Pályán kívül folytatódik a hétfőn, december 2-án este 6-3-as csíki sikerrel záruló HSC Csíkszereda–Ferencváros MOL-ligás jégkorongmérkőzés. A mérkőzés után a Ferencváros adott ki közleményt, egy nappal később pedig a rendező Csíkszeredai Sportklub. Íme, a két közlemény:
2013. december 04., 11:262013. december 04., 11:26
2013. december 04., 19:432013. december 04., 19:43
„A Ferencvárosi Torna Club jégkorong szakosztálya megdöbbenéssel tapasztalta, hogy a december 2-án megrendezett HSC Csíkszereda–FTC Budapest ESMTK MOL Liga mérkőzésen fizikális atrocitás érte a szakosztály elnökét, valamint a szakosztály elnökségi tagját, míg a Ferencvárosi Torna Club több játékosát verbálisan támadták. A hokipályákra ez eddig nem jellemző tettlegességek, valamint rasszista, idegengyűlölő, faji és vallási hovatartozást becsmérlő megnyilatkozások súlyosan befolyásolhatják a sportág megítélését, ezért az FTC jégkorong szakosztálya kéri a MOL Liga soron következő ülésén az eset kivizsgálását és a megfelelő intézkedések meghozatalát.”
„Csíkszeredában a hokit nyolc és fél évtizede a pályán játsszák és ez ezúttal is így volt. Soha nem voltunk partnerek a feszültségkeltésben, a cirkuszban, ezúttal sem leszünk. A két klub hosszú együttműködése során mindig kereste és meg is találta a közös hangot. Sajnáljuk, hogy ezúttal a problémák civilizált, sportvezetőhöz méltó megbeszélése helyett, egyoldalú és mindeddig előzmény nélküli cirkusz indult. A múlt a Ferencvárosi Torna Clubot és a HSC Csíkszeredát is kötelezi. Annál is inkább, hiszen az idegen uralmat megszakító 1940 szeptember 11-i visszatérésünket követően az első közös bajnokságunkban két csíkszeredai játékos is a Ferencvárosi Torna Clubhoz igazolt. Idén éppen az egyiknek készülünk emléket állítani. Biró László az a kapocs, amely nem csak a székely és a magyar jégkorongot köti össze, hanem Csíkszeredát és Ferencvárost is. Száz évvel ezelőtt, 1913 március elsején született és jövőre lesz hetven esztendeje, hogy a közös hazáért 1944. július 23-án a keleti hadszíntéren hősi halált halt. Hite, szerepe és áldozatvállalása legyen és maradjon példa mindannyiunk számára. Olyan példa, amelyből erőt meríthetünk a nehéz pillanatokban. Hajrá Fradi! Hajrá Szereda!”
Ahogy Takács István látta
Csíkszereda köztiszteletben lévő polgára, az első, 1949-ben az IPEIL színeiben Csíkszeredának bajnoki címet nyerő együttes tagja, Takács István mérnök a főlelátóról nézte a mérkőzést, és a következőket mondta el az incidenssel kapcsolatban: \"A két budapesti úriember a közelünkben foglalt helyet, és már megérkezésük pillanatában provokálták a közönséget, nyomdafestéket nem tűrő szavakkal illették a székelyeket. A mérkőzés alatt mind a két FTC-és vezető, mind pedig a csíki szurkolók nemtetszésüket fejezték ki a bírói ítéletek kapcsán. A két magyarországi vendég egy adott pillanatban elhagyta a lelátót, és a zsűriasztalhoz ment, és ennek védőplexijét kezdte rázni. Ekkor lépett közbe az egyik csíki volt jégkorongozó, aki a kezét a vállukra téve, megkérte, fejezzék be. Ezt követően a két férfi az FTC cserepadjához ment. Ez történt.\"
szóljon hozzá!