
Képünk illusztráció
Fotó: Agerpres/Silviu Matei
Halálhírrel kapcsolatos a Stratégiai Kommunikációs Csoport első hétfői közleménye, amely szerint koronavírussal fertőzött személyek vesztették életüket. 65-re emelkedett az elhunytak száma.
2020. március 30., 12:472020. március 30., 12:47
2020. március 30., 23:312020. március 30., 23:31
| Koronavírus Romániában | |
| Igazolt eset | 1952 |
| Elhunytak | 65 |
| Gyógyultak | 209 |
| Intézményes karantén | 9255 |
| Otthoni elkülönítés | 126 371 |
| Elvégzett tesztek | 23 103 |
23.00 – Huszonkettővel emelkedett a koronavírus-fertőzéssel összefüggésbe hozható halottak száma az országban vasárnaphoz képest, ez az eddigi legnagyobb növekedés 24 óra leforgása alatt a járvány romániai megjelenése óta. Az elhalálozási statisztikát a Suceava megyei adatok dobták meg, ahonnan hétfőn egyszerre 13 elhalálozást regisztráltak.
20.00 – További öt személy hunyt el a koronavírus-fertőzés következtében Romániában, ezzel 52-re emelkedett az áldozatok száma – közölte hétfőn a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS).
18.30 – Újabb személy hunyt el a koronavírus-fertőzés következtében Romániában, ezzel 47-re emelkedett az áldozatok száma. Egy 77 éves Hunyad megyei férfiről van szó, akinek szívkoszorúér-betegsége volt. A férfitől – aki egyetlen fertőzött betegnek sem volt kontaktszemélye – 27-én vettek mintát, amelyet a temesvári járványkórház laboratóriumában vizsgáltak meg. A koronavírus jelenlétét szombaton, március 28-án mutatták ki, és vasárnap hunyt el a vajdahunyadi kórházban.
14.59 – 285 egészségügyi alkalmazott fertőződött meg az új koronavírussal Romániában – közölte hétfőn az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP). Az Egészségügyi Minisztérium összesítése szerint a 285 személyből 91 orvos, 90 asszisztens, 26 ápoló, 8 takarító és 70 kisegítő alkalmazott.
14.28 – Két új halálesettel 46-ra emelkedett a koronavírussal fertőzött elhunytak száma hétfőn délutánra – tájékoztat a Stratégiai Kommunikációs Csoport. Mindkét áldozat férfi, Temes megyéből.
13.20 – A vasárnap estig beérkezett adatok szerint továbbra sincs igazolt koronavírusos megbetegedés Hargita megyében, ezt a megyei népegészségügyi igazgatóság is megerősítette.
A vasárnap este nyolc órakor rendelkezésre álló Hargita megyei adatok értelmében mindeddig 58 személy esetében végeztek koronavírus-tesztet, 53 eredmény érkezett meg, és mind negatív, öt laboreredményt még várnak a kolozsvári tesztelési központból, de a betegek, akiktől a mintákat begyűjtötték, már panaszmentesek.
13.00 – 192-vel nőtt a koronavírusos megbetegedések száma Romániában az elmúlt 24 órában – közölte hétfőn 13 órakor a Stratégiai Kommunikációs Csoport (CGS). Eddig összesen 1952 esetet azonosítottak az országban, 209 személyt gyógyultnak nyilvánítottak. Ez idáig 44-en haltak bele a koronavírus-fertőzésbe. Az intenzív osztályokon 53 fertőzöttet kezelnek, közülük 33-nak nagyon súlyos az állapota.
12.45 – Még egy koronavírussal fertőzött személy életét vesztette – írja az Agerpres hírügynökség a Stratégiai Kommunikációs Csoport hétfői déli közleményére hivatkozva. A legutóbbi áldozat egy 74 éves, Szatmár megyei férfi.
A férfitől március 27-én vettek mintát, másnap beigazolódott a fertőzés, egy nappal később pedig meghalt a szatmárnémeti járványkórházban. A férfi magas vérnyomással küzdött, és kettes típusú cukorbetegségben szenvedett.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.