A székelyudvarhelyi katolikus, református, unitárius és baptista női közösségek és lelkipásztoraik együtt csatlakoztak csütörtökön az ökumenikus női világimanap rendezvénysorozathoz. Az idei célország Szlovénia volt, a nap udvarhelyi házigazdái pedig a Szent Anna és Joachim Katolikus Nőszövetség tagjai.
2019. március 07., 21:212019. március 07., 21:21
2019. március 08., 09:132019. március 08., 09:13
Fotó: Veres Nándor
A székelyudvarhelyi katolikus, református, unitárius és baptista női közösségek és lelkipásztoraik együtt csatlakoztak csütörtökön az ökumenikus női világimanap rendezvénysorozathoz. Az idei célország Szlovénia volt, a nap udvarhelyi házigazdái pedig a Szent Anna és Joachim Katolikus Nőszövetség tagjai.
2019. március 07., 21:212019. március 07., 21:21
2019. március 08., 09:132019. március 08., 09:13
Fotó: Veres Nándor
A Szent Miklós-hegyi plébániatemplomban tartott, Jöjjetek, mert már minden készen van! (Lk 14, 17) hívó gondolatú imanap nagyszámú résztvevőjét Mátyás Károly főesperes-plébános köszöntötte. Útravalója a szentírási mottóhoz kapcsolódott: az Úr asztala megterítve, készen áll. Imádkozzanak azokért is, akik még nem vendégei ennek az asztalközösségnek, hogy ők is részesülhessenek Jézus örömében.
Hagyománya van
A város különböző felekezetű női közösségei sok év óta szervezik meg együtt ezt az imaalkalmat. Az együttműködés esztendei alatt szerre más-más templomban imádkoznak együtt. Felosztják a célország asszonyai által összeállított imafüzetet, így a liturgia is tükrözi az egységet a sokszínűségben.
Fotó: Veres Nándor
Idén a szlovén, különböző élethelyzetű és vallású asszonyoknak a vallomásait tolmácsolták, jelesül, hogy miért érzik otthon magukat kicsiny, de minden vonatkozásban gazdag országukban.
Megértés, együttérzés
Az istentisztelet során hallhattuk azoknak a történeteit, akik leülnek a kenyér, bor, víz és só asztalához. A történetek azt is tükrözték, milyen volt Szlovénia politikai és gazdasági helyzete a szocialista-kommunista államtól napjainkig – a menekültek és a bevándorló munkások sorsa, az anyáké, a nagymamáké, a feleségeké valamint a roma embereké. A történetek imádságra, megértésre és együttérzésre indították az imanap résztvevőit.
Meghívás
Az idei téma a meghívás volt. A meghívás Jézusnak a nagy vacsoráról szóló példázatán alapul, melyen azok vettek részt, akiket az utcáról hívtak be, mivel az eredeti meghívottak kimentették magukat.
Fotó: Veres Nándor
Az asztaltársaság nem elég az egész ház betöltésére, még mindig van hely. „Minden készen van” – hangzott el a felhívás, amely egyben biztatás is, és válaszadásra késztet. A személyesen megválaszolandó kérdés pedig: Ki hiányzik az asztaltól? Hogyan hívható meg az, aki még nincs az asztalközösségben?
Közös asztal
Az imanap áldáskérelme a szabadság, az igazságosság és a béke felé vezető úton egymás kölcsönösen támogatásáért szólt. A felajánlott adományokat az országos Női Misszió jótékony célra fordítja majd.
Fotó: Veres Nándor
Az ajándékba kapott könyvjelzőn a Rezka Arnuš látássérült művész által készített imanapi jelkép emlékezteti a résztevőket arra a jelképes közös asztalra, amely mellé 2019-ben együtt telepedtek le a szlovéniai keresztény nők meghívására. A vendéglátó nőszövetség által előkészített szeretetvendégségen pedig tovább szövögették közös terveiket a különböző felekezetű női közösségek. Egyik gyakorlati megvalósulása reményeikben idén is a fogyatékkal élő gyermekek napja lesz.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) vállalja a kormányzást és Sorin Grindeanut javasolja miniszterelnöknek.
A múlt évben 9399 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme, 13,6 százalékkal nagyobb mint 2024.ben; a kiadások átlagösszege 8037 lej volt, ami a jövedelem 85,5 százalékát jelentette.
Sárga jelzésű viharriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Erdély, Moldova, Dobrudzsa, Munténia, és Olténia 23 megyéjének egyes térségeire.
Naponta 800 munkás, több mint 700 munkagép dolgozik a Marosvásárhely-Nyárádszereda autópálya-szakasz építésén, ahol már elkezdték az aszfaltozást – közölte Horațiu Cosma, a szállításügyi minisztérium államtitkára a közösségi oldalán.
Újabb sárga jelzésű hőségriasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM): szerdán nyolc megyében, csütörtökön pedig az ország több mint háromnegyedében lesz érvényben a figyelmeztetés.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke, Ilie Bolojan, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vezetője, Dominic Fritz és Kelemen Hunor szövetségi elnök szerdán egyeztet a kisebbségi kormány megalakításáról és a miniszterelnök-jelöltről.
Megkezdődött a Nemzeti Liberális Pártban (PNL) az Adrian Veștea kormányát támogató párttagok kizárási eljárása, amelyet a párt új alapszabályának bukaresti törvényszéki bejegyzése után zárnak le – jelentette be Ionel Bogdan képviselő.
A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.
A kiskérődző-pestis elleni immunválaszt, azaz antitestek jelenlétét igazolták a laborvizsgálatok két különböző Hargita megyei legelőtesten tartott juhok néhány példányában. Az egyelőre még rejtély, hogy miként kerülhettek kapcsolatba a kórokozóval.
szóljon hozzá!