
Fotó: Haáz Vince
Drasztikus csökkenhet a háziorvosoknak nyújtott pénzalap, így lesznek olyan rendelők, amelyekre lakat kerülhet – vélekednek a marosvásárhelyi háziorvosok, akik kedden 12-14 óra között tiltakozásként utcára vonultak. A kormányhivatal előtt mondták el elégedetlenségeiket.
2024. január 16., 14:152024. január 16., 14:15
Marosvásárhelyen, a prefektúra épülete elé gyűltek össze kedden a háziorvosok, hogy hallassák hangjukat. A kezükben tartott táblákon többek között ez volt olvasható: 100 százalékot dolgozunk – 60 százalékot fizetnek; Ne tegyétek tönkre a háziorvosi szolgáltatást.
Fotó: Haáz Vince
Az érintettek többek között azt sérelmezik, hogy
A megkérdezett tiltakozók elmondták, hogy a minisztériumi tervezet szerint a járóbeteg-rendelőknek járó keret drasztikusan csökken, és ahová kevesebb páciens tartozik, azokat kénytelenek lesznek bezárni az orvosok.
Fotó: Haáz Vince
– hangoztatták.
Fotó: Haáz Vince
A kedd déli tiltakozáson résztvevők azt is jelezték, nem csoda, hogy egyre kevesebben vállalják, hogy háziorvosok legyenek, hiszen újabb és újabb akadályokat gördítenek a fontos egészségügyi alapszolgáltatást biztosító szakemberek elé.
Maros megyében ugyan nincs akut háziorvoshiány, de azért vannak olyan falvak, ahol nem biztosított ez az alapellátás.
Fotó: Haáz Vince
A tiltakozók azt szeretnék, hogy legalább a tavalyi szinten maradjanak az egészségügyi alapellátásért és a járóbeteg-szakellátásért járó összegek. A tüntetéseket az elkövetkező napokban is folytatják, hacsak nem tudnak közös nevezőre jutni az egészségbiztosító pénztárral.
Fotó: Haáz Vince
Az ukrajnai háború kezdetétől 33 esetben sértették meg orosz drónok Románia légterét – közölte vasárnap a védelmi minisztérium.
Záporokra, zivatarokra, viharos szélre és jégesőre figyelmeztető sárga jelzésű előrejelzést adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország több térségére.
Újabb drónt lőtt le vasárnap reggel 10:13-kor a román légierő egyik F-16-os vadászgépe Románia területi vizei fölött, a Sulina-Chilia térségben – jelentette be a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
Az ilyenkor megszokotthoz képest „csípősebb” volt a reggel országszerte az elmúlt napok lehűlése és csapadékos időjárása miatt.
Buzău és Vrancea megyében is volt egy földrengés vasárnap hajnalban – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Markó Bélával egyeztetett a határon túli magyar közösségek előtt álló kihívásokról – közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter szombaton.
A város fő vízvezetékének meghibásodása miatt vasárnap, előreláthatóan este 8 óráig nem lesz ivóvíz Segesváron és a környező településeken.
Az idei Tusványos talán legbarátságosabb estéjén már érezni lehetett, hogy közeleg a búcsú, de a nagyszínpad előtti hangulaton ennek nyoma sem látszott.
A fesztiválélmény megmarad, csak közben folyamatos matekozás zajlik: mire menjen el a napi keret? Egy nap Tusványoson könnyen elvisz 60–100 lejt, de tapasztalataink szerint a legtöbb fiatal igyekezett okosan beosztani a pénzét.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt szombaton 15 óra 13 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!