
Képünk illusztráció
Fotó: Agerpres/Silviu Matei
Halálhírrel kapcsolatos a Stratégiai Kommunikációs Csoport első hétfői közleménye, amely szerint koronavírussal fertőzött személyek vesztették életüket. 65-re emelkedett az elhunytak száma.
2020. március 30., 12:472020. március 30., 12:47
2020. március 30., 23:312020. március 30., 23:31
| Koronavírus Romániában | |
| Igazolt eset | 1952 |
| Elhunytak | 65 |
| Gyógyultak | 209 |
| Intézményes karantén | 9255 |
| Otthoni elkülönítés | 126 371 |
| Elvégzett tesztek | 23 103 |
23.00 – Huszonkettővel emelkedett a koronavírus-fertőzéssel összefüggésbe hozható halottak száma az országban vasárnaphoz képest, ez az eddigi legnagyobb növekedés 24 óra leforgása alatt a járvány romániai megjelenése óta. Az elhalálozási statisztikát a Suceava megyei adatok dobták meg, ahonnan hétfőn egyszerre 13 elhalálozást regisztráltak.
20.00 – További öt személy hunyt el a koronavírus-fertőzés következtében Romániában, ezzel 52-re emelkedett az áldozatok száma – közölte hétfőn a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS).
18.30 – Újabb személy hunyt el a koronavírus-fertőzés következtében Romániában, ezzel 47-re emelkedett az áldozatok száma. Egy 77 éves Hunyad megyei férfiről van szó, akinek szívkoszorúér-betegsége volt. A férfitől – aki egyetlen fertőzött betegnek sem volt kontaktszemélye – 27-én vettek mintát, amelyet a temesvári járványkórház laboratóriumában vizsgáltak meg. A koronavírus jelenlétét szombaton, március 28-án mutatták ki, és vasárnap hunyt el a vajdahunyadi kórházban.
14.59 – 285 egészségügyi alkalmazott fertőződött meg az új koronavírussal Romániában – közölte hétfőn az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP). Az Egészségügyi Minisztérium összesítése szerint a 285 személyből 91 orvos, 90 asszisztens, 26 ápoló, 8 takarító és 70 kisegítő alkalmazott.
14.28 – Két új halálesettel 46-ra emelkedett a koronavírussal fertőzött elhunytak száma hétfőn délutánra – tájékoztat a Stratégiai Kommunikációs Csoport. Mindkét áldozat férfi, Temes megyéből.
13.20 – A vasárnap estig beérkezett adatok szerint továbbra sincs igazolt koronavírusos megbetegedés Hargita megyében, ezt a megyei népegészségügyi igazgatóság is megerősítette.
A vasárnap este nyolc órakor rendelkezésre álló Hargita megyei adatok értelmében mindeddig 58 személy esetében végeztek koronavírus-tesztet, 53 eredmény érkezett meg, és mind negatív, öt laboreredményt még várnak a kolozsvári tesztelési központból, de a betegek, akiktől a mintákat begyűjtötték, már panaszmentesek.
13.00 – 192-vel nőtt a koronavírusos megbetegedések száma Romániában az elmúlt 24 órában – közölte hétfőn 13 órakor a Stratégiai Kommunikációs Csoport (CGS). Eddig összesen 1952 esetet azonosítottak az országban, 209 személyt gyógyultnak nyilvánítottak. Ez idáig 44-en haltak bele a koronavírus-fertőzésbe. Az intenzív osztályokon 53 fertőzöttet kezelnek, közülük 33-nak nagyon súlyos az állapota.
12.45 – Még egy koronavírussal fertőzött személy életét vesztette – írja az Agerpres hírügynökség a Stratégiai Kommunikációs Csoport hétfői déli közleményére hivatkozva. A legutóbbi áldozat egy 74 éves, Szatmár megyei férfi.
A férfitől március 27-én vettek mintát, másnap beigazolódott a fertőzés, egy nappal később pedig meghalt a szatmárnémeti járványkórházban. A férfi magas vérnyomással küzdött, és kettes típusú cukorbetegségben szenvedett.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.