
Több mint egyszerű tetőfedés az iskolánál
Fotó: Gergely Imre
Befejezéshez közeledik Gyergyószárhegy két meghatározó középületének felújítása, és más önkormányzati tulajdonú épületeknél is zajlik a munka. A felszegi iskolánál a régi arculat visszahozására is odafigyelnek.
2024. április 22., 19:482024. április 22., 19:48
2024. április 22., 19:492024. április 22., 19:49
Tavaly a felszegi iskola és az alszegi orvosi rendelő hőszigetelésére nyert támogatást Gyergyószárhegy önkormányzata az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) keretéből, és a kivitelezi munkálatok már közel állnak a befejezéshez.
az 1,5 millió lej értékű beruházás ennek ellenére jól halad, várhatóan nyárra el is készülnek vele.
Fotó: Gergely Imre
Amint Danguly Ervin polgármester lapunknak elmondta, ez a munkálat több lett egyszerű tetőfedésnél, ugyanis a kivitelezését felügyelő szárhegyi szakember, Gurzó Levente mérnök fontosnak tartotta azt is, hogy
A kommunizmus idején meghosszabbított szarufákat régi méretükre szabták, és a kis tornyot is restaurálták.
Az iskolához tartozó kis torony. Szombaton kerül vissza a helyére
Fotó: Gergely Imre
A toronyból valamikor csengettyű jelezte az iskolakezdést, de a környéken lakókat is figyelmeztette vész idején. Az alapos gonddal restaurált építmény szombaton kerül vissza a helyére, és Gurzó Levente, valamint barátai felajánlásából újra csengettyű is kerül majd bele – közölte Danguly.
Ezzel párhuzamosan az alszegi orvosi rendelőnél is zajlanak a munkálatok. Az egymillió lej értékű fejlesztés célja nemcsak az, hogy az üresen, kihasználatlanul álló ingatlanon állapotmegőrzést végezzenek, hanem hasznos rendeltetést is szánnak neki.
A fogorvosi rendelő iránt már van érdeklődés egy helyi fogorvos részéről, ősszel már el is kezdheti a tevékenységét.
Az alszegi orvosi rendelőnél is zajlanak a munkálatok
Fotó: Gergely Imre
Még két épületnél történtek, illetve történnek változások. Teljes felújításon esett át a ravatalozókápolna, és itt a közösség igényeinek eleget téve egy mosdóhelyiséget is kialakítottak.
A felújított ravatalozó
Fotó: Gergely Imre
A falu központjában található egykori kántorlakás rendbetétele is napirenden szerepel, különféle szolgáltatások számára szeretnék kiadni. Már van jelentkező, aki itt fodrászszalont nyitna, és amint Danguly megjegyezte, erre szükség és igény is van Szárhegyen.
A településen további két beruházás áll befejezéshez közel, illetve előkészületben.
Az egykori kántorlak Szárhegy központjában
Fotó: Gergely Imre
A környezetvédelmi minisztérium támogatásával energiatakarékos égők kerültek a község tejes területén a közvilágítás oszlopaira, amitől
Hamarosan megtörténik ezek beüzemelése. Ugyanakkor nagyon várja már az önkormányzat, de az emberek is, hogy elkezdjék a Güdücre vezető út felújítását. A nyolcmillió lejre becsült beruházásra kiírt első közbeszerzés nem volt sikeres, most másodszor van folyamatban, és ezúttal több érdeklődő cég is jelentkezett. Amint a közbeszerzés lezárul, elkezdődhet a munka. Ehhez megvan a hatmillió lejes elnyert finanszírozás, a különbözetet önrészből kell biztosítani.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!