
Fotó: Pinti Attila
Készül a megvalósíthatósági tanulmány a csíkszeredai Zöld Péter utca és a Brassói út találkozásához elképzelt körfogalom megépítésére. A dokumentáció elkészítésére már megkötötte a szerződést a városháza a tervezővel.
2024. október 17., 10:272024. október 17., 10:27
Régi elképzelés, hogy körforgalmat építenek a csíkszeredai Zöld Péter utca és a Brassói út kereszteződéséhez, a meglehetősen forgalmas útszakaszokon a közlekedés megkönnyítésére.

Jövőben készülhet el egy újabb körforgalom Csíkszeredában, a Brassói úton, amely egyszerűbbé teszi majd a Zöld Péter utcából érkező és oda tartó autók közlekedését. Ehhez először meg kell egyezni a közterületet elfoglaló vállalkozással.
A csíkszeredai önkormányzati képviselők minapi ülésén hangzott el, hogy
– ezt válaszolta Korodi Attila polgármester Tőke Ervin önkormányzati képviselő egyik felvetésére.

Megegyezés hiányában bírósági végrehajtóhoz kénytelen fordulni a csíkszeredai polgármesteri hivatal annak érdekében, hogy a Brassói úton tervezett új körforgalomhoz szükséges közterület egy részét felszabadítsa.
A témában Bors Béla alpolgármestertől érdeklődtünk, arról kérdezve, hogy hol tart a projekt. Az alpolgármester mindössze annyit válaszolt, hogy

Idén a megvalósíthatósági tanulmány és a kiviteli tervek készülnek el, az új körforgalom kialakítása csak jövőben kezdődhet a csíkszeredai Brassói úton. A forgalmi változásra nagy szükség van a torlódások megelőzése érdekében.
„A topográfiai felmérést egy szakértő végzi, aki GPS-szel összekötött eszközzel méri fel a terepet. A geológus pedig fúrásokat végez, hogy megállapítsa a helyszínen található talaj és alap minőségét.
– sorolta a tennivalókat, amelyek a megvalósíthatósági tanulmány alapját képezik.
Az év elején arról számoltunk be, hogy várhatóan jövőben foghatnak hozzá a kivitelezéshez, miután elkészül a megvalósíthatósági tanulmány és a kiviteli terv. Az elképzelés még a korábbi városvezetés idején merült fel, közben kiderült, hogy nem elégséges a helyszínen kétszer kétsávos körforgalom, hanem nagyobb átalakításra van szükség.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök mindenekelőtt párttársainak támogatására számít az új kormány megalakításakor, és nem abból indul ki, hogy két táborra szakad a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
Fokozatosan növekszik a környezetvédelmi panaszok száma Hargita megyében, ami elsőre a lakosság környezettudatosságának erősödésére utal. A valóság azonban kissé árnyaltabb és lehangolóbb is: a háttérben sokszor szomszédok közti konfliktusok állnak.
Nem használhatóak hétfőn reggel Csíkszeredában a Temesvári sugárút egy részének parkolói szenzortelepítési munkálatok miatt – tájékoztat a parkolást felügyelő Csíki Trans. Kft.
Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerint legkésőbb egy hét múlva tisztségbe iktatják az új kormányt.
Tizenegy jogosítványt és tizenegy forgalmi engedélyt is bevontak a rendőrök a a vasárnapi razzia során, összesen pedig 243 bírságot szabtak különböző okok miatt.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Megállapodott Orbán Viktorral az idei tusványosi részvételről Németh Zsolt – jelentette be a politikus egy közéleti podcastben. A szervezők emellett a jelenlegi magyar kormány több tagját is meghívnák Tusnádfürdőre.
Nicușor Dan államfő aláírta vasárnap az Adrian-Ioan Veștea miniszterelnökké jelöléséről szóló rendeletet – közölte az elnöki hivatal.
A Maros megyei tűzoltóknak vasárnap délután több helyszínen is be kellett avatkozniuk ez esőzések okozta károk elhárításáért. Délután ötkor a beavatkozások még folyamatban voltak.
4 hozzászólás