Irodalom, képzőművészet, koncertek, extrém park, műhelymunkák és szórakozás – ez jellemezte a Szent György Napok ideje alatt sorra került kARTa Session és kARTa Valley programsorozatot, amelyet a szervezők sajtótájékoztató keretén belül értékeltek szerdán.
2015. május 06., 22:182015. május 06., 22:18
A Tone Troopers, a Lármafa Egyesület és a Ponopol Egyesület tagjai hosszú egyeztetési folyamat után döntöttek a Szent György Napok keretében zajló kARTa Session, illetve a kARTa Valley program felhozataláról, amely összeállítását megközelítőleg harminc fős csapat végezte. Páll Gecse Ákos, a Tone Troopers egyik tagja, valamint a Karta Session és Karta Völgy egyik szervezője elmondta, elsősorban az időjárás, valamint az a minimális pénzösszeg – amelyből elvállalták, hogy megszervezik a rendezvénysorozatot – az oka annak, hogy nem igazán dobálózhatnak nagy statisztikákkal.
Mint magyarázta, a völgyben sorra kerülő zenekarok koncertjein megközelítőleg ezren vettek részt, továbbá a volt Charta épületében zajló bulik alkalmával csütörtökön és vasárnap közel ötszázan, míg pénteken és szombaton kilencszázan fordultak meg. „Mivel nem voltak olyan húzónevek, és mivel első alkalommal került sor a kültéri programokra, így a közönség is főként azokból állt össze, akik amúgy jobban informáltak a helyi történéseket illetően, vagy érdekeltebbek a kultúra terén” – értékelt Páll Gecse Ákos.
„Óriási kompromisszum volt különben a Karta Valley, azaz a kültéri programok megszervezése, ugyanis sokkal nagyobb anyagi támogatást igényelt volna, így viszont kissé alacsonyabb színvonalt kellett adnunk, valamint a fellépőkkel való alkudozások sem maradt ki munkánkból” – magyarázta Páll Gecse Ákos, aki azt is hozzáfűzte, hogy a rendezvény előzetesen elkészített költségvetésének egynegyedét ítélte nekik a városi önkormányzat. Visszatekintve csodálkoznak és egy lehetetlen feladat lehetséges megoldásaként értékelik a Szent György Napok hétvégéjén megszervezett KARTa Sessiont. Mint állítják, már belátják, hogy a kapott összegből professzionális és kellemesebb hangulatot tudtak volna a beltéri bulikra varázsolni, távlati céljuk azonban más: egy alternatív, ingyenes kültéri csomaggal is akarnak készülni a sepsiszentgyörgyieknek. Különben mindent sikerült megvalósítani azok közül, amit szerettek volna a kARTa Session és kARTa Valley során összehozni, csupán „visszafogottabb” szinten. Az előzőleg megálmodott mesés, intim világ kialakítása is megszületett a hétvége során, ez főként a programoknak, a fellépőknek, illetve a helyszín hangulatának köszönhető.
A műhelymunkák közül a Lemezlovas workshop-ot emelte ki a szervező, aki elmondta: Martin Flex, a pénteki buli húzónevének számító előadó tartott szakmai beszélgetéseket zenei produkciókról. A záró koncert előtt performanszra is sor került, ez Bordás Attila, valamint Horváth Hunor művészeknek volt köszönhető, illetve a hétvége során tíz magyarországi fiatal költő és író is a Karta programjain vendégeskedett, ők saját munkáikból olvastak fel. A jövőben színvonalasabb és nagyobb húzónévként szolgáló előadókat hívnának meg a rendezvényre. Sokkal többet érdemel ez a város és amennyiben Európa Kulturális Fővárosa akarunk lenni, akkor el kell indulnia egy eddig más irányúnak számító folyamatnak a városnapok programkínálatát illetően – magyarázta Páll Gecse Ákos, aki pozitívan értékelte, hogy egyes Szent György napi főszínpados fellépők programjaikon pihentek és szórakoztak, példaként említve az olaszországi Sweet Life Society tagjait. A szervezők legközelebbi nagyobb projektje a 2013-ban első alkalommal megszervezett Forest Fest második kiadása lesz, ugyanakkor egy nagyobb, Erdély-szintű fesztivál kidolgozását is szorgalmazzák, amely akár a Félsziget megszűntetése által okozott űrt tölthetné be.
szóljon hozzá!