A székelyudvarhelyi katolikus, református, unitárius és baptista női közösségek és lelkipásztoraik együtt csatlakoztak csütörtökön az ökumenikus női világimanap rendezvénysorozathoz. Az idei célország Szlovénia volt, a nap udvarhelyi házigazdái pedig a Szent Anna és Joachim Katolikus Nőszövetség tagjai.
2019. március 07., 21:212019. március 07., 21:21
2019. március 08., 09:132019. március 08., 09:13
Fotó: Veres Nándor
A székelyudvarhelyi katolikus, református, unitárius és baptista női közösségek és lelkipásztoraik együtt csatlakoztak csütörtökön az ökumenikus női világimanap rendezvénysorozathoz. Az idei célország Szlovénia volt, a nap udvarhelyi házigazdái pedig a Szent Anna és Joachim Katolikus Nőszövetség tagjai.
2019. március 07., 21:212019. március 07., 21:21
2019. március 08., 09:132019. március 08., 09:13
Fotó: Veres Nándor
A Szent Miklós-hegyi plébániatemplomban tartott, Jöjjetek, mert már minden készen van! (Lk 14, 17) hívó gondolatú imanap nagyszámú résztvevőjét Mátyás Károly főesperes-plébános köszöntötte. Útravalója a szentírási mottóhoz kapcsolódott: az Úr asztala megterítve, készen áll. Imádkozzanak azokért is, akik még nem vendégei ennek az asztalközösségnek, hogy ők is részesülhessenek Jézus örömében.
Hagyománya van
A város különböző felekezetű női közösségei sok év óta szervezik meg együtt ezt az imaalkalmat. Az együttműködés esztendei alatt szerre más-más templomban imádkoznak együtt. Felosztják a célország asszonyai által összeállított imafüzetet, így a liturgia is tükrözi az egységet a sokszínűségben.
Fotó: Veres Nándor
Idén a szlovén, különböző élethelyzetű és vallású asszonyoknak a vallomásait tolmácsolták, jelesül, hogy miért érzik otthon magukat kicsiny, de minden vonatkozásban gazdag országukban.
Megértés, együttérzés
Az istentisztelet során hallhattuk azoknak a történeteit, akik leülnek a kenyér, bor, víz és só asztalához. A történetek azt is tükrözték, milyen volt Szlovénia politikai és gazdasági helyzete a szocialista-kommunista államtól napjainkig – a menekültek és a bevándorló munkások sorsa, az anyáké, a nagymamáké, a feleségeké valamint a roma embereké. A történetek imádságra, megértésre és együttérzésre indították az imanap résztvevőit.
Meghívás
Az idei téma a meghívás volt. A meghívás Jézusnak a nagy vacsoráról szóló példázatán alapul, melyen azok vettek részt, akiket az utcáról hívtak be, mivel az eredeti meghívottak kimentették magukat.
Fotó: Veres Nándor
Az asztaltársaság nem elég az egész ház betöltésére, még mindig van hely. „Minden készen van” – hangzott el a felhívás, amely egyben biztatás is, és válaszadásra késztet. A személyesen megválaszolandó kérdés pedig: Ki hiányzik az asztaltól? Hogyan hívható meg az, aki még nincs az asztalközösségben?
Közös asztal
Az imanap áldáskérelme a szabadság, az igazságosság és a béke felé vezető úton egymás kölcsönösen támogatásáért szólt. A felajánlott adományokat az országos Női Misszió jótékony célra fordítja majd.
Fotó: Veres Nándor
Az ajándékba kapott könyvjelzőn a Rezka Arnuš látássérült művész által készített imanapi jelkép emlékezteti a résztevőket arra a jelképes közös asztalra, amely mellé 2019-ben együtt telepedtek le a szlovéniai keresztény nők meghívására. A vendéglátó nőszövetség által előkészített szeretetvendégségen pedig tovább szövögették közös terveiket a különböző felekezetű női közösségek. Egyik gyakorlati megvalósulása reményeikben idén is a fogyatékkal élő gyermekek napja lesz.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
szóljon hozzá!