Fotó: Farkas Antal
Körülbelül szász személy gyűlt össze péntek délután a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal Szent István-termében, ahol bemutatták a Markó Béla által szerzett két legújabb kiadványt.
2011. június 18., 18:522011. június 18., 18:52
2011. június 18., 23:172011. június 18., 23:17
Olvasóival találkozott a Romániai Magyar Demokrata Szövetség nemrégiben leköszönt elnöke, Románia miniszterelnök-helyettese. Kié itt a tér című, válogatott közéleti cikkeket és előadásokat tartalmazó könyvét és Az erdélyi macska kiadványt mutatták be. Dr. Verestóy Attila, az író-olvasó találkozó házigazdája megnyitó beszédében elmondta, „megtisztelő eseménynek lehetünk tanúi, hisz ezen a napon az írott szó mögött itt van az élő ember, akiről nem kell elmesélni, mit tett azért a közösségért, melyben élünk.”
A Palló Imre Zene- és Képzőművészeti Szakközépiskola diákjainak tartalmas zenei műsorával folytatódott a rendezvény, majd Tőzsér József, a Pallas Akadémia Könyvkiadó igazgatója beszélt az idén kiadott szerzeményekről. Székedi Ferenc méltatta Markó Béla két legújabb könyvét. Az erdélyi macska esszégyűjteményről elmondta, az erdélyi magyarságról írt a szerző. Metaforikus értelemben a macska a magyarságot jelenti, hisz a macska szívós, ha elviszik, hazatalál, ezzel pedig azt sugallja az olvasóknak, hogy legyenek ilyenek ők is.
Markó Béla politikus, író és költő bemutatta mindkét kiadványt. A Kié itt a tér című közéleti cikkek és előadások gyűjteményével kapcsolatban felvázolta, hogy nem hiába nem tett kérdőjelet a mondat végére, hisz mindenki számára világos kell legyen, hogy kié az a tér, ahol élünk, de sajnos mégis sok vita tárgyát képezi a tény. Markó ezután felolvasott verseket és egy szövegrészletet. A résztvevők is kérdezgettek a szerzőtől, aki válaszolt mindenki kérdésére, majd dedikálással zárult az esemény.
A Markó Bélával készített interjúnkat elolvashatják az Udvarhelyi Híradó július 20-ai, hétfői lapszámában.
Egy sérültet szállított kórházba a mentő, miután két autó összeütközött pénteken délután a 13A jelzésű országúton, Szentegyháza határában – tudtuk meg a szentegyházi tűzoltóktól.
Kultúrotthonokon, iskolákon, a községházán és más középületeken helyezhetnek el napelemeket az elkövetkező időszakban Galambfalva községben. Az 1,1 millió lej értékű projekt célja az energiaszámlák csökkentése.
Elkezdődött a régi iskolával egybeépített kultúrotthon felújítása a Bögöz községhez tartozó Székelymagyaroson. A terv az, hogy ismét a közösség találkozóhelyévé váljanak az ingatlanok.
Három utcarész egyirányúsításáról döntött a székelyudvarhelyi önkormányzat áprilisi soros ülésén; az a cél, hogy több parkolóhelyet alakítsanak ki. Mindemellett egy újabb 20 millió lejes hitelkeretet is jóváhagytak a tanácsosok.
Egy éve csődbe ment a homoródszentmártoni napköziotthont építő cég, azóta pedig teljesen leálltak a munkálatok a helyszínen. Sikerült ugyan új kivitelezőt találni, ám most anyagi gondokkal küzd a projektért felelős pályázó, a tanügyminisztérium.
Áramszünet lesz Székelyudvarhely számos utcájában kedden és szerdán javítási munkálatok miatt – közölte Facebook-oldalán a székelyudvarhelyi városháza.
A villamosenergia-hálózat karbantartási munkálatai miatt áramszünet várható április 28-án, hétfőn 9 és 16 óra között Szentegyháza falurész több utcájában – tájékoztat közösségi oldalán a város polgármesteri hivatala.
Gyengébb virágzást hozott idén a Farcád és Sükő környéki cseresznyefák számára az áprilisi fagy.
Lezárta a polgármester hivatal a székelykeresztúri Erzsébet-kutat, miután lakossági bejelentés érkezett arról, hogy fonálférgekkel fertőzött a forrásvíz. Az egészségügyi szakhatóság munkatársai pénteken mintát vettek a vízből.
Kívül már lefestették, jelenleg pedig a belső részen dolgozik a szentegyházi Bartók Béla Művelődési Ház felújításával megbízott kivitelező. Még bőven van munka, de néhány hónap múlva le kell záruljon a beruházás.
szóljon hozzá!