
A Zöld Péter utcai kereszteződésnél szükség van a körforgalomra
Fotó: Pinti Attila
Megegyezés hiányában bírósági végrehajtóhoz kénytelen fordulni a csíkszeredai polgármesteri hivatal annak érdekében, hogy a Brassói úton tervezett új körforgalomhoz szükséges közterület egy részét felszabadítsa. A szükséges felületet egy vállalkozás foglalja el.
2023. július 15., 09:062023. július 15., 09:06
A Brassói úton már évek óta felmerült egy körforgalom kialakításának szükségessége a Zöld Péter utcai csatlakozásnál, ahol a Vár tér irányából érkező gépjárművek különösen csúcsforgalomban torlódnak fel, mert nem egyszerű kijutniuk az áthaladó forgalmat is elvezető kétszer két sávos útra. Az elmúlt évben az is kiderült, hogy
A közlekedésrendészet szerint egy ilyen megoldás lassítaná a forgalmat, ráadásul a város keleti kijáratánál lévő tejfeldolgozóhoz tartó, és onnan érkező kamionoknak is ott kell közlekedniük, a Zöld Péter utcán át.
Fotó: Pinti Attila
Ezért
A szükséges munkálatok – ahogy Bors Béla alpolgármester korábban ismertette – a Brassói út nyugati oldalán lévő járdaszakasz áthelyezése mellett további területet igényelnek, amelyet jelenleg egy vállalkozás foglal el. Ez viszont a topográfiai felmérések szerint a város tulajdonában lévő közterület, amelyre szükség van a körforgalomhoz.
Noha korábban arra számítottak, hogy a terület felszabadításáról megegyezés születik, az elöljáró kérdésünkre most azt mondta, ez nem történt meg, így kénytelenek bírósági végrehajtóhoz fordulni, és megvárni a törvényes eljárást.
Fotó: Pinti Attila
„Amíg ez le nem zárul, addig nem tudunk továbblépni” – vázolta Bors Béla.
A leendő körforgalom azoknak az autósoknak is segít majd, akik a Baromtér utcából, a vasútvonal alatti kis aluljárón át érkezve a városközpont felé folytatják útjukat, mert ott meg tudnának fordulni. Jelenleg ez csak két útsávon áthajtva lehetséges, balesetveszélyes körülmények között.
Az RMDSZ egyelőre nem tudja megígérni, hogy bizalmat szavaz a megalakulóban lévő kormánynak, és a további egyeztetések előtt megvárja a miniszterjelöltek végleges névsorát, valamint a kormányprogramot.
Nem nőtt, hanem csökkent hétfő óta az üzemanyagok ára Romániában, a dízel pedig több helyen még mindig olcsóbb, mint a benzin.
Japán sztrájkba kezdtek kedden a Sanitas szakszervezet tagjai az új bértörvénytervezet elleni tiltakozásként.
Összesen 207 helyszínen tart házkutatást kedden a rendőrség a Jupiter művelet keretében bűncselekményekkel gyanúsított személyeknél.
Kedden folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza a román nyelvi kommunikációs készségek felmérésével.
Új korszak kezdődhet a fapados légi közlekedésben: a Wizz Air bejelentette, hogy 2027-től Starlink-alapú internetkapcsolatot vezet be repülőgépein.
Medveriasztásra ébredtek a csíkszeredaiak kedd hajnalban, de már hétfő délután is egymást követték a Ro-Alert üzenetek Hargita megyében.
Nemcsak a közúti forgalomban, hanem a gyalogosok által használt köztereken is balesetveszélyesen közlekednek sokan az elektromos rollerekkel Csíkszeredában. Ezért a városvezetés egy szabályzót készít, és korlátozásokat vezetnek be.
Izgalmas időszak előtt áll a videójáték-ipar, aminek a jövőjébe kaphattunk betekintést a nyári bemutató-események révén. Összeállításunkban a legnagyobb bejelentéseket szedtük össze.
A fokozódó elégedetlenségek miatt japánsztrájkot indít az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben a Sanitas szakszervezet kedden. Az érdekvédelem főként a véglegesítés előtt álló egységes bértörvény-tervezet módosítását szeretné elérni.
1 hozzászólás