
Kérdéses, hogy mire tudják használni az ismét kihasználatlanul álló létesítményt
Fotó: Veres Nándor
Egyelőre tartaléképületként, adott esetben pedig különböző civil szervezetek programjainak otthont adó felületként hasznosíthatja a nemrég bezárt Kossuth Lajos utcai oltóközpontot Csíkszeredában a Hargita megyei önkormányzat. A régi mentőszolgálat épületét ugyanis hiába ajánlotta fel a Hargita Megyei Katonai Központnak, ők ezt az ingatlant sem találták megfelelőnek.
2022. június 07., 16:032022. június 07., 16:03
Újra kiüresedett a Kossuth Lajos utcai ingatlan, ahol a koronavírus járvány ideje alatt korábban oltóközpont működött, és amelyet május elején zártak be. Az épület a Hargita megyei önkormányzathoz tartozik, ezért Borboly Csaba megyeitanács-elnöktől kérdeztük, hogy milyen terveik vannak a hasznosítására.
„Az épület rendeltetésének ügyében zajlik az egyeztetés. Idén remélhetőleg három nagy fejlesztés indul el a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház sürgősségi osztályán, a Mikó-utcai járóbeteg-rendelőjében, valamint az új tüdőgyógyászati és fertőző betegségeket kezelő osztálynak helyt adó épületszárnyánál, így
– válaszolta Borboly.
Hozzátette, rövid távon kisebb programoknak is otthont adhat az ingatlan, például nyugdíjas klubok tevékenységére, vagy akár fiataloknak nyújtott szolgáltatásokra. „Igyekszünk működésben tartani, ha van erre partnerségi igény akár a civil szervezetek részéről is, közös programok lebonyolítására, hiszen az épületet a kollégáink rendbe tették az oltóközpont részére” – osztotta meg. Szerinte akár egyfajta belvárosi civil központként is működhetne ideiglenesen, amennyiben nem kell ehhez az épület rendeltetését módosítani, illetve annak függvényében, hogy a kórházi építkezések idejére mennyire van szükség az épületre.
– jegyezte meg.
A Kossuth Lajos utcai ingatlant korábban a megyei önkormányzat felajánlotta a Hargita Megyei Katonai Központnak, azonban újra visszautasították, azzal indokolva, hogy nem elég nagy, illetve hiányolták a zárt udvart és a parkolóhelyeket is. „Áprilisban egyeztettünk erről, közösen a városvezetéssel, azonban a katonaság nem fogadta el a város által felajánlott ingatlant sem. Úgyhogy patthelyzet alakult ki” – fogalmazott a megyei tanács elnöke. Hozzátéve, hogy
„Ezt a kérdést a kormány és a hadügyminisztérium kell megoldja, ahogyan megtették ezt más megyékben is, ez ügyben a várossal közös levelet írunk a miniszterelnöknek és a hadügyminiszternek” – mutatott rá Borboly.
Fotó: Veres Nándor
A katonai központ a csíkszeredai városháza északi szárnyában működik. A csíkszeredai önkormányzat 2011 decemberében döntött arról, hogy nem hosszabbítják meg a katonai központ bérleti szerződését, így próbálva rábírni őket a költözésre. Ingatlant számukra törvény szerint a megyei önkormányzat kell biztosítson, ezért több épületet is felajánlott számukra a megyei önkormányzat (például a Hargita Népe egykori Szentlélek utcai székhelyét kétszer is, vagy a megyeháza egyik emeletének szárnyát), de egyiket sem fogadták el.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!