
Lukács Antal. Korrupciógyanús ügyben emelt vádat ellene a DNA csütörtökön. Archív
Fotó: Barabás Ákos
Négy rendbeli hivatali visszaélés, és szintén négy rendbeli kenőpénz-elfogadás és befolyás vásárlása miatt emeltek vádat kedden Lukács Antal, a székelyudvarhelyi kórház korábbi menedzsere ellen.
2021. április 27., 13:422021. április 27., 13:42
2021. április 28., 09:272021. április 28., 09:27
A 2020 decemberében őrizetbe vett, majd előzetes letartóztatásba került (amit többször is meghosszabbítottak), jelenleg házi őrizetben levő korábbi kórházmenedzser ellen kedden emelt vádat az Országos Korrupcióellenes Ügyészség. A vád szerint Lukács hivatali visszaélést követett el, kenőpénzt fogadott el és jogosulatlan előnyre tett szert.

Hargita, Brassó és Iași megyékben 22 házkutatást indított az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) csütörtökön reggel. Az egyik érintett a Székelyudvarhelyi Városi Kórház.
Az ügyben B. E, a kórház közbeszerzéssel foglalkozó egységének munkatársa és B. L. ellen is vádat emelt a DNA (utóbbi a bűncselekmények feltételezett elkövetésekor raktárosként dolgozott a székelyudvarhelyi kórházban). Az ügyben vádat emeltek még D. D. B., a Chantel Sante Kft. adminisztrátora ellen.

Újabb részletek osztott meg az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) a csütörtökön folytatott házkutatások kapcsán. Mint kiderült, a gyanú szerint egyes Hargita és Brassó megyei kórházak vezetői túlárazottan vásároltak egészségügyi felszereléseket.
Mint ismert, december 3-án házkutatásokat tartott többek között a székelyudvarhelyi kórházban is az Országos Korrupcióellenes Ügyészség, ezt követően őrizetbe vették hat másik gyanúsított mellett Lukács Antalt, a kórház akkori menedzserét, akit december 5-én előzetes letartóztatásba helyeztek.

Huszonnégy órára őrizetbe vett az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) 12 gyanúsítottat, közöttük Lukács Antalt, a székelyudvarhelyi kórház menedzserét a csütörtökön végzett házkutatásokat követően.
Az ügyben a székelyudvarhelyi kórház két alkalmazottja, B.E. és B. L. szintén vádlottak, a gyanú szerint ugyanis jelentősen hozzájárultak a kórházban hónapokon át zajló csalási folyamathoz. Őket dokumentumok előállításával vádolják, illetve azzal, hogy lehetővé tették a Chantel Sante Kft-t vezető üzletember számára, hogy sofőrje és könyvelője révén hozzáférjen a többi cég által a közbeszerzésre benyújtott ajánlatokban szereplő bizalmas információkhoz.
A gyanú szerint ugyanakkor 2020 április 10-e és december 2-a között a kórházmenedzser megszegte a közbeszerzési eljárások lebonyolításának előírásait, és jóváhagyta szerződések megkötését a Chantel Sante nevű céget vezető üzletemberrel.
Ugyanebben az időszakban Lukács Antal arra is megkérte a szóban forgó üzletembert bizonyos elsőbbségi kifizetésekért cserébe, hogy a kapcsolatait felhasználva járjon közben annak érdekében, hogy a kórház megkapja a kettes fokozatot, miközben valójában csak a hármasnak felel meg.
Ezekért cserébe az üzletember a gyanú szerint az alábbiak szerint ígért és adott át a vádlottaknak – a Székelyudvarhelyi Városi Kórház három alkalmazottjának – pénzösszegeket és egyéb juttatásokat:
Lukács Antal a gyanú szerint összesen 30 ezer eurót kapott az üzletembertől, melyből 20 ezer euró annak a neki ígért 89 ezer eurónak egy töredéke, amely egy 2 136 706 lejre értékelt szerződésből származó összeg 20 százalékát képezi.
A B.E és B. L által elfogadott pénz illetve jogosulatlan juttatások eddig még nincsenek számszerűsítve.
Az ügyészek gyanúja szerint a vádlottak által a kórháznak okozott kár 2 321 728 lejre tehető, és valószínűsíthetően ugyanekkora összegben vásároltak meg szükségtelen, túlárazott termékeket a kórház számára, az üzletember által vezetett a Chantel Sante Kft.-től.

Előzetes letartóztatásba helyezték a Brassó és Hargita megyei kórházakat érintő korrupciós ügy hét gyanúsítottját. Az őrizetbe vett tizenkét személy közül hétnek az előzetes letartóztatását rendelte el péntek este a Brassó megyei törvényszék abban az ügyben, amelyben közbeszerzési szerződések szab&a
Az ügyet a Brassói Törvényszék tárgyalja, emellett az ügyészek kérték a vádlottak házi őrizetének további fenntartását.

Továbbra is előzetes letartóztatásban marad Lukács Antal, a Székelyudvarhelyi Városi Kórház igazgatója, ugyanis a Brassói Ítélőtábla elutasította az ő és másik hat személy fellebbezését.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
szóljon hozzá!