Fotó: Boda L. Gergely
A marosvásárhelyi A-osztályos férfi kosárlabdacsapatot működtető klub, a BC Mureş vezető tanácsa elemezte az együttes szereplését a (számára) közelmúltban befejeződött idényben, s meghatározta a célkitűzést a 2010–11-es bajnokságra.
2010. április 30., 23:372010. április 30., 23:37
Fotó: Boda L. Gergely
A vezető tanács úgy ítélte meg, hogy a csapat az elmúlt bajnokságban kielégítő teljesítményt nyújtott, annak ellenére, hogy nem teljesítette a 6. helyezésre vonatkozó célkitűzést. Az idény közbeni nehézségek miatt azonban a klub irányítói jónak nevezték az alapszakasz 8. helyét, s tekintve a rájátszásban nyújtott teljesítményt, úgy vélték, amennyiben a szakszövetség nem fújja le az 5–8. helyekért zajló rájátszást, az együttes képes lett volna a célkitűzés teljesítésére.
A vezető tanács ugyanakkor az eddigi legmerészebb célkitűzést fogadta el a 2010–11-es bajnoki idényre, amikor az elvárás az első négy közé jutás lesz. Ennek a célkitűzésnek a teljesítése érdekében felhatalmazták Szalkay József klubelnököt, hogy május 31-éig nevezze meg a célkitűzés teljesítésére képesnek ítélt edzőt, s alakítsa ki a szükséges játékoskeretet. A vezető tanács ugyanakkor kihangsúlyozta, hogy folytonossági kritériumnak fontos szerepet kell játszania a döntések meghozatalakor.
A vezető tanács bikkfanyelven megszövegezett határozatának lényegét a fentiekben foglaltuk össze, s a továbbiakban megpróbáljuk lefordítani magyarra. Ezek szerint Audrius Prakuraitisnak jó esélye van folytatni a megkezdett munkát, s szabad kezet kap a kerete kialakításához is, azonban alkalmazkodnia kell bizonyos feltételekhez, amelyeknek a részleteit nem kívánják a szurkolók széles körének az orrára kötni. A sokat emlegetett folytonossági elv legfőbb akadálya az anyagi korlát lehet, azaz ha valamelyik megtartani kívánt játékos nem egyezik bele a felajánlott fizetésbe. Az viszont, hogy az első négy hely egyike a célkitűzés, burkoltan azt is jelenti, hogy a vezető tanács tagjai komolyabb összegek megmozgatását is hajlandóak vállalni. Másrészt a május 30-i határidő (amelynek a betartása gyakorlatilag lehetetlen) azt sugallja, hogy arra próbálják rávenni Szalkay József elnököt, hogy ne taktikázzon a kezdő ötbe nevezhető belföldi játékos leszerződésével, hanem a lehető leghamarabb írjanak alá szerződést a kiszemeltekkel, mielőtt valaki magasabb ajánlattal elcsábítaná őket.
A játékosok tehát szabadságra utaztak, de a színfalak mögött igencsak sűrű időszak következik a klubnál.