
Képünk illusztráció
Fotó: Agerpres/Silviu Matei
Halálhírrel kapcsolatos a Stratégiai Kommunikációs Csoport első hétfői közleménye, amely szerint koronavírussal fertőzött személyek vesztették életüket. 65-re emelkedett az elhunytak száma.
2020. március 30., 12:472020. március 30., 12:47
2020. március 30., 23:312020. március 30., 23:31
| Koronavírus Romániában | |
| Igazolt eset | 1952 |
| Elhunytak | 65 |
| Gyógyultak | 209 |
| Intézményes karantén | 9255 |
| Otthoni elkülönítés | 126 371 |
| Elvégzett tesztek | 23 103 |
23.00 – Huszonkettővel emelkedett a koronavírus-fertőzéssel összefüggésbe hozható halottak száma az országban vasárnaphoz képest, ez az eddigi legnagyobb növekedés 24 óra leforgása alatt a járvány romániai megjelenése óta. Az elhalálozási statisztikát a Suceava megyei adatok dobták meg, ahonnan hétfőn egyszerre 13 elhalálozást regisztráltak.
20.00 – További öt személy hunyt el a koronavírus-fertőzés következtében Romániában, ezzel 52-re emelkedett az áldozatok száma – közölte hétfőn a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS).
18.30 – Újabb személy hunyt el a koronavírus-fertőzés következtében Romániában, ezzel 47-re emelkedett az áldozatok száma. Egy 77 éves Hunyad megyei férfiről van szó, akinek szívkoszorúér-betegsége volt. A férfitől – aki egyetlen fertőzött betegnek sem volt kontaktszemélye – 27-én vettek mintát, amelyet a temesvári járványkórház laboratóriumában vizsgáltak meg. A koronavírus jelenlétét szombaton, március 28-án mutatták ki, és vasárnap hunyt el a vajdahunyadi kórházban.
14.59 – 285 egészségügyi alkalmazott fertőződött meg az új koronavírussal Romániában – közölte hétfőn az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP). Az Egészségügyi Minisztérium összesítése szerint a 285 személyből 91 orvos, 90 asszisztens, 26 ápoló, 8 takarító és 70 kisegítő alkalmazott.
14.28 – Két új halálesettel 46-ra emelkedett a koronavírussal fertőzött elhunytak száma hétfőn délutánra – tájékoztat a Stratégiai Kommunikációs Csoport. Mindkét áldozat férfi, Temes megyéből.
13.20 – A vasárnap estig beérkezett adatok szerint továbbra sincs igazolt koronavírusos megbetegedés Hargita megyében, ezt a megyei népegészségügyi igazgatóság is megerősítette.
A vasárnap este nyolc órakor rendelkezésre álló Hargita megyei adatok értelmében mindeddig 58 személy esetében végeztek koronavírus-tesztet, 53 eredmény érkezett meg, és mind negatív, öt laboreredményt még várnak a kolozsvári tesztelési központból, de a betegek, akiktől a mintákat begyűjtötték, már panaszmentesek.
13.00 – 192-vel nőtt a koronavírusos megbetegedések száma Romániában az elmúlt 24 órában – közölte hétfőn 13 órakor a Stratégiai Kommunikációs Csoport (CGS). Eddig összesen 1952 esetet azonosítottak az országban, 209 személyt gyógyultnak nyilvánítottak. Ez idáig 44-en haltak bele a koronavírus-fertőzésbe. Az intenzív osztályokon 53 fertőzöttet kezelnek, közülük 33-nak nagyon súlyos az állapota.
12.45 – Még egy koronavírussal fertőzött személy életét vesztette – írja az Agerpres hírügynökség a Stratégiai Kommunikációs Csoport hétfői déli közleményére hivatkozva. A legutóbbi áldozat egy 74 éves, Szatmár megyei férfi.
A férfitől március 27-én vettek mintát, másnap beigazolódott a fertőzés, egy nappal később pedig meghalt a szatmárnémeti járványkórházban. A férfi magas vérnyomással küzdött, és kettes típusú cukorbetegségben szenvedett.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).