A székelyudvarhelyi katolikus, református, unitárius és baptista női közösségek és lelkipásztoraik együtt csatlakoztak csütörtökön az ökumenikus női világimanap rendezvénysorozathoz. Az idei célország Szlovénia volt, a nap udvarhelyi házigazdái pedig a Szent Anna és Joachim Katolikus Nőszövetség tagjai.
2019. március 07., 21:212019. március 07., 21:21
2019. március 08., 09:132019. március 08., 09:13
Fotó: Veres Nándor
A székelyudvarhelyi katolikus, református, unitárius és baptista női közösségek és lelkipásztoraik együtt csatlakoztak csütörtökön az ökumenikus női világimanap rendezvénysorozathoz. Az idei célország Szlovénia volt, a nap udvarhelyi házigazdái pedig a Szent Anna és Joachim Katolikus Nőszövetség tagjai.
2019. március 07., 21:212019. március 07., 21:21
2019. március 08., 09:132019. március 08., 09:13
Fotó: Veres Nándor
A Szent Miklós-hegyi plébániatemplomban tartott, Jöjjetek, mert már minden készen van! (Lk 14, 17) hívó gondolatú imanap nagyszámú résztvevőjét Mátyás Károly főesperes-plébános köszöntötte. Útravalója a szentírási mottóhoz kapcsolódott: az Úr asztala megterítve, készen áll. Imádkozzanak azokért is, akik még nem vendégei ennek az asztalközösségnek, hogy ők is részesülhessenek Jézus örömében.
Hagyománya van
A város különböző felekezetű női közösségei sok év óta szervezik meg együtt ezt az imaalkalmat. Az együttműködés esztendei alatt szerre más-más templomban imádkoznak együtt. Felosztják a célország asszonyai által összeállított imafüzetet, így a liturgia is tükrözi az egységet a sokszínűségben.
Fotó: Veres Nándor
Idén a szlovén, különböző élethelyzetű és vallású asszonyoknak a vallomásait tolmácsolták, jelesül, hogy miért érzik otthon magukat kicsiny, de minden vonatkozásban gazdag országukban.
Megértés, együttérzés
Az istentisztelet során hallhattuk azoknak a történeteit, akik leülnek a kenyér, bor, víz és só asztalához. A történetek azt is tükrözték, milyen volt Szlovénia politikai és gazdasági helyzete a szocialista-kommunista államtól napjainkig – a menekültek és a bevándorló munkások sorsa, az anyáké, a nagymamáké, a feleségeké valamint a roma embereké. A történetek imádságra, megértésre és együttérzésre indították az imanap résztvevőit.
Meghívás
Az idei téma a meghívás volt. A meghívás Jézusnak a nagy vacsoráról szóló példázatán alapul, melyen azok vettek részt, akiket az utcáról hívtak be, mivel az eredeti meghívottak kimentették magukat.
Fotó: Veres Nándor
Az asztaltársaság nem elég az egész ház betöltésére, még mindig van hely. „Minden készen van” – hangzott el a felhívás, amely egyben biztatás is, és válaszadásra késztet. A személyesen megválaszolandó kérdés pedig: Ki hiányzik az asztaltól? Hogyan hívható meg az, aki még nincs az asztalközösségben?
Közös asztal
Az imanap áldáskérelme a szabadság, az igazságosság és a béke felé vezető úton egymás kölcsönösen támogatásáért szólt. A felajánlott adományokat az országos Női Misszió jótékony célra fordítja majd.
Fotó: Veres Nándor
Az ajándékba kapott könyvjelzőn a Rezka Arnuš látássérült művész által készített imanapi jelkép emlékezteti a résztevőket arra a jelképes közös asztalra, amely mellé 2019-ben együtt telepedtek le a szlovéniai keresztény nők meghívására. A vendéglátó nőszövetség által előkészített szeretetvendégségen pedig tovább szövögették közös terveiket a különböző felekezetű női közösségek. Egyik gyakorlati megvalósulása reményeikben idén is a fogyatékkal élő gyermekek napja lesz.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
Donald Trump amerikai elnök éles és trágár szavakat használva katonai erő alkalmazásával fenyegette meg vasárnap Iránt arra az esetre, ha nem volna hajlandó hosszú távú békemegállapodást kötni és a Hormuzi-szoros ismételt lezárásával próbálkozna.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök vasárnap benyújtotta a parlamentnek kormánya programját és a miniszterjelöltek névsorát.
Hétfőn kezdődik az országos képességfelmérő vizsga, amelyre több mint 148 ezer nyolcadik osztályt végzett tanuló iratkozott fel. Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint a felmérőt 2956 vizsgaközpontban szervezik meg.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
szóljon hozzá!