Képünk illusztráció
Fotó: Tamás Attila
A gázszolgáltatók ügyfeleinek jogait bővítő és a gázszámlát leegyszerűsítő rendeleteket hozott csütörtökön az Országos Energiaszabályzó Hatóság (ANRE) – számolt be pénteken az intézmény.
2023. március 17., 14:092023. március 17., 14:09
2023. március 17., 14:512023. március 17., 14:51
A közlemény szerint az új előírások részletezik azokat az adatokat, amelyeket a gázszolgáltatók ajánlatának és a gázszolgáltatási szerződésnek tartalmaznia kell, beleértve a végső ár összetevőinek feltüntetését, illetve
Az ANRE szerint az új típusú gázszámlát úgy alakították ki, hogy a szolgáltató ügyfele könnyen megérthesse, mekkora volt a fogyasztása és mennyit kell fizetnie érte – ismerteti az Agerpres.
A számla első oldalán a következő információk szerepelnek:
az ügyfél és a szolgáltató azonosító adatai és elérhetőségei,
a szerződés megszűnésének időpontja, ha a szerződést határozott időtartamra kötötték,
a számla száma és kiállításának időpontja,
a számlázási időszak kezdő és záró dátuma, a kiszámlázott gázfogyasztás,
a fizetési határidő, a fennálló fizetési kötelezettségek, ha léteznek, és a fizetendő teljes összeg áfával együtt.
A számla második oldala a fizetendő összeg összetevőit részletezi. A mellékletek olyan információkat tartalmaznak, amelyek nem a számlázáshoz kapcsolódnak, de a végső fogyasztó számára hasznosak lehetnek a gázszolgáltatási szerződés időtartama alatt.
Ugyanakkor az új szabályok szerint, ha a szolgáltató a számlát a szerződésben előírt vagy a hatályos rendelkezésekben megszabott számlázási időszaknál hosszabb időszakra állítja ki, akkor
Az ANRE közlése szerint további előírás, hogy a szolgáltatók kérésre kötelesek legalább 3 hónapos vagy megegyezés szerinti részletfizetési lehetőséget biztosítani a kiszolgáltatott fogyasztóknak minősülő ügyfeleknek, számlázási panaszok esetén pedig az ügyfelek a panaszuk elbírálásig nem kötelesek fizetni.
Ausztria pénteken jelezte, hogy kész feloldani a Románia és Bulgária teljes körű schengeni csatlakozásával szembeni vétóját, és ezzel hosszú várakozás után elhárul az utolsó akadály a két kelet-európai ország előtt.
Az Országos Börtönigazgatóság pénteken közzétett adatai több mint 20.500 fogvatartott kérvényezte, hogy szavazhasson az elnökválasztás első fordulójában.
Országszerte közel 19 ezer szavazóhelyiségbe várják vasárnap a szavazásra jogosult mintegy 19 millió román állampolgárt, hogy megválasszák Románia elnökét.
Csütörtöki ülésén a kormány december 19-ig meghosszabbította azt az időszakot, ameddig az adófizetők a részleges adóamnesztia kedvezményeivel élve törleszthetik az adóhátralékaikat.
Felületességgel és mulasztással vádolta csütörtökön Cătălin Drulă képviselő, korábbi szállításügyi miniszter Sorin Grindeanu jelenlegi tárcavezetőt, miután hajnalban törölték a Bukarest-Brassó elektromos vonat járatát.
A szerdán első menetrend szerinti útjára indított új elektromos vonat csütörtök reggeli járatát a fedélzeti számítógép meghibásodása miatt törölték – közölték a Vasúti Reform Hatóság (ARF) képviselői.
Az államelnök-választások második fordulója után kezdődnek a tárgyalások az új kormány megalakításáról – jelentette ki a Romániai Magyar Demokrata Szövetség elnöke és államfőjelöltje szerdán Szatmárnémetiben.
Az előző havi 0,2 százalékos növekedés után szeptemberben az Európai Unióban és az euróövezetben 0,1 százalékkal csökkent az építőipari termelés augusztushoz képest, az uniós országok közül Románia építőipara teljesített a legjobban.
Összesen 28 személy került előzetes letartóztatásba azzal a gyanúval, hogy kábítószert árultak iskolákban, miután a hét elején a rendőrség és a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség a hét elején 54 házkutatást tartott Iaşi és Vaslui megyében.
Az Állandó Választási Hatóság (AEP) elnöke kedden arról számolt be, hogy az elnökválasztási kampány szombaton reggel 7 órakor véget ér, addig a jelöltek és pártjaik kötelesek eltávolítani a közterületekről és az online térből a kampányanyagaikat.
1 hozzászólás