A Csíkszeredában állatot tenyésztő vagy mezőgazdasági földterülettel rendelkező magán- és jogi személyek március 1-ig jelentkezhetnek be a Mezőgazdasági nyilvántartóba – hívják fel a figyelmet a szerkesztőségünknek is eljuttatott közleményben.
Megkezdte a Hargita Megyei Mezőgazdasági Intervenciós és Kifizetési Ügynökség (APIA) a területalapú támogatást igénylő gazdák körében az idei ellenőrzéseket. A hiányosságokat, szabálytalanságokat hibapontként vezetik be az országos rendszerbe.
Már igényelhetik a szarvasmarhatartó gazdák azt a Covid-támogatást, amelyet a minap, sürgősségi kormányrendeletben hagyott jóvá a kabinet. Hargita megyében az érintett több ezer gazda a települést sem kell elhagyja a támogatás igényléséhez, a kérelmezés pedig nagyon egyszerű.
A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) elkezdte kifizetni a gazdáknak az első negyedévre járó gázolaj-támogatást.
A gazdák kedden, május 15-ig nyújthatják be kéréseiket a területalapú támogatásra. A Mezőgazdasági Intervenciós és Kifizetési Ügynökség (APIA) képviselői a múlt héten többször felhívták a figyelmet a közelgő határidőre.
Március elsejétől egészen augusztus végéig várják a Mezőgazdasági Intervenciós és Kifizetési Ügynökséghez (APIA) azokat a gazdákat, akik még mindig haszonélvezői a mezőgazdasági életjáradéknak, hogy láttamoztassák a 2017-re érvényes életjáradékos könyvecskéjüket.
Hektáronként 16,007 euró állami támogatás jár 2017-re a szántóterületeken termelt kultúrákra, az erre a célra szánt átmeneti támogatás felső határa 110,89 millió euró – jelentette be kedden a Mezőgazdasági Intervenciós és Kifizetési Ügynökség (APIA).
Az egész országban, így Hargita megyében is rögtönzött tüntetést tartottak csütörtökön az APIA alkalmazottai. A munkabeszüntetés oka, hogy az új bértörvény következtében a jövő év elejétől jelentősen csökkenni fog a megyei kirendeltségek alkalmazottainak bére.
Az egész országban, így Hargita megyében is rögtönzött tüntetést tartanak csütörtökön 9–12 óra között a Mezőgazdasági Intervenciós és Kifizetési Ügynökség (APIA) alkalmazottai.
Petre Daea mezőgazdasági miniszter hétfői nyilatkozata szerint Mezőgazdasági Intervenciós és Kifizetési Ügynökség (APIA) éjfélkor megkezdte a területalapú támogatás előlegének folyósítását és mostanra 42 millió eurót utaltak át 24 464 gazdának.
A hónap végéig a tejtermelő gazdák számláira kerül annak a rendkívüli szarvasmarha támogatásnak az értéke, amelyet az oroszországi embargó miatti veszteségek és a Kínától érkező megrendelések csökkenésének kárpótlása miatt igényelhettek.
Fejlesztési tervet kért Székelyudvarhelytől Magyarország kormányának nevében Lázár János építési és közlekedési miniszter kedden. A gesztussal azt jelezte a politikus, hogy véget ért a Gálfi Árpád volt polgármester két mandátuma alatt tartott embargó.
Október 16-ától elkezdi utalni a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) az agrártámogatások előlegét, december 1-jétől pedig az összegek hátralevő részét is kifizetik – közölte csütörtökön Petre Daea mezőgazdasági miniszter.
A Renault Commercial Roumanie kft. nyerte a Mezőgazdasági Intervenciós és Kifizetési Ügynökség (APIA) által az elektronikus közbeszerzési rendszeren (SEAP) meghirdetett pályázatot. Az ügynökség 128 új személygépkocsit vásárol megyei kirendeltségeinek.
Még alig néhány nap áll a gazdák rendelkezésére, hogy benyújtsák a területalapú és állattenyésztési támogatási kérelmüket a Mezőgazdasági Intervenciós és Kifizetési Ügynökség (APIA) kirendeltségeihez. A határidő május 15.
Kilenc, mezőgazdaságban érintett intézmény részvételével alakult újra a Mezőgazdasági Intézmények Koordinációs Bizottsága Hargita megyében. A cél egymás tevékenységének megismerése, illetve összehangolása.
Mindeddig kétszázötven Hargita megyei tejelő szarvasmarha-tenyésztő tette le igénylését az alig pár hete elfogadott rendkívüli támogatásra. Az erre vonatkozó kérelmezési időszak május 2-án zárul.
Az APIA honlapján, közleményben hívták fel az érintettek figyelmét, hogy keddtől elindították a gázolajár-támogatás kifizetését a tavalyi utolsó negyedévre vonatkozóan.
2016-ra hektáronként 48 és 6305 euró közötti támogatást kapnak a növénytermesztők – írja a Mezőgazdasági Intervenciós és Kifizetési Ügynökség által az Agerpres hírügynökségnek hétfőn küldött közleményben.