Miközben a román külügyminisztérium a Krónika kérdésére arról tájékoztatott: nincs tudomása arról, hogy korrupciós ügyben való érintettségük miatt román tisztségviselőket utasítottak volna ki az Egyesült Államokból, a bukaresti amerikai nagykövetség megerősítette: vannak olyan román állampolgárok, akik a hatályos jogszabályok értelmében nem léphetnek be az Államok területére.
2015. május 21., 18:312015. május 21., 18:31
A bukaresti külügy portálunk kérdésére közölte: nem kapott tájékoztatást arról, hogy román állampolgárokkal szemben beutazási tilalmat vezettek volna be. A minisztérium rámutatott: a konzuli ügyekre és a személyes adatok védelmére vonatkozó jogszabályok értelmében a beutazási kérelem megtagadásáról kizárólag az érintett személyeket tájékoztatják.
Az Egyesült Államok bukaresti diplomáciai képviselete ugyanakkor azt közölte: a washingtoni külügyminisztérium nyilvántartásában valóban szerepelnek olyan román állampolgárok, akik korrupcióban való érintettség miatt nem utazhatnak be az országba. A nagykövetség is rámutatott: az érintettek neve nem hozható nyilvánosságra.
Mint arról beszámoltunk, Hoyt Brian Yee, aki az amerikai külügyminisztérium térségért felelős államtitkár-helyettese, az amerikai képviselőház külügyi bizottsága európai és eurázsiai albizottságának keddi meghallgatásán beszélt arról: korrupció miatt román és bolgár volt és jelenlegi kormányzati tisztségviselőiket is kitiltottak az Egyesült Államokból, de nem ugyanazon a jogi alapon, mint a magyarokat.
Yee Dana Rohrabachernek, az albizottság republikánus elnökének arra vonatkozó felvetéseire válaszolt, hogy vajon az amerikai kormány a bírálataiban nem alkalmaz-e kettős mércét Magyarországgal szemben, annak térségbeli szomszédjaitól, például Romániától és Bulgáriától eltérően.
Az amerikai diplomata cáfolta, hogy az Egyesült Államok más országoktól eltérő megítélésben részesítené Magyarországot. Yee nem árulta el a kitiltott román és bolgár tisztségviselők kilétét, kijelentve, hogy – ugyanúgy, mint Magyarország esetében – a törvény nem teszi számára lehetővé az érintettek megnevezését. Victor Ponta miniszterelnök azt mondta: nincs tudomása kitiltott személyekről.
A párizsi ítélőtábla megtagadta szerdán Pál Fülöp herceg kiadatását Romániának – írja az Agerpres az AFP hírügynökség jelentésére hivatkozva.
Tizenkét különleges helyszín, tucatnyi izgalmas és megragadó történet – Erdély kincsei sorozatunk első évadában tömören, lényegre törően mutattuk meg azokat a természeti vagy épített büszkeségeinket, amelyekről még az itt élők is keveset tudnak.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
szóljon hozzá!