
Fotó: Haáz Vince
A visszaszámlálás elindult, bő két hét múlva megnyitja kapuit a hatodik VIBE Fesztivál: az online bérletek 90 százaléka már elfogyott, és a koncertprogram is végleges formájába került – derül ki a fesztivál szervezőinek közleményéből.
2024. június 18., 12:452024. június 18., 12:45
A szervezők egy része már a helyszínen van, hogy minden elkészüljön, mire a fesztiválozók megérkeznek a hatodik kiadásához érkezett Vibe fesztiválra, amelyre a jegyvásárlási lehetőségekről a fesztivál online platformján lehet informálódni. Az elmúlt napokban véglegesítették a koncertprogramot is, amely több mint száz zenekar, előadóművész, illetve DJ nevét sorakoztatja fel, többek között olyan világsztárokét, mint
A két főszínpad – a MOL Main Stage és a Petőfi Main Stage – mellett partihelyszínek sokasága áll majd a résztvevők rendelkezésére. Hajnalig tartó bulikra lehet számítani a KMDSZ Black Box by Gedeon Richter színpadnál, az Arénában vagy a Jägerlandnél. Az Epic Music Battle tehetségkutató nyerteseinek egy része a Víkend-telepen felállított színpadon mutatkozik majd be – ez a helyszín ingyenesen látogatható, míg a fesztivál közvetlen területére, beleértve a VIBE KOLI és a Fashion Corner helyszíneit is, csak jeggyel, bérlettel mehetnek be a résztvevők.
„Újdonságnak számít, hogy a tavalyhoz képest
ami új szintre emeli a fesztiválélményt is, hiszen minden egy helyen lesz megtalálható, anélkül, hogy zsúfoltság alakulna ki. Ráadásul még zöldebbek leszünk: nemcsak a gyepesített terület miatt, hanem környezetvédelmi szempontból is. A fesztivál területén repoharakat, a foodcourtban lebomló fogyóeszközöket fogunk használni, emellett csatlakozunk a RetuRO programhoz is, így visszaválthatók lesznek az újrahasznosítható palackok, üvegek, üdítős- vagy sörösdobozok” – olvasható Rés Konrád Gergely főszervező nyilatkozata a szerkesztőségünknek küldött közleményben.
A fesztivál idén is többféle szálláslehetőséget kínált: a rendelkezésre álló faházikók, jurták, előre felállított sátrak, illetve a kempingkiegészítők elfogytak, így már csak a Camping Pass érhető el. A VIBE Fesztivál idei kiadásáról minden részletes információt megtalálhatnak az érdeklődők a honlapon.
Megelégelték a magyarázkodást, őszinte válaszokat várnak a városvezetéstől az adóemelések kapcsán a sepsiszentgyörgyiek. Egy felhívásban arra buzdítják a lakókat, ne csak az online térben adjanak hangot az elégedetlenségüknek.
Nyolc évig volt használaton kívül a szentegyházi Bartók Béla Művelődési Ház, amelyet most, egy nagyszabású felújítást követően ismét birtokba vehettek a lakók. Az avatóünnepségen a közösség gyűjtőpontjának nevezték az épületet.
A Craiovai Egyetem etikai bizottsága pénteken úgy döntött, hogy vizsgálatot indít az igazságügyi miniszter, Radu Marinescu doktori disszertációjával kapcsolatos plágiumgyanú ügyében.
A bukaresti ítélőtábla pénteken helyt adott Nelu Iordache üzletember rendkívüli jogorvoslati kérelmének.
Radu Miruță védelmi miniszter és kormányfőhelyettes pénteken a Facebook-oldalán bejelentette, hogy a következő hónapokban felgyorsított ütemben összesen 21 haderőfejlesztési beruházásra készül a minisztérium.
Kilenc helyszínen tartott házkutatást a rendőrség pénteken. A Hargita és Maros megyékben végrehajtott akciók során jelentős értékű készpénzt, cigarettát, valamint mobiltelefonokat foglaltak le.
Önkormányzati vezetőkkel tanácskozott pénteken a Romániai Magyar Demokrata Szövetség vezetése. Kelemen Hunor kijelentette, hogy az adóemelés sok családnak nehézséget okoz, bocsánatot kell kérniük mindenkitől.
Személyautó sodródott le egy baleset következtében a 13A jelzésű országútról Szentegyháza és Csíkszereda között, Kalibáskő közelében pénteken délután.
A bukaresti ítélőtábla bírája, Olimpiea Crețeanu pénteken január 30-ára halasztotta annak a keresetnek az elbírálását, amelyben Silvia Uscov ügyvédnő két alkotmánybíró – Mihai Busuioc és Dacian Cosmin Dragoș – tisztségből való felfüggesztését kéri.
A litván hatóságok szerint az orosz katonai hírszerzés (GRU) állt egy 2024-es litvániai gyár elleni gyújtogatási kísérlet mögött; az üzem rádióhullám-szkennereket szállít az ukrán hadseregnek – írja az Agerpres a Reuters pénteki beszámolója alapján.
szóljon hozzá!