Divízió 1-es maradt a román hokiválogatott

Románia jégkorong-válogatottja megszerezte második győzelmét a lengyelországi Krynicában megrendezett, divízió 1-es világbajnokság B-csoportjában, így elkerülte a kiesést.

Dobos László

2012. április 21., 21:402012. április 21., 21:40

2012. április 23., 13:102012. április 23., 13:10

 

Tom Skinner legénysége a szombati (április 21.) zárófordulóban Ausztráliát győzte le 5–3-ra. Ezzel eldőlt, hogy a kneguruk országának válogatottja kiesett a divízió 2-be. A divízió 1/A-csoportba Dél-Korea jutott fel.

Ezt megelőzően a többségében székelyföldi hokisokból álló romániai válogatott Litvániát verte 6–5-re, de Hollandiától 4–1-es, Lengyelországtól 10–0-ás, Dél-Koreától pedig 6–1-es vereséget szenvedett.

Az 5. forduló eredményei:

Románia–Ausztrália 5–3 (2–2, 1–0, 2–1). Gólszerzők: Szőcs Szabolcs 2, Jevgenyij Piszarenko, Zsók Levente és Góga Attila, illetve Scott Stephenson 2 és Todd Stephenson.

Hollandia–Litvánia 7–1

Lengyelország – Dél-Korea 2–3.

A torna végeredménye: 1. Dél-Korea 14 pont, 2. Lengyelország 12, 3. Hollandia 10, 4. Románia 6, 5. Litvánia 3, 6. Ausztrália 0. Dél-Korea feljutott a divízió 1/A-csoportba, a \"magyarok\" csoportjába. Ausztrália pedig kiesett a divízió 2-be.

 Henrik Manninen svéd újságíró a helyszínen nézte végig a Románia-Ausztrália mérkőzést. Íme, hogyan látta ő az összecsapást.
Bebiztosította bennmaradását Románia a jégkorong-világbajnokság Divízió I. B csoportjában, amikor szombaton 5-3-ra legyőzte Ausztráliát. Ezzel Románia a negyedik helyen végzett, míg az ausztrálok jövőre egy értékcsoporttal lejjebb szerepelnek. Henrik Manninen svéd újságíró tudósítása portálunknak.

Ausztráliának mindenképpen nyernie kellett volna Románia ellen, hogy bent maradhasson, ha egygólos győzelemmel végez, de legalább 7-6-os eredménnyel, akkor Litvánia esett volna ki, ha viszont két góllal veri Romániát, akkor az utóbbi búcsúzott volna.

Nos a mérkőzés kellőképpen szoros is lett, a kapura lövések aránya 28:25 lett Románia javára. Szőcs már a második percben megszerezte a vezetést, Góga átadását váltotta gólra. Csakhogy Nagy István kiállítását az ausztrálok azonnal kihasználták, amikor a Catrinoi-ról kipattanó korongot S. Stephenson ügyesen hálóba juttatta. A Szőcs-Zsók-Antal csatársor azonban jó formában játszott, folyamatosan nyomás alatt tartották az ellenfeleket, míg Antal a sarokban szerzett korongot, majd kipasszolt Zsóknak, aki azonnal helyzetbe hozta az őrizet nélkül maradt Szőcsöt, aki visszaszerezte a vezetést. Ám amint Nagy István ismét kiállítják, az ausztrálok rögvest egyenlítenek.

A második játékrészt többször is megszakítják a kiállítások, előbb Petres kap 2+10 percet, amiért hátulról támadt ellenfelére, majd ismét Nagy István, illetve Moldován is a büntetőpadra kényszerül. Ez azonban nem akadályozza meg a romániai csapatot, hogy ismét megszerezze a vezetést. Góga és Mihály összjátéka révén Piszarenko kap korongot, aki a kapásból vágja be a játékszert a kapus lábai között.

Az utolsó felvonásban nagy a nyomás Ausztráli csapatán, muszáj lett volna gólt szerezniük, hogy életben tartsák reményeiket, de ehelyett Szőcs és Antal látványos kombinációját követőn Zsók közvetlen közelről növeli 4-2-re az előnyt. S. Stephenson farag ugyan a hátrányból, de Góga néhány perccel később beállítja az 5-3-as végeredményt.

Tom Skinner szövetségi kapitány: „Valójában egyik csapat sem uralta a játékot teljes egészében. Ez nem olyan volt, mint a tavaly, amikor Horvátország legyőzésével megnyertük a Divizó 2-öt. Azon a mérkőzésen teljesen kontroll alatt tartottuk a játékot, érezni lehetett, hogy nyerünk. Most viszont akár ki is kaphattunk volna 6-5-re. Ez igazán edzőölő meccs volt, az ilyen mérkőzések valósággal kinyírnak minden edzőt, de szerencsére a végére összeállt a játék és végül mindenki tudta, mi a dolga.

Ausztrália hetet kellett volna lőjön, ahhoz hogy bent maradjon. Mi azonban kétséget nem hagyóan akartunk győzni. Ausztrália hátvédjei – különösen Hughes és Webster tett le valamit az asztalra – sokkal mozgékonyabbak voltak, mint amire számítottam. Nem sikerült teljes mértékben azt játszani, amit ilyenkor kell. A legtöbb játékosunk hasonló színvonalú bajnokságban játszik. Ezalatt azt értem, hogy a  MOL Liga mérkőzéseinek kulcshelyzeteiben rendszeresen a külföldi játékosok vannak a jégen, nem a hazaiak. Ettől függetlenül ez a torna hasznos volt a számunkra, de folytatnunk kell a megkezdett utat. Ha valaki négy évvel ezelőtt azt mondta volna, hogy bent maradhatunk ebben az értékcsoportban, illetve hogy előrelépünk az U18-as és U20-as válogatottakkal, örömmel elfogadtam volna a jóslatot.”

A kérdésre, hogy kiemelne-e bárkit a játékosok közül, Skinner ezt felelte: „Úgy gondolom, az utolsó két meccsen Szőcs, a csapatkapitány kimagaslóan teljesített. Papp szintén. Sajnos nincs 22 Divízió I. szintű játékosunk, de Szőcs azok egyike, aki a Divízió I. jó játékosa lehetne. Ugyancsak sokat fejlődött Virág és Molnár is. Becze szintén kiemelkedhetett volna, ha nem sérül le.”

 

Vereséggel zártak a bronzérmes magyarok

A britek elleni 5–4-es vereséggel búcsúzott a harmadik helyen záró magyar jégkorong-válogatott a ljubljanai divízió I-es világbajnokságon. Érződött, hogy nem volt elég motiváció a zárómérkőzésre, mert rengeteg volt a rossz helyezkedés, felesleges kiállítás, de így is 4–4-gyel kezdődött az utolsó harmad, amelyben Dowd értékesített egy büntetőt, ezzel nyertek a britek. A bronzérem az erőviszonyok alapján kisebb bravúrnak is nevezhető, hiszen a két feljutó, a házigazda szlovén, valamint az osztrák csapat lényegesen nagyobb játékerőt képvisel. A tornáról az ukrán együttes esett ki.

Az 5. forduló eredményei:

Nagy-Britannia – Magyarország 5–4 (2–2, 2–2, 1–0). Gólszerzők: Dowd 2, Phillips, Fussey és Clarke, illetve Vas Márton, Kovács, Sofron és Mihály Árpád.

Ukrajna–Japán 2–1 (büntetőkkel)

Ausztria–Szlovénia 2–3

A végeredmény: 1. Szlovénia 15, 2. Ausztria 10, 3. Magyarország 6, 4. Japán 6, 5. Nagy-Britannia 5, 6. Ukrajna 3. Szlovénia és Ausztria jutott az élvonalba, Ukrajna kiesett.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei