A székelyudvarhelyi katolikus, református, unitárius és baptista női közösségek és lelkipásztoraik együtt csatlakoztak csütörtökön az ökumenikus női világimanap rendezvénysorozathoz. Az idei célország Szlovénia volt, a nap udvarhelyi házigazdái pedig a Szent Anna és Joachim Katolikus Nőszövetség tagjai.
2019. március 07., 21:212019. március 07., 21:21
2019. március 08., 09:132019. március 08., 09:13
Fotó: Veres Nándor
A székelyudvarhelyi katolikus, református, unitárius és baptista női közösségek és lelkipásztoraik együtt csatlakoztak csütörtökön az ökumenikus női világimanap rendezvénysorozathoz. Az idei célország Szlovénia volt, a nap udvarhelyi házigazdái pedig a Szent Anna és Joachim Katolikus Nőszövetség tagjai.
2019. március 07., 21:212019. március 07., 21:21
2019. március 08., 09:132019. március 08., 09:13
Fotó: Veres Nándor
A Szent Miklós-hegyi plébániatemplomban tartott, Jöjjetek, mert már minden készen van! (Lk 14, 17) hívó gondolatú imanap nagyszámú résztvevőjét Mátyás Károly főesperes-plébános köszöntötte. Útravalója a szentírási mottóhoz kapcsolódott: az Úr asztala megterítve, készen áll. Imádkozzanak azokért is, akik még nem vendégei ennek az asztalközösségnek, hogy ők is részesülhessenek Jézus örömében.
Hagyománya van
A város különböző felekezetű női közösségei sok év óta szervezik meg együtt ezt az imaalkalmat. Az együttműködés esztendei alatt szerre más-más templomban imádkoznak együtt. Felosztják a célország asszonyai által összeállított imafüzetet, így a liturgia is tükrözi az egységet a sokszínűségben.
Fotó: Veres Nándor
Idén a szlovén, különböző élethelyzetű és vallású asszonyoknak a vallomásait tolmácsolták, jelesül, hogy miért érzik otthon magukat kicsiny, de minden vonatkozásban gazdag országukban.
Megértés, együttérzés
Az istentisztelet során hallhattuk azoknak a történeteit, akik leülnek a kenyér, bor, víz és só asztalához. A történetek azt is tükrözték, milyen volt Szlovénia politikai és gazdasági helyzete a szocialista-kommunista államtól napjainkig – a menekültek és a bevándorló munkások sorsa, az anyáké, a nagymamáké, a feleségeké valamint a roma embereké. A történetek imádságra, megértésre és együttérzésre indították az imanap résztvevőit.
Meghívás
Az idei téma a meghívás volt. A meghívás Jézusnak a nagy vacsoráról szóló példázatán alapul, melyen azok vettek részt, akiket az utcáról hívtak be, mivel az eredeti meghívottak kimentették magukat.
Fotó: Veres Nándor
Az asztaltársaság nem elég az egész ház betöltésére, még mindig van hely. „Minden készen van” – hangzott el a felhívás, amely egyben biztatás is, és válaszadásra késztet. A személyesen megválaszolandó kérdés pedig: Ki hiányzik az asztaltól? Hogyan hívható meg az, aki még nincs az asztalközösségben?
Közös asztal
Az imanap áldáskérelme a szabadság, az igazságosság és a béke felé vezető úton egymás kölcsönösen támogatásáért szólt. A felajánlott adományokat az országos Női Misszió jótékony célra fordítja majd.
Fotó: Veres Nándor
Az ajándékba kapott könyvjelzőn a Rezka Arnuš látássérült művész által készített imanapi jelkép emlékezteti a résztevőket arra a jelképes közös asztalra, amely mellé 2019-ben együtt telepedtek le a szlovéniai keresztény nők meghívására. A vendéglátó nőszövetség által előkészített szeretetvendégségen pedig tovább szövögették közös terveiket a különböző felekezetű női közösségek. Egyik gyakorlati megvalósulása reményeikben idén is a fogyatékkal élő gyermekek napja lesz.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!