
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Medveveszélyre figyelmeztették pénteken Csíkszereda lakosságát a Ro-Alert rendszeren keresztül – írja az Agerpres hírügynökség.
2019. július 26., 14:442019. július 26., 14:44
2019. július 26., 15:562019. július 26., 15:56
A Hargita megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint a csíkzsögödi Natúr lakópark környékéről érkezett a bejelentés, miszerint medvét láttak. A helyszínre egy csendőri és egy rohammentős egységet is kivezényeltek.
Gheorghe Suciu csendőrségi szóvivő szerint nem találták meg a medvét abban a térségben, ahonnan a bejelentés érkezett a 112-es egységes segélyhívó számra.
Péntekre virradóra Tusnádfürdőn is szükség volt a csendőrök közbelépésére egy anyamedve és bocsa elkergetésére. Ez esetben is figyelmeztető üzenetet küldtek a lakosságnak a Ro-Alert rendszeren.

A csendőrök beavatkozására volt szükség, akik elűztek egy anyamedvét és annak bocsát péntek virradóra a Bálványosi Szabadegyetem és Diáktábor (Tusványos) területének közeléből.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedden este kijelentette, hogy a kormánynak a korábbi döntését felülvizsgálva a felére kellene csökkentenie helyi adókat és illetéket, mert „nem lehet a nép ellenében kormányozni”.
Noha az európai uniós elvárásoktól messze elmarad a hulladék-újrahasznosítás aránya Hargita megyében, a gyergyóremetei hulladéklerakó láthatóan nagyot javított a megye hulladékgazdálkodási adatain. A települések között viszont nagy különbségek vannak.
Az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője, Csoma Botond szerint jelenleg egyetlen pártnak sem érdeke a kormány megbuktatása, mert „ebben a Románia számára sorsdöntő időszakban” senkinek sem áll érdekében a kormányválság.
A gyermeknevelési díj egészségbiztosítási járulékkötelezettségének (CASS) eltörlését sürgette kedden a Facebook-oldalán a munkaügyi miniszter.
A Országos Kifizetési és Szociális Felügyeleti Ügynökség (ANPIS) kedden bejelentette, hogy ebben a hónapban korábban utalják a szociális juttatásokat, mivel február 8., a megszokott kifizetési nap vasárnapra esik.
Hivatalos lépéseket tesznek a kormánynál az adóterhek mérséklése érdekében: a helyi adók felülvizsgálatát kezdeményezik – jelentette be az RMDSZ. A szövetség szerint a kormány sürgősségi kormányrendelettel lépni tud.
Idén januárban 33 százalékkal kevesebb új autót helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 első hónapjában – derül ki a Gépkocsigyártók és Importőrök Egyesületének (APIA) kedden közzétett előzetes adataiból.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint Ilie Bolojan miniszterelnök megszorító intézkedései az ország stabilitásának legfőbb pilléreit gyengítik.
A várakozás, bizakodás ellenére úgy tűnik, nincs lehetőség arra, hogy a helyi önkormányzatok csökkentsék a 2026-os évre vonatkozó helyi adók mértékét. A pénzügyminisztérium álláspontja szerint ez törvénybe ütköző lenne.
Vizsgálatot indított a Szeben megyei gyermekvédelem annál a kürpödi (Chirpăr) családnál, amelynek két gyermeke egy patakba fulladt hétfőn.
szóljon hozzá!