Történetének legnagyobb sikerét könyvelhette el a frissen lezárult idényben az FK Csíkszereda által működtetett Székelyföld Labdarúgó Akadémia: a 19 éveseknél fiatalabbak gárdája végrehajtotta a triplát.
Szomorú látni a közösségi médiában azokat a reakciókat, amelyek jobb esetben hitetlenül, de van, amikor röhögő egyetértéssel pontozzák az emberek kivégzéséről, nők megerőszakolásáról szóló híreket. Ez a kiindulópontja a Krónika Live e heti műsorának.
Dr. Demkó Attila egykori diplomata David Autere néven 2019-ben publikált, Máglyatűz – a háború peremén című regényében már előrevetítette a nagyszabású fegyveres konfliktus kitörésének veszélyét.
Története legtávolabbi élő kapcsolását kísérli meg a Krónika Live ma este: pontosan a Föld túloldalával próbálunk meg beszélgetni.
Zsinórban a második évben ítélték oda a Média a Családért díj külhoni fődíját a Liget portál valamelyik munkatársának. Míg 2021-ben megosztva D. Balázs Ildikó volt a kitüntetett, ezúttal Péter Beátának járt a rangos szakmai elismerés.
Vass Levente, a bukaresti egészségügyi minisztérium államtitkára közel egy évvel ezelőtt foglalta el hivatalát, ami idő alatt hatalmasat változott a világ. Mérleget vonunk.
Az észlelt felhördülés nyomán a legújabb fejlemények szerint kezdeményezi az RMDSZ, hogy a 2022-es népszámlálás folyamán alkategóriaként választani lehessen a székely és a csángó etnikumok közül is a megkérdezett magyar nemzetiségű polgároknak.
Diplomaták kölcsönös kiutasításán már túl vagyunk, az Egyesült Államok és Oroszország magas rangú képviselői pedig havonta többször is tárgyalnak a diplomáciai lehetőségekről, a megbeszélések azonban általában fenyegetőzésekkel érnek véget.
A harminckét évvel ezelőtti romániai fordulatról beszélgetünk a Krónika Live december 22-ei műsorában a téma szakértőjével, Novák Csaba Zoltán történésszel.
Mozgalmas éven van túl Soós Zoltán Marosvásárhely élén, román és magyar oldalról egyaránt árgus szemekkel figyelik, hogy mire képes az új városvezetés azután, hogy a városbéli magyarság – sok román szavazó segítségével – „visszavette” a város vezetését.
Letette az esküt a kormány, katonás fegyelemmel szavaztak bizalmat neki a létrejött új nagykoalíció tagjai. Egy olyan koalícióé, amelynek megszületését igazából senki nem látta előre: ez lesz a témája a hétfő esti Krónika Live-nak.
Nyolcvan évvel ezelőtt, 1944. szeptember 3-án Mező Ferenc, a Kézdivásárhelyen állomásozó 24-es honvéd határvadász-zászlóalj tartalékos zászlósa hősi halált halt a Kászonokat Kézdiszékkel összekötő Katrosa-szoros fölött emelkedő Gombás-bérc közelében. Post mortem megkapta a II. világháború egyik legbecsesebb tiszti kitüntetését.
A SRI volt igazgatója egyenesen nemzetbiztonsági kockázatnak minősítette azt a felmérést, amelyben a Bálványos Intézet kezdeményezésére a Transylvania Inquiry a romániai magyarok nemzeti identitással kapcsolatos nézetére kérdezett rá.
Megvalósításokban bővelkedő első évről vont mérleget nemrég Korodi Attila, Csíkszereda tavaly októberben beiktatott új polgármestere, azonban a polgárok közérzete nem mindig igazolja azt, hogy jó irányba mozdult volna el a település.
Vannak olyan járványügyi döntések, amelyeket nem racionális szempontok alapján hoztak meg – ezt nem más állapította meg mint Raed Arafat.
Rendhagyó helyszínről jelentkezik a Krónika Live ezen a héten: Franciaországból, méghozzá Angers városából közvetítjük a videópodcast e heti kiadását.
Bekövetkezett, amitől tartani lehetett: a hazai közegészségügy túlterheltté vált a koronavírus-járvány negyedik hullámában súlyos és kritikus állapotba került, javarészt oltatlan páciensek rohamától.
A járványügyi és gazdasági válságok mellett elhúzódó politikai válságra is fel kell készüljenek a romániai állampolgárok: ez az egy, ami szinte biztosra vehető a Krónika Live újságírói szerint, akik a Cîțu-kabinet bukását vesézték ki.
Az előjelek alapján szinte biztosra vehető, hogy kedden megbukik a Florin Cîțu vezette román kormány az ellene kezdeményezett parlamenti bizalmatlansági szavazáson.