
Fotó: Gábos Albin
Hiába volt körbekerítve villanypásztorral a zsögödi Natúr lakópark körüli magánterület, a medve úgyis bejutott és megölt egy juhot szerda késő este. A gazda attól tart, hogy a vadállat visszatér.
2019. július 25., 13:522019. július 25., 13:52
2019. július 25., 14:072019. július 25., 14:07
Bocsos medvét szoktak gyakran látni a zsögödi Natúr lakópark közelében, ezúttal a lakóövezettől alig 50 méterre ölt meg egy juhot szerda este a vadállat, annak ellenére, hogy villanypásztorral volt körbekerítve a terület.
A károsult gazda elmondta, az este folyamán hallották, hogy állataik zajongnak, de csak hajnalban vették észre az egyik juh szétmarcangolt tetemét. „Meg is próbálta betemetni a tetemet a medve, attól tartunk, hogy visszatér” – osztotta meg aggodalmát a gazda.
Fotó: Gábos Albin
Mint mondta, jelentették a kárt az önkormányzatnak, és a vadásztársulatnak is tudomása van az esetről. Mint megtudtuk, a lakópark több hektáros magánterületén 18 tehenet, 4 borjút és tíznél több juhot tartanak,
„A huzal beleakad a medve körmébe, s már szét is szakította” – jegyezte meg a gazda.
Fotó: Gábos Albin
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Idén 23. alkalommal gyűlnek össze a Maros megyei civil szervezetek Marosvásárhely központjában azzal a céllal, hogy erősítsék az együttműködést egymás és a lakosság között, és bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak a civil szervezetek számára.
Megsérült pénteken Szeben megyében egy másfél éves kislány, miután kinyitotta a kocsi ajtaját, és kiesett a mozgó járműből – közölte a megyei rendőrség.
Felborult egy személyautó Mezőbodonban péntek este, két személy megsérült a balesetben. A forgalom mindkét irányba megbénult.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta az Egészséges étkezés iskolai program finanszírozásához szükséges összegek folyósítását a programban résztvevő önkormányzatoknak.
Eltűnt egy 17 éves lány május 7-én Szabédról, bár önként hagyta el otthonát a kiskorú lány, de azóta nem tért haza. Rendőrségi feljelentést tettek a hozzátartozói.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
A rendőrség újabb vizsgálatot indított a mezőméhesi gyilkossággal kapcsolatban: az áldozat nővérének tett megjegyzéseket a körözött Emil Gânj testvére, aki gyakran megfordul a szintén mezőméhesi szülői házuknál.
Új szakaszába lépett Gyergyószentmiklós és Gyergyószék egyik legfontosabb infrastrukturális beruházása: aláírták annak elkerülő útnak a megvalósíthatósági tanulmányára vonatkozó szerződést, amely Tekerőpatak és Szárhegy irányából kerülné el a várost.
szóljon hozzá!