Négygólos döntetlennel zárta az idényt a KSE

Szombaton a labdarúgó III. Liga 5. csoportja alsóházi rájátszásának utolsó játéknapján a Kézdivásárhelyi SE 2–2-es döntetlent játszott hazai pályán a Viitorul Curița ellen, a negyedik helyen végezve a bajnokságot.

barni

2024. május 25., 21:422024. május 25., 21:42

A kezdeti „terepfelmérést” követően a házigazda lódult a vendégek kapuja felé, ám Gergely beadásátTinguiala kiöklözte. A 9. percben a vendégek jutottak 35 méterről szabadrúgáshoz, ám Moescu lövése a KSE védőiben elakadt. A 15. percben Dobos került kedvező pozícióba a 16-os vonalon, ám lövés helyett passzolni próbált, sikertelenül.

A mérkőzés első lövése 20 percet váratott magára, ekkor Dobos lőtt fölé. Pár perccel később a vendégek előtt adódott nagy lehetőség, Mihalciuc lövése azonban nemcsak Albert, hanem az általa védett kapu fölé szállt. Miután a 27. percben Fábián kapu mellé lőtt, a felek hidratálási szüneten frissítettek.

A játék újraindulása után egy kirúgást követően a vendégek kapusa lesérült, helyére Ciubotariu került. A kézdivásárhelzi kék-fehérek egyre bátrabban támadtak, előbb a 38. percben Fábián lövés-beadáskísérlete szállt kapu fölé, majd Turcu lövése pattant szögletre egy védőről.

A 42. percben aztán a KSE megszerezte a vezetést: Gergely félpályán labdát kapott és különösebb nehézségek nélkül az ellenfél büntetőtérfeléig menetelt, ahonnan gyönyörűen helyezte a bal felső sarokba a labdát: 1–0.

Szünet után az öltözőben maradt a KSE, ám Mihalciuc kapu mellé fejelt egy remek beadást. Hosszú, labdatologatással eltelt percek következtek, mígnem ismét a vendégek jutottak helyzethez, ám Mihalciuc ezúttal az oldalhálót célozta meg. A hazaiak is felébredtek a 60. perc környékén, ekkor Gajdó gyönyörűen ívelte át a labdát Gergelynek, utóbbi lövése azonban a hosszú sarok fölé szállt. Pár perccel később Turcu passzolt a kapu közelében Fábiánnak, aki azonban egy kisebb húzódás árán érte el csupán a labdát.

A 70. percben Albert még hárította Mihalciuc közeli lövését, egy perccel később azonban tehetetlen volt Nechita fejesével szemben: 1–1. A kézdiek ismét támadásba lendültek és a 74. percben újfent átvették a vezetést: Dobost felvágták az elenfél kapujától 30 méterre, a szabadrúgást bevállaló Ketesdi pedig a kétbalkezes Ciubotariu közreműködésével 2–1-re módosította az eredményt.

Ettől kezdve a KSE visszavonult, és a vendégek ostromolni kezdték Albert kapuját. A 81. percben gyors egymásután két szöglethez jutottak, ám a kék-fehérek sikeresen mentettek. A 83. percben néhány percig pánik uralkodott el a pályán és a nézőtéren egyaránt, amikor a senki által sem zavart Fudulache összecsuklott a pályán. Az orvosok közbelépése és egy korty víz után azonban a vendégek védője folytatta a játékot. Továbbra is a vendégek uralták a mezőnyt, és a hosszabbítás harmadik percében Nechita másodszor is betalált Albert hálójába: 2–2.

A KSE az utolsó két percben próbálta megszerezni a győztes gólt, ám előbb Bandi erőtlen lövését fogta a kapus, majd miután Sütőt gáncsolták a 16-oson belül és a játékvezető sípszavára mindenki 11-est remélt, ám a sípmester ehelyett lefújta a mérkőzést.

Labdarúgó 3. Liga, alsóházi rájátszás, 10. forduló: KSE – Viitorul Curița 2–2 (1–0)

Góllövők: Gergely (42. perc), Ketesdi (74.), illetve Nechita (71., 93.)

KSE: Albert – Bînță, Albu, Gajdó, Sütő, Fábián, Dobos, Cîrstian, Gergely, Turcu, Fülöp. Cserék: Bunduc, Ketesdi, Veres, Botorok, Bandi, Keresztély, Demeter, Zöld. Edző: Eugen Moldovan.

Viitorul Curița: Tinguială – Moescu, Sincu, Fudulache, Iancu, Ghemici, Toader, Chelariu, Mihalciuc, Girneata, Nechita. Cserék: Ciubotariu, Cucu, Ureche, Vrabie, Maftei, Moței, Bortos, Ababei, Crăciun. Edző: Vlad Marian.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.

Huszár- és katonadal-találkozó
Huszár- és katonadal-találkozó
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

2025. szeptember 06., szombat

Több mint kétezer előkészítős kap ajándék iskolatáskát

Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.

2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.

Septemberfest – 2025
Septemberfest – 2025
2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

2025. szeptember 05., péntek

Egy ékszerdobozt kaptak a sepsiszentgyörgyi, sajátos nevelési igényű gyermekek

Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.

2025. szeptember 04., csütörtök

Ezután csak telefonon keresztül lehet fizetni a parkolásért Sepsiszentgyörgyön

A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban. 

2025. szeptember 03., szerda

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok

A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok
2025. szeptember 03., szerda

Még egy tanévnyi áldozat a Váradi József iskola megújulásáért

Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.

2025. szeptember 02., kedd

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok

A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok
2025. szeptember 02., kedd

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust

Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust