
Fotó: Pinti Attila
Készül a megvalósíthatósági tanulmány a csíkszeredai Zöld Péter utca és a Brassói út találkozásához elképzelt körfogalom megépítésére. A dokumentáció elkészítésére már megkötötte a szerződést a városháza a tervezővel.
2024. október 17., 10:272024. október 17., 10:27
Régi elképzelés, hogy körforgalmat építenek a csíkszeredai Zöld Péter utca és a Brassói út kereszteződéséhez, a meglehetősen forgalmas útszakaszokon a közlekedés megkönnyítésére.

Jövőben készülhet el egy újabb körforgalom Csíkszeredában, a Brassói úton, amely egyszerűbbé teszi majd a Zöld Péter utcából érkező és oda tartó autók közlekedését. Ehhez először meg kell egyezni a közterületet elfoglaló vállalkozással.
A csíkszeredai önkormányzati képviselők minapi ülésén hangzott el, hogy
– ezt válaszolta Korodi Attila polgármester Tőke Ervin önkormányzati képviselő egyik felvetésére.

Megegyezés hiányában bírósági végrehajtóhoz kénytelen fordulni a csíkszeredai polgármesteri hivatal annak érdekében, hogy a Brassói úton tervezett új körforgalomhoz szükséges közterület egy részét felszabadítsa.
A témában Bors Béla alpolgármestertől érdeklődtünk, arról kérdezve, hogy hol tart a projekt. Az alpolgármester mindössze annyit válaszolt, hogy

Idén a megvalósíthatósági tanulmány és a kiviteli tervek készülnek el, az új körforgalom kialakítása csak jövőben kezdődhet a csíkszeredai Brassói úton. A forgalmi változásra nagy szükség van a torlódások megelőzése érdekében.
„A topográfiai felmérést egy szakértő végzi, aki GPS-szel összekötött eszközzel méri fel a terepet. A geológus pedig fúrásokat végez, hogy megállapítsa a helyszínen található talaj és alap minőségét.
– sorolta a tennivalókat, amelyek a megvalósíthatósági tanulmány alapját képezik.
Az év elején arról számoltunk be, hogy várhatóan jövőben foghatnak hozzá a kivitelezéshez, miután elkészül a megvalósíthatósági tanulmány és a kiviteli terv. Az elképzelés még a korábbi városvezetés idején merült fel, közben kiderült, hogy nem elégséges a helyszínen kétszer kétsávos körforgalom, hanem nagyobb átalakításra van szükség.
Személyautóval ütközött egy mentőautó szombaton Nagyszebenben. A balesetben heten voltak érintettek, köztük egy kiskorú.
Felszentelték és a közösség szolgálatába állították Fogaras városának új ékszerét, az evangélikus óvodát és oktatási központot. A magyar gyerekek jövőjét szolgáló intézmény a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretében újult meg.
Tavaly 11 százalékkal csökkent a bűnözés Romániában 2024-hez képest – közölte Cătălin Predoiu tárcavezető a belügyminisztérium 2025-ös tevékenységi mérlegét ismertető eseményen.
Csaknem 600 jobbkormányos autó sofőrjét bírságolták meg a rendőrök egy ellenőrzés során különféle szabályszegések miatt.
Elindította a belügyminisztérium a prefektusi hivatalok személyi állományának átalakítására irányuló eljárást.
A szállításügyi miniszter március 6-án aláírta az építkezési engedélyét a segesvári kerülőútnak – jelentette be közösségi oldalán a város polgármestere, Iulian Sîrbu. Maros megyében ez lesz az első kerülőút.
Ronthatja Románia államadós-besorolásának kilátásait a Moody's Ratings, ha a kormány nem tudja hatékonyan végrehajtani fiskális konszolidációs tervét – derül ki a nemzetközi hitelminősítő időszakos elemzéséből.
Két személyautó ütközött szombaton reggel Marosvécs közelében, három felnőtt és két kiskorú sérült meg a balesetben.
A szerződéskötésre várnak azokban a Hargita megyei községekben, amelyekben EU-s finanszírozásból alkalmazott, három fős munkacsoportokkal erősítenék a szociális hálót. A leépítési kötelezettség nem akadályozza ezeket a személyzetbővítéseket.
A Hargita megyei sípályák nagy része még nyitva tart a hétvégén, de ha tovább melegszik az idő, a jövő héttől már csak a magasabban fekvők lesznek alkalmasak a sízésre.
4 hozzászólás