
A zsögödi Natúr Lakópark közelében történt az újabb találkozás a medvével
Fotó: Gábos Albin
Medve támadt egy hétéves gyerekre péntek reggel Csíkzsögödben – adta hírül délután Facebook-oldalán Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke. Mint megtudtuk, tényleg visszatért a korábban juhokat ölő medve a csíkszeredai városrészbe, de nem támadt rá a gyerekre, viszont alapos riadalmat okozott.
2019. július 26., 17:122019. július 26., 17:12
2024. június 01., 19:562024. június 01., 19:56
Ismét visszatért a Natúr lakóparkba az a medve, amely korábban juhokat ölt meg a lakóterület közvetlen közelében. Az egyik lakó portálunknak elmondta, a medve ezúttal is juhokat akart ölni, és miközben az állatokat kergette az udvaron, az ott levő gyerekek előtt is elfutott, alaposan rájuk ijesztve, de nem támadta meg őket.

Medveveszélyre figyelmeztették pénteken Csíkszereda lakosságát a Ro-Alert rendszeren keresztül – írja az Agerpres hírügynökség.
Az eset miatt azonnal riasztották a csendőröket, akik végül petárdával kergették el a nagyvadat. A lakók félnek, szerintük a medve bármikor visszatérhet.

Hiába volt körbekerítve villanypásztorral a zsögödi Natúr lakópark körüli magánterület, a medve úgyis bejutott és megölt egy juhot szerda késő este. A gazda attól tart, hogy a vadállat visszatér.
A kabinet csütörtöki ülésén első olvasatban megvitatott sürgősségi kormányrendeletet értelmében a fiatalok, a kiszolgáltatott helyzetű személyek és a tartósan munkanélküliek munkaerőpiacra való belépésének támogatását célzó intézkedéseket hoz a kormány.
Legkésőbb év végéig be kell üzemelni az uniós támogatással kiépült Hargita megyei integrált hulladékgazdálkodási rendszer begyűjtési és szállítási szolgáltatását, amelyre csütörtökön írták alá a szerződést a nyertes konzorciummal.
Gyorsabb, precízebb diagnosztizálásra ad módot a korszerűen felszerelt patológiai laboratórium, amelyet 9,1 millió lejes európai uniós támogatásból bővített ki modern orvosi eszközökkel a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház.
Őrizetbe vették csütörtökön András volt yorki herceget, a brit uralkodó öccsét közfeladatot ellátó személy által elkövetett kötelezettségszegés gyanújával.
A vizes hó súlya miatt leszakadt ágak és kidőlt fák többnyire az áramellátásban okoztak üzemzavarokat Hargita megyében, de rövid ideig a közlekedést is akadályozta egy útra dőlt fa.
Románia már nem pusztán tranzitország a kábítószer-kereskedelemben, hanem egyre inkább célországgá és fogyasztói piaccá vált – derül ki a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) 2025-ös tevékenységi beszámolójából.
Március 16-áig várják a jelöléseket lakosságtól a város 2026-os Pro Urbe díjára Kézdivásárhelyen.
Az elmúlt napok szélsőséges időjárása 23 megyében, 172 településen és a fővárosban is jelentős károkat okozott, az időjárási helyzet ráadásul nem javul: az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön újabb figyelmeztetést adott ki.
Tavaly a nyers adatok szerint 8 százalékkal nőtt az építőipari termelés volumene Romániában 2024-hez képest – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Nem fognak csökkenni a katonai nyugdíjak, mint ahogyan a katonák fizetése és egyéb juttatásaik sem – jelentette ki szerda este Radu Miruță védelmi miniszter.
1 hozzászólás