
Nagyon nedvessé, párássá vált a levegő a parajdi sóbányában, de hamarosan elhárítják a problémát, és megnyitják a turisztikai részleget. Archív
Fotó: Erdély Bálint Előd
A sok eső miatt a megszokottnál több talajvíz folyt be a parajdi sóbánya régi, használaton kívüli bányaszintjére, ám mivel a kezelőbázis szellőztetőrendszere onnan kapja a levegőt, ami párássá vált, ezért a sóbányát hétfőn már nem tudták kinyitni. Ezúttal viszont nem olyan komoly a gond, mint tavaly nyáron, így hamarosan megnyitják a turisztikai központot.
2023. február 20., 14:342023. február 20., 14:34
„Tisztelt vendégeink! Értesítjük Önöket, hogy a parajdi sóbánya technikai okok miatt zárva van! További részletekkel jelentkezünk. Elnézést kérünk a kellemetlenségekért!” – ez az üzenet fogadta hétfőn reggel a sóbánya honlapjának, illetve Facebook-oldalának látogatóit.
– tájékoztatta a Székelyhont Sebestyén-Dósa József, a sóbánya műszaki igazgatója.
A sok eső és a hóolvadás miatt megemelkedett a talajvízszint, a víz befolyt a régi bányába, ami ugyan használaton kívül áll, de annak az üregeiből kapja a levegőt a kezelőbázis a szellőztetőrendszeren keresztül, és
A probléma tehát nem a tavaly nyári helyszínen történt, semmi köze nincs ahhoz, és nem is olyan súlyos, mint az, így az újranyitás is megtörténik hamarosan – mondta el a bánya főmérnöke.
Sebestyén-Dósa József szerint
A mielőbbi újranyitás azért is fontos, mert az ország legtöbb megyéjében
A parajdi sóbányának egyébként természetes szellőzése is van – magyarázta a műszaki igazgató –, áramszünetek idején például csak a huzat cseréli a levegőt, és olyankor sem szükséges bezárni a turisztikai részleget, de
A szakemberek már dolgoznak a rendszer újraindításán, és miután az megtörténik, a befolyt vizet is ki kell szivattyúzzák a régi bányából.
Hétfőn 13 órakor ismét frissítették a sóbánya Facebook-oldalát és honlapját, az új bejegyzés szerint kedden reggel 8-tól látogatható újra a kezelőbázis. A bérletek árát naponta 14.30-ig térítik meg.
Az Országos Adó- és Pénzügyi Hivatal (ANAF) átszervezésének részeként több tucat városi és községi kirendeltséget számolnak fel. Alexandru Nazare pénzügyminiszter szerint az alkalmazottakat nem bocsátják el, hanem áthelyezik más területekre.
Lezuhant a felüljáróról egy személyautó pénteken délelőtt Jászvásáron, miután összeütközött egy kamionnal. A mentőegységek még a helyszínen vannak, a román közszolgálati rádió jászvásári stúdiója szerint egy nő életét vesztette.
Segítségét kért egy nő csütörtök este a 112-n a békási vidéki rendőrőrstől, miután fenyegetve érezte magát, férjét és lányát 37 éves vejétől, amennyiben annak felesége és három gyermeke nem tér vissza közös otthonukba.
Erős szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteken huszonegy megyére.
Tavaly 131 kilométerrel bővült a romániai autópálya-hálózat; a közúthálózat hossza 87 220 kilométert tett ki, amiből 18 193 kilométer (20,8 százalék) országút, 35 131 kilométer (40,3 százalék) megyei út, 33 896 kilométer (38,9 százalék) pedig községi út.
Az Európai Unión kívülről érkező külföldi munkaerő toborzását szigorító sürgősségi rendeletet fogadott el csütörtökön a kormány, amely egyszerűsíti és átláthatóvá teszi az érdekelt vállalkozások hozzáférését a külföldi munkaerőhöz.
Jelentősen megdrágultak az üzemanyagok pénteken a romániai töltőállomásokon: a gázolaj literenkénti ára helyenként ismét 9 lej fölé emelkedett, a benziné pedig a 8,7 lejt is eléri egyes hálózatokban.
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába – közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
Több egymást követő éjszaka medve járt a marosvásárhelyi Somostetőn, a nagyvadat a térfigyelő kamerák is rögzítették. A városvezetés óvatosságra inti a lakosságot.
Mircea Abrudean szenátusi elnök csütörtökön kijelentette, hogy jelenleg a kisebbségi kormány a „legkézenfekvőbb” megoldás.
szóljon hozzá!