Végéhez közeledik Csíkszeredában a Jégpálya negyedi és Piac utcai lakóövezeti rendezés. A felújítások során nemcsak sportpályák, játszóterek, parkolók készülnek, hanem megjelent a zárt rendszerű parkolás is. Sorompó kerül a parkolók bejáratához, csak az ott lakók hajthatnak be.
2011. október 10., 15:432011. október 10., 15:43
2011. október 10., 16:222011. október 10., 16:22
A parkolóhelyeket a lakástulajdonosi egyesületek osztották el
A Piac utca és környéke rendezése már gyakorlatilag elkészült, Ráduly Róbert Kálmán polgármester szerint az utolsó simítások a hét végéig készen lesznek, így azt át is adja a kivitelező. A bádoggarázsok helyén most parkolóhelyek vannak, új közvilágítás, fák, kerékpártárolók, bekerített sportpálya kosárlabda-palánkkal, és szintén bekerített játszótér.
A legnagyobb sikere az új sportpályának van, a polgármester szerint nagy elégtétel látni, milyen sokan járnak oda. A parkolónak csak egy bejárata van, a Piac utcából, a másik, Eminescu utcai bejárat megszűnt – mint megtudtuk, egy tulajdonos törvényszéki úton kapta vissza területét, amely az utca mellett húzódik, be is kerítette azt. A parkoló Piac utcai bejáratát sorompó zárja el, csak azok hajthatnak be, akik rendelkeznek a sorompót nyitó mágneskártyával.
Szétosztották a helyeket
„Zárt rendszerű lakónegyedi parkolót alakítottunk ki. Azok a cégek, amelyeknek itt hátsó bejáratuk van, az áruszállításhoz parkolóhelyet kaptak, a többi helyet pedig a lakástulajdonosi egyesületek osztották el lépcsőházanként a lakók számára. A sorompó a lakók költségén készült – mindenki, aki parkolóhellyel rendelkezik ott, 200 lejes hozzájárulást fizet” – számolt be a polgármester, hozzátéve, a továbbiakban is lesz évente egy hozzájárulási díj a sorompó működési költségei miatt. Nemcsak a parkoló, hanem a sportpálya, és a játszótér is a lakástulajdonosi egyesület felügyelete alá tartozik, ezeket az esti órákban bezárják, ugyanakkor a nyitvatartási idő és a rendszabály is ki lesz függesztve ott. A sportpálya bárki számára használható.
A polgármester szerint akkor is sorompót kellett volna szerelni a parkolóhoz, ha nem sikerül a megegyezés a lakástulajdonosi egyesületekkel. A legújabb előírások szerint ugyanis csak úgy adható környezetvédelmi engedély új parkoló építésére, ha a parkolóhelyek legalább 5 méter távolságra vannak a lakásoktól. Ha nem, akkor csak zárt lakossági parkolót lehet elkészíteni.
A Jégpálya negyedben sem lesz másképp
A Jégpálya negyedben ha minden jól megy, a hónap végére készülhet el a rendezés, amely parkolóövezetek, játszóterek és sportpálya kialakítását, kerékpártárolók létrehozását jelenti. Itt a távhővezetékek cseréje miatt a vártnál lassabban haladtak a munkálatok, ezzel párhuzamosan elég sok fát is kivágtak, ezek egy részét a lakók kérésére. Négy játszóteret alakítanak ki a negyedben, ezek közül kettő teljesen új lesz.
A Jégpálya utca melletti, meglévő játszótérre szabadtéri fitneszgépek elhelyezését is előírja a terv, a polgármester azt mondta, kíváncsi, hogy fog ez működni. A negyedik játszótér a Jégpálya utcai orvosi rendelők közelében elkészülő sportpálya mellett lesz – a sportpálya nem volt benne a tervben, de a városvezető szerint a lemondott munkálatok terhére elkészítik és bekerítik, akárcsak azt, amely a Nagy István Művészeti Szakközépiskola mellett van. Ez a pálya kisebb lesz, inkább röplabdapálya-méretű. Itt is zárt parkolás lesz.
A sorompón csak engedéllyel lehet átjutni
„Az áthaladó forgalom gyakorlatilag megszűnik, a Sadoveanu utcából nem lehet a Jégpálya utcába jutni, és ugyanez lesz a Brassói út felé is” – magyarázta a polgármester. A Jégpálya utca felől az egészségbiztosító pénztár felé nyitott parkoló lesz, akárcsak a Sadoveanu utca felőli részen a napköziotthonig. Ezen belül viszont zárt parkolót alakítanak ki a tömbházak között, egy bejárattal, amelyet a Jégpálya utca felől sorompó zár el. A sorompó elkészítéséhez és működtetéséhez itt is szükség van a lakástulajdonosi egyesületek együttműködésére. A polgármester szerint amennyiben más lakónegyedekben is igény mutatkozik a zárt rendszerű parkolókra, a polgármesteri hivatal ebben partner lesz.
Biciklist sodort el egy autós Csíkszereda központjában szerdán délelőtt, az illető megsérült.
Egy csillagszóró és karácsonyfa – mindössze ennyi kellett, hogy a Kászonújfaluban élő Beáta és Hunor otthona rövid idő alatt leégjen. A tűz után csak kevés dolog maradt ép, köztük az oromkereszt, ami segítőiknek hála nemsokára új házukat védelmezheti.
Mégsem mentek rongálás nélkül haza a bukaresti Dinamo focidrukkerei a hétfői csíkszeredai mérkőzés után, ugyanis székely zászlókat téptek le Mikóújfaluban és autókban is kárt tettek.
Több mint tízezer dugvány díszíti a csíkszeredai városháza előtti virágvázát, miután az utóbbi hetekben a városi kertészet a szerkezetét felújította és beborította növényekkel.
A Csíki Székely Múzeumban nyílt kiállítás a Csíkszeredai Sörgyár történetéről. A tárlat nemcsak a sörgyártás ipartörténetét mutatja be, hanem egy közösség emlékezését és kitartását is ünnepli – ötven év képekben, emberekben, történetekben.
A Márton Áron Tehetséggondozó Központ a 10. tanévére készül, amely várhatóan az utolsó lesz jelenlegi helyén, mivel a Székelyföld Labdarúgó Akadémia bővülő tevékenysége miatt a MÁTK rendelkezésére álló terek csökkentek – olvasható a közleményükben.
Elkezdődött a fakivágás Hargita Megye Tanácsának székhelye körül Csíkszeredában, hétfőn délelőtt.
Tereprendezés, telekkönyvek összevonása, a szükséges áramellátás biztosítása – javában zajlanak az előkészületek Csíkszentsimonban és a Gyimesközéplokhoz tartozó Hidegségen a sátortetős műjégpályák építésére, amelyek várhatóan idén elkészülnek.
A háromnapos eseménysorozaton néptáncosok, gazdálkodók, helyi lakosok és városi látogatók találkoznak, hogy együtt elevenítsék fel a régi idők kaszáló hangulatát.
Helikopterrel jött Székelyföldre pénteken Ion Țiriac, Románia legismertebb sport- és üzletembere, aki jégpályákat nézett meg, valamint az utánpótlás-jégkorongról is tárgyalt. Úgy tudjuk, hogy Zsögödben Lénárd András üzletemberrel is találkozott.
szóljon hozzá!