
Fotó: Olvasónk
Már hétre emelkedett az elpusztított juhok száma a zsögödi Natúr Lakópark közelében levő gazdaságban – tájékoztatott a károsult.
2019. július 28., 17:272019. július 28., 17:27
2019. július 28., 17:332019. július 28., 17:33
Mint megtudtuk, a korábban is garázdálkodó, a gyerekekre is ráijesztő medve szombaton este ismét visszatért és újabb háziállatot pusztított el.
Az ott lakók tehetetlenek a vadállat ellen, ami immár rendszeresen, minden éjszaka visszajár a környékre.

Hiába volt körbekerítve villanypásztorral a zsögödi Natúr lakópark körüli magánterület, a medve úgyis bejutott és megölt egy juhot szerda késő este. A gazda attól tart, hogy a vadállat visszatér.

Medve támadt egy hétéves gyerekre péntek reggel Csíkzsögödben – adta hírül délután Facebook-oldalán Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke. Mint megtudtuk, tényleg visszatért a korábban juhokat ölő medve a csíkszeredai városrészbe.

Újra visszatért a medve a csíkzsögödi Natúr lakópark közelébe péntek este. Azok után, hogy a napokban megölt egy juhot, majd riadalmat okozott egy ház udvarán a gyerekek között, ezúttal újabb öt juhot ölt meg.
A dohányzás továbbra is az egyik legsúlyosabb népegészségügyi kockázat, az új termékek népszerűsége a fiatalok körében pedig különösen aggasztó.
Egy friss felmérés szerint a romániaiak közel egyharmada úgy véli, hogy 2026 nehezebb év lesz 2025-nél.
Erős szélre, légköri instabilitásra és jelentős csapadékra figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnapra az ország több régiójára az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A Duna-ház, a Duna Napok lelki kincseket adott a torockói, erdélyi magyarságnak, ezért – ha már „megkóstoltatták” velük – senki ne vegye el tőlük az összetartozás érzését – kérte Csécs Márton Lőrinc torockói unitárius lelkész szombaton Torockón.
Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci-t a Cotroceni-palotában.
„Elítéljük a szabadkai zászlóégetést” – írta Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a Facebook-oldalán szombat este közzétett posztban.
Közel 2900 lakossági bejelentésre reagált a rendőrség az elmúlt 24 órában, az országos ellenőrzések során pedig több mint 8400 szabálysértést állapítottak meg.
George Toderașc Galac megyei prefektus szombaton elrendelte a pénteki drónbecsapódás okozta károkat felmérő bizottság felállítását, miután az Országos Katasztrófavédelmi Bizottság gyorssegélyt hagyott jóvá az érintett családok számára.
Kijött az elsődleges rendőrségi vizsgálat a szombat délután Brassó megyében bekövezett tragikus baleset után, amelynek következtében egy felnőttet és egy kiskorút próbáltak újraéleszteni, de csak előbbit sikerült, a gyermek életét vesztette.
Helyes testtartás, kanyarodási technikák, vészfékezés – többek között ezeket próbálhatják ki a gyakorlatban a hétvégi csíkszeredai motoros vezetéstechnikai képzés résztvevői. A tréning nem csak „újoncoknak” szól.
1 hozzászólás