
Kiszellőztették a bányát, újból látogatható a turisztikai és kezelőbázis. Archív
Fotó: Barabás Ákos
Megoldották a szellőztetési problémát a parajdi sóbányában, így a hétfői bejelentésnek megfelelően kedden reggel újraindulhatott a föld alatti turisztikai részleg és kezelőbázis látogatása. A régi bányába befolyt talajvíz kiszivattyúzása még zajlik, de az nem befolyásolja a bánya idegenforgalmi tevékenységét.
2023. február 21., 11:102023. február 21., 11:10
2023. február 21., 11:142023. február 21., 11:14
Egy napig tartó bezárás után kedden reggel nyolc órakor újra megnyitották a parajdi sóbánya turisztikai és kezelőbázisát. A komplexumot azért nem tudták megnyitni hétfőn, mert
ugyanis a szellőztetőrendszer a használaton kívül álló régi bányaüregekből szállítja a levegőt a turisztikai részlegre.

A sok eső miatt a megszokottnál több talajvíz folyt be a parajdi sóbánya régi, használaton kívüli bányaszintjére, ám mivel a kezelőbázis szellőztetőrendszere onnan kapja a levegőt, ami párássá vált, ezért a sóbányát hétfőn már nem tudták kinyitni.
Reggel nyolckor a terveknek megfelelően megnyitották a látogatók előtt a sóbányát, hétfőn kiszellőztették a kezelőbázist és kipucolták a szellőztetőrendszert is – tájékoztatta a Székelyhont Sebestyén-Dósa József, a sóbánya műszaki igazgatója. Azért nem tudtak már hétfőn kinyitni, mert időbe telt a szellőztetés, hiszen
A régi bányába befolyt víz kiszivattyúzása még folyamatban van, de ez nincs hatással a bánya idegenforgalmi tevékenységére, az zavartalanul működhet. A régi bányában állandó a vízbefolyás, tehát a kiszivattyúzása is, ezúttal azért okozott gondot a talajvíz, mert a sok csapadék és a hóolvadás miatt a szokásosnál nagyobb mennyiség szivárgott be a régi bányaüregekbe – magyarázta a sóbánya főmérnöke.
Nicușor Dan államfő aláírta vasárnap az Adrian-Ioan Veștea miniszterelnökké jelöléséről szóló rendeletet – közölte az elnöki hivatal.
A Maros megyei tűzoltóknak vasárnap délután több helyszínen is be kellett avatkozniuk ez esőzések okozta károk elhárításáért. Délután ötkor a beavatkozások még folyamatban voltak.
Tovább gyűrűzik a vita Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése körül. Miközben a PNL egyik európai parlamenti képviselője a politikus kizárását követeli, az AUR előre hozott választásokat sürget, az RMDSZ pedig még mérlegeli álláspontját.
Adrian Veștea szerint miniszterelnökké jelölése nem a PNL megosztását szolgálja, hanem lehetőséget ad arra, hogy a liberálisok folytassák a reformokat és bizonyítsák: készek felelősséget vállalni Románia stabilitásáért.
A legtöbb közúti baleset vasárnap történik, a kritikus időszak pedig 13 óra és 17 óra közé esik – hívja fel a figyelmet a rendőrség. Vasárnap a Maros megyei közlekedési rendőrök közúti ellenőrzést és balesetmegelőzési tevékenységet tartanak.
Rendkívüli egyeztetésre hívja össze a PSD vezető testületeit Mihai Fifor, miután Nicușor Dan államfő Adrian Veșteát bízta meg kormányalakítással. A szociáldemokraták szerint a döntés előtt nem egyeztettek velük.
Erős szélre és zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése újabb politikai vitát váltott ki. Ilie Bolojan szerint a lépés a PNL megosztására irányul, míg az USR képviselője azt kifogásolja, hogy Nicușor Dan államfő nem egyeztetett előzetesen az új jelölt személyéről.
Eugen Tomac visszaadta kormányalakítási megbízását, ezért Nicușor Dan államfő vasárnap Adrian Veșteát kérte fel új kormány létrehozására. Az elnök szerint a politikai válságból végül csak egy pártok által támogatott politikai megoldás vezethet ki.
Tisztában voltam azzal, hogy egy szürreális filmre vettem jegyet, amikor úgy döntöttem, hogy megnézem az A24 új horrorfilmjét, a Hátsó szobákat.
szóljon hozzá!