
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Három ember megvakult a csíkszeredai kórházban – adta hírül a román nyelvű sajtó. Úgy tudjuk, valójában három embernek a fertőzött szemét távolították el. Bárhogy is legyen, súlyos esetről van szó.
2022. február 11., 00:042022. február 11., 00:04
2022. február 11., 16:552022. február 11., 16:55
„Három betegnél fertőzés miatt alakult ki endoftalmitisz, azaz a szem belső rétegeinek gennyes gyulladása, jelenleg az ő állapotuk is javult, nincsenek fájdalmaik, tüneteik. 6 betegnek különböző mértékben romlott a látása a műtött szemén, 5 páciensnél nem okozott, illetve csak kismértékben okozott látásromlást a gyulladás” – adta hírül csütörtökön a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház, a hírről mi is beszámoltunk.

Lezárult a belső vizsgálat a kórház szemészeti osztályára szürkehályog-műtét után endoftalmitisz miatt visszakerült 14 páciens ügyében – tájékoztat közleményében a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház.
Az eufemisztikus megfogalmazást a román sajtó fejtette meg:
A magyar nyelven kiadott közlemény szinte vidám hangulatú, a Hargita Megyei Tanács és elnöke, Borboly Csaba stílusához idomuló, „megyünk előre!, „Székelyföld fejlődik” stb. kategóriájú.

A műtétek alatt használt speciális folyadékban kimutatták azt a baktériumot, amely nagy valószínűséggel megfertőzte a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház tizennégy páciensét. Az újraműtött betegek állapota már javul.
Az információink szerint a megyei tanács sajtóirodájának szigorú szűrőjén, a román sajtó érdeklődésére áteresztett kórházi közlemény szerint a mindenki jól van, nincs itt semmi érdekes típusú kommüniké nem tesz említést arról,
Mint megtudtuk, a három ember valóban tünetmentes, nincsenek fájdalmaik, csak éppen nem látnak a befertőzött szemükkel, és nem is fognak, mert azt műtéti úton eltávolították a szem belső elhalt szöveteit eltávolították.

Endoftalmitisz – a szem belső rétegeit érintő gyulladás – alakult ki a csíkszeredai kórház szemészeti osztályán január 12-én és 13-án szürkehályog-műtéten átesett tizennégy páciensnél.
A magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautóprogramot változatlan formában indítják el, 300 millió lejes költségvetéssel – jelentette be hétfőn a környezetvédelmi minisztérium.
Iratok nélkül érkeztek Maros megyébe azok a gondozottak, akik korábban Bihar megyei szociális intézményekben éltek. A szakigazgatóság szakemberei próbálják kideríteni, hogy honnan származnak és milyen betegségeik vannak.
Az Európai Unióban 1,9 százalékkal, az euróövezetben 1,6 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom májusban az előző év azonos időszakához képest, Romániában viszont csökkent a lakossági fogyasztás.
Változékony időjárásra készülhetünk a következő két hétben Erdélyben: a hét közepén jelentősen visszaesik a hőmérséklet, majd ismét melegedés kezdődik. Csapadékra és zivatarokra mindkét héten több alkalommal is számítani lehet.
Megelőző egyezségi eljárást kért a kézdivásárhelyi Secuiana nadrággyár a csődeljárás elkerülése érdekében. A cég tavaly történelmi forgalmat ért el, mégis több mint 10 millió lejes veszteséget könyvelt el, miközben adóssága 23,6 millió lejre nőtt.
A politikai pártok közötti párbeszéd az egyetlen út egy teljes jogkörrel rendelkező kormány megalakításához – jelentette ki Csoma Botond. Az RMDSZ a képviselőházi frakció vezetője szerint a jelenlegi konfliktusok csak az AUR erősödését segítik.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, hétfőn felszólítást intézett Nicușor Dan államfőhöz, hogy nevezzen meg egy miniszterelnök-jelöltet.
A közlekedési minisztérium hétfőn közzétett Facebook-oldalán egy űrlapot, amelyet kitöltve az állampolgárok jelenthetik a vonattal való közlekedésük során tapasztalt problémákat, hiányosságokat – közölte a közösségi oldalán Radu Miruță.
Az első félévben 0,3 százalékkal több új személygépkocsit helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 azonos időszakában, a száz százalékban elektromos autók szegmensében 76,6 százalékos növekedést jegyeztek éves összevetésben.
4 hozzászólás