Kortárs román képzőművészek tárlata Marosvásárhelyen

•  Fotó: Antal Erika

Fotó: Antal Erika

Rendkívüli eseménynek nevezte Nagy Miklós Kund újságíró azt a tárlatot, amely kedd estétől látogatható a Kultúrpalota képzőművészeti kiállítótermeiben, és amely a legkiemelkedőbb román kortárs képzőművészek alkotásait vonultatja fel.

Antal Erika

2015. szeptember 02., 22:272015. szeptember 02., 22:27

Szászhermányban 2002-től szervez rendszeres képzőművészeti alkotótáborokat Nicolae Vrînceanu ügyvéd, aki most a legfrissebb alkotásokat hozta el Marosvásárhelyre, hogy az itteni művészetkedvelők is megcsodálhassák a kortárs román képzőművészek legújabb munkáit – ismertette a kiállítás apropóját Mana Bucur, a Képzőművészek Szövetségének Maros megyei elnöke. A művészek mecénása többek közt arról beszélt, az alkotótáborok sorozata 2002-ben fémszobrászattal indult, majd festészet, mozaik, grafika váltotta egymást. Az idén ismét a mozaiké és a festészeté volt a főszerep, jövőre valami újabbat szeretne kitalálni – mondta a kedd esti megnyitón. Marosvásárhelyen azért tartotta fontosnak bemutatni a gyűjteményt, mert a várost kultúrközpontnak tartja, olyan helynek, ahol fontos a művészet, a kultúra. Bernády György olyan várost épített, hogy mindig otthon érzi magát, ha idejön – fogalmazott.

A mecénás-műgyűjtő ahhoz is ragaszkodott, hogy a kiállításmegnyitó kétnyelvű legyen. Nagy Miklós Kund, számos képzőművészeti tárlat méltatója, képzőművészeti monográfiák szerzője úgy véli, rendkívüli kiállításnak lehetünk az élvezői, hiszen a legjobbak munkái láthatók a falakon. A földszinten a táborban született alkotásokat tekinthetjük meg, az emeleten Angela Tomaselli egyéni tárlatát. A műgyűjtő Vrînceanu olyan szívességet tesz, amikor meghívja a képzőművészeket a táborába, amellyel nemcsak az alkotást ösztönzi, de gyarapítja az értékesnél értékesebb művek számát, amelyeket tárlatokon mutat be a szélesebb közönségnek.

Angela Tomaselli Vâlcea megyében, Brezoi településen született 1943-ban olasz apától és német-román anyától. A Nicolae Grigorescu Képzőművészeti Főiskolán tanult, számos egyéni kiállítása volt az országban és külföldön, valamint közös tárlatok gyakori résztvevője. A mostani  kiállításán 46 alkotása látható, a zöme utazási emlékeit örökíti meg, városrészleteket, épületeket, utcákat.  Munkáit egyesek nőiesnek nevezik, mások keménynek.

A kiállítás két hétig látogatható.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei