljon hozzá!