
Fotó: Gábos Albin
Hiába volt körbekerítve villanypásztorral a zsögödi Natúr lakópark körüli magánterület, a medve úgyis bejutott és megölt egy juhot szerda késő este. A gazda attól tart, hogy a vadállat visszatér.
2019. július 25., 13:522019. július 25., 13:52
2019. július 25., 14:072019. július 25., 14:07
Bocsos medvét szoktak gyakran látni a zsögödi Natúr lakópark közelében, ezúttal a lakóövezettől alig 50 méterre ölt meg egy juhot szerda este a vadállat, annak ellenére, hogy villanypásztorral volt körbekerítve a terület.
A károsult gazda elmondta, az este folyamán hallották, hogy állataik zajongnak, de csak hajnalban vették észre az egyik juh szétmarcangolt tetemét. „Meg is próbálta betemetni a tetemet a medve, attól tartunk, hogy visszatér” – osztotta meg aggodalmát a gazda.
Fotó: Gábos Albin
Mint mondta, jelentették a kárt az önkormányzatnak, és a vadásztársulatnak is tudomása van az esetről. Mint megtudtuk, a lakópark több hektáros magánterületén 18 tehenet, 4 borjút és tíznél több juhot tartanak,
„A huzal beleakad a medve körmébe, s már szét is szakította” – jegyezte meg a gazda.
Fotó: Gábos Albin
Romániában törvény kötelezi a szülőket gyermekük rendszeres iskoláztatására, ám a szabályok betartatása a gyakorlatban nehézkes. Motívációként szociális juttatásokat helyez kilátásba az a törvénytervezet, amely a gyermekpénzt iskolai jelenléthez köti.
Hollywoodi feldolgozás készül Örkény István Tóték című regényéből Bad Major címen – adta hírül a napokban a Deadline. A bemutató dátuma egyelőre nem ismert.
Folyamatosan gyarapodik az elérhető gyógyászati szolgáltatások száma a gyergyószentmiklósi kórháznál, de emiatt már nincs elegendő hely új rendelők berendezésére. Átalakítás lehetne a megoldás, ehhez keres támogatókat az intézmény.
Nicușor Dan hétfőn kijelentette, hogy függetlenül a bizalmatlansági indítványról szóló keddi parlamenti szavazás eredményétől, Románia megőrzi nyugati irányultságát.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselőházi frakciója a PSD és az AUR „szörnyszövetsége” elleni tiltakozásul nem vesz részt a bizalmatlansági indítványról szóló keddi szavazáson – jelentette be hétfőn Gabriel Andronache frakcióvezető.
Nicușor Dan szerint „kizárt” az a forgatókönyv, hogy Călin Georgescu kormányfő legyen, ha a parlament kedden megszavazza a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
A kézdivásárhelyi fiatalok vidám, figyelemfelkeltő felvonulása néhány felnőttnél kiverte a biztosítékot, ami nyilvános fenyegetésig, lejáratási szándékig vezetett. A diáknapok szervezői mellett szülők és tanárok is kiállnak az ifjúság mellett.
A Prahova megyei hegyimentők szerint nagyon magas a lavinaveszély a Bucsecs-hegység meredek völgyeiben, és mindenkinek azt tanácsolják, hogy kerüljék a magashegyi túraútvonalakat és a meredek lejtőket.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) parlamenti képviselői és szenátorai kedden jelen lesznek a parlament két házának együttes ülésén, de nem szavaznak a bizalmatlansági indítványról – jelentette be hétfőn Dominic Fritz pártelnök.
Hétfőn is emelkedett az üzemanyagok ára, az újabb drágulással pedig minden üzemanyagtöltő-állomáson 9 lej fölött lehet csak tankolni a benzin literét.
szóljon hozzá!