
Lukács Antal. Korrupciógyanús ügyben emelt vádat ellene a DNA csütörtökön. Archív
Fotó: Barabás Ákos
Négy rendbeli hivatali visszaélés, és szintén négy rendbeli kenőpénz-elfogadás és befolyás vásárlása miatt emeltek vádat kedden Lukács Antal, a székelyudvarhelyi kórház korábbi menedzsere ellen.
2021. április 27., 13:422021. április 27., 13:42
2021. április 28., 09:272021. április 28., 09:27
A 2020 decemberében őrizetbe vett, majd előzetes letartóztatásba került (amit többször is meghosszabbítottak), jelenleg házi őrizetben levő korábbi kórházmenedzser ellen kedden emelt vádat az Országos Korrupcióellenes Ügyészség. A vád szerint Lukács hivatali visszaélést követett el, kenőpénzt fogadott el és jogosulatlan előnyre tett szert.

Hargita, Brassó és Iași megyékben 22 házkutatást indított az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) csütörtökön reggel. Az egyik érintett a Székelyudvarhelyi Városi Kórház.
Az ügyben B. E, a kórház közbeszerzéssel foglalkozó egységének munkatársa és B. L. ellen is vádat emelt a DNA (utóbbi a bűncselekmények feltételezett elkövetésekor raktárosként dolgozott a székelyudvarhelyi kórházban). Az ügyben vádat emeltek még D. D. B., a Chantel Sante Kft. adminisztrátora ellen.

Újabb részletek osztott meg az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) a csütörtökön folytatott házkutatások kapcsán. Mint kiderült, a gyanú szerint egyes Hargita és Brassó megyei kórházak vezetői túlárazottan vásároltak egészségügyi felszereléseket.
Mint ismert, december 3-án házkutatásokat tartott többek között a székelyudvarhelyi kórházban is az Országos Korrupcióellenes Ügyészség, ezt követően őrizetbe vették hat másik gyanúsított mellett Lukács Antalt, a kórház akkori menedzserét, akit december 5-én előzetes letartóztatásba helyeztek.

Huszonnégy órára őrizetbe vett az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) 12 gyanúsítottat, közöttük Lukács Antalt, a székelyudvarhelyi kórház menedzserét a csütörtökön végzett házkutatásokat követően.
Az ügyben a székelyudvarhelyi kórház két alkalmazottja, B.E. és B. L. szintén vádlottak, a gyanú szerint ugyanis jelentősen hozzájárultak a kórházban hónapokon át zajló csalási folyamathoz. Őket dokumentumok előállításával vádolják, illetve azzal, hogy lehetővé tették a Chantel Sante Kft-t vezető üzletember számára, hogy sofőrje és könyvelője révén hozzáférjen a többi cég által a közbeszerzésre benyújtott ajánlatokban szereplő bizalmas információkhoz.
A gyanú szerint ugyanakkor 2020 április 10-e és december 2-a között a kórházmenedzser megszegte a közbeszerzési eljárások lebonyolításának előírásait, és jóváhagyta szerződések megkötését a Chantel Sante nevű céget vezető üzletemberrel.
Ugyanebben az időszakban Lukács Antal arra is megkérte a szóban forgó üzletembert bizonyos elsőbbségi kifizetésekért cserébe, hogy a kapcsolatait felhasználva járjon közben annak érdekében, hogy a kórház megkapja a kettes fokozatot, miközben valójában csak a hármasnak felel meg.
Ezekért cserébe az üzletember a gyanú szerint az alábbiak szerint ígért és adott át a vádlottaknak – a Székelyudvarhelyi Városi Kórház három alkalmazottjának – pénzösszegeket és egyéb juttatásokat:
Lukács Antal a gyanú szerint összesen 30 ezer eurót kapott az üzletembertől, melyből 20 ezer euró annak a neki ígért 89 ezer eurónak egy töredéke, amely egy 2 136 706 lejre értékelt szerződésből származó összeg 20 százalékát képezi.
A B.E és B. L által elfogadott pénz illetve jogosulatlan juttatások eddig még nincsenek számszerűsítve.
Az ügyészek gyanúja szerint a vádlottak által a kórháznak okozott kár 2 321 728 lejre tehető, és valószínűsíthetően ugyanekkora összegben vásároltak meg szükségtelen, túlárazott termékeket a kórház számára, az üzletember által vezetett a Chantel Sante Kft.-től.

Előzetes letartóztatásba helyezték a Brassó és Hargita megyei kórházakat érintő korrupciós ügy hét gyanúsítottját. Az őrizetbe vett tizenkét személy közül hétnek az előzetes letartóztatását rendelte el péntek este a Brassó megyei törvényszék abban az ügyben, amelyben közbeszerzési szerződések szab&a
Az ügyet a Brassói Törvényszék tárgyalja, emellett az ügyészek kérték a vádlottak házi őrizetének további fenntartását.

Továbbra is előzetes letartóztatásban marad Lukács Antal, a Székelyudvarhelyi Városi Kórház igazgatója, ugyanis a Brassói Ítélőtábla elutasította az ő és másik hat személy fellebbezését.
A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.
Lakóháznál keletkezett tűz vasárnap este Sóvárad főutcáján, ahol javak váltak a lángok martalékává, ugyanakkor az épület tulajdonosa enyhébb füstmérgezést szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
szóljon hozzá!