
Fokozatos a visszatérés a megszokott kerékvágásba, új dolgokkal
Fotó: Pinti Attila
Megnyitja kapuit Csíkszeredában a Fészek kiskereskedelmi központ, illetve a továbbiakban egy helyen lesz az ideiglenes zöldségpiac és a hagyományos helyi termékek vására. Fokozatosan újraindul az élet a hargitai megyeszékhelyen.
2020. május 14., 14:212020. május 14., 14:21
2020. május 14., 15:312020. május 14., 15:31
Újabb koronavírus-fertőzött személyt igazoltak a csíki térségben, aki az egyik Csíkszeredával szomszédos faluból származik – tudatta Ráduly Róbert Kálmán polgármester a csíkszeredai katasztrófavédelmi bizottság ülését követően, hozzátéve, hogy a beteget a csíksomlyói fertőzőkórházban kezelik. Jelenleg Csíkszéken 61-en tartózkodnak intézményes karanténban, az otthoni elkülönítésben lévők száma pedig 35.
„Minden oktatási intézményben elkészültek a szabályzatok, amelyek a ki- és belépést, illetve a higiéniai előírásokat tartalmazzák” – számolt be Ráduly, ismertetve, hogy
Az intézményekben egységesen fogják összegyűjteni a használt védőmaszkokat és kesztyűket, miközben ígéretet kaptak a prefektusi hivataltól, hogy június 2-tól kezdődően újraindul az ingázó diákok számára a tömegközlekedés a szomszédos településekről.
Két hónap után megnyitja kapuit Csíkszeredában a Fészek kiskereskedelmi központ, de a Tulipán Áruház mellett a piaccsarnok fölötti üzletrész is újra üzemelni fog a jövő héttől. A városvezetés, együttműködve a megyei önkormányzattal, arra a döntésre jutott, hogy
hiszen ott most nincs semmilyen tevékenység, a vásárlóknak pedig elegendő helyük lesz, még ha autóval is érkeznek” – fogalmazott a polgármester. Negyven standot terveznek felállítani, a korábban a promenádra tervezett ideiglenes piac ötlete ide költözik át.
Most szombaton már megtartják az első hagyományos termékvásárt, amely ezentúl minden szombaton lesz, 9 és 16 óra között. A zöldségpiac szerdánként lesz, a későbbiekben pedig hétfő–szerda–péntek rendszerességgel is tervezik. Az árkádok alatti zöldség-és gyümölcsforrópont is erre a helyszínre költözik a szükségállapot lejártával.
„Az egyeztetések nyomán a helyi tömegközlekedés is újraindul június 1-jétől kezdődően” – jelentette be Ráduly Róbert Kálmán.
A csíkszeredai polgármester szerint jövő héttől ismét munkába áll tizenhárom alkalmazott a Csíki Székely Múzeumnál, míg a Csíki Játékszín esetében a műszaki személyzet közreműködésével felújítási munkálatok kezdődnek színház épületében. A társulat június elején tér vissza az intézménybe, miképp a Hargita Nemzeti Székely Nép Együttes is ekkor kezdi a közös próbákat.
Ráduly emlékeztetett, hétfőtől csak két ügyfélkapu nyílik meg a polgármesteri hivatalban. A lakossági nyilvántartó a megszokott helyén fog üzemelni, az adópénztár pedig a Mikó-vár kávézójában kapott helyet. Hétfőtől péntekig 9 és 13, illetve 14 és 18 óra között, míg szombaton 9 és 13 óra között lesznek nyitva az ügyfélfogadók.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
2 hozzászólás