
Fotó: Pinti Attila
A Bákó Megyei Törvényszék kihirdetett ítélete értelmében jogerőssé vált az a korábbi első fokú bírósági végzés, amely elrendelte, hogy törölni kell a telekkönyvből Dormánfalvának az úzvölgyi haditemető fölötti tulajdonjogát.
2023. február 15., 10:242023. február 15., 10:24
2023. február 15., 16:342023. február 15., 16:34
Ez a per azt követően kezdődött, hogy a Bákói Ítélőtábla 2021. októberében jogerősen érvénytelenítette Dormánfalva önkormányzati testületének azt a 2019 márciusában hozott határozatát, mellyel
A bírósági eljárást Csíkszentmárton község és a Mikó Imre Jogvédelmi Szolgálat kezdeményezte a területileg illetékes Mojnesti Bíróságon, amely 2022 júniusában hozott döntést, első fokon helyt adva a panaszosok keresetének, elrendelve, hogy
Az elsőfokú ítélet ellen a dormánfalviak fellebbezést nyújtottak be, erről döntöttek most.
Az ítélet kivonata szerdán jelent meg a bírósági portálon, eszerint az ítélőtábla részben megváltoztatta az elsőfokú végzést, és elutasította a jogvédelmi szolgálat keresetét, úgy értékelve, hogy az nem érdekelt az ügyben.
A moldvai város ezzel a negyedik pert veszítette el jogerősen Csíkszentmártonnal szemben. Korábban azért pereltek a dormánfalviak, hogy érvénytelenítsék a szentmártoni önkormányzat arra vonatkozó határozatát, hogy az úzvölgyi temető a csíki község területének része, később a szentmártoniak kezdeményezésére
Mint arról beszámoltunk, pénteken jogerős bírósági ítélet született az úzvölgyi katonai temető ügyében, aminek értelmében el kell távolítani a törvénytelenül állított betonkereszteket. Az, hogy mi várható a jogerős bírósági ítélet nyomán, itt írtunk bővebben.

Helyben hagyta a Bákó Megyei Táblabíróság pénteken az egy éve hozott alapfokú ítéletet, amely érvénytelenítette a temető román parcellájának az építési engedélyét, és a törvénytelen építmény lebontását rendelte el.

Furcsa helyzetet teremtett a Bákói Táblabíróság pénteki döntése az úzvölgyi katonatemető egyik perében benyújtott fellebbezése ügyében, ugyanis az elért sikert mind a Mikó Imre Jogvédelmi Szolgálat, mind pedig Hargita Megye Tanácsa magáénak tekinti.

Az úzvölgyi haditemetőben törvénytelenül felállított betonkeresztek és emlékmű eltávolítása az erre vonatkozó jogerős bírósági ítélet ellenére nem ígérkezik formaságnak, miután a Nemzet Útja nevű nacionalista szervezet ellenállást helyezett kilátásba.
Nicușor Dan államfő vasárnap bejelentette, hogy elfogadja Donald Trump amerikai elnök meghívását és részt vesz a Béketanács jövő heti washingtoni ülésén.
Idén januárban 4 698 070 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1489-cel kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2779 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár vasárnap közzétett adataiból.
Több mint hatszáz járművezetőnek vonták be a jogosítványát az elmúlt 24 órában végzett ellenőrzések során, 96-nak gyorshajtás, 170-nek alkohol hatása alatti vezetés miatt – derül ki a Román Rendőrség vasárnapi közleményéből.
Otthonában ölték meg egy fejszével az olténiai Vela község 56 éves, liberális párti (PNL) helyi tanácsosát, korábbi alpolgármesterét. A gyilkosság fő gyanúsítottja egy helybéli fiatalember, aki az áldozat farmján dolgozott.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 54 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Szikladarabokat helyeztek ki Temesvár egyes utcáiban a járda szélén lévő zöldterületekre, hogy megakadályozzák a parkolást. Vannak, akik kifogásolják az intézkedést.
Alsósófalva utcái zeneszótól és tánctól voltak hangosak szombaton. Csattogtak az ostorok, perdültek a szoknyák, idősek és fiatalok maskarába bújva űzték el a telet a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatón. Idén a szentegyházi csoportot kísértük el.
Öt megyében, közöttük Maros és Hargita megyében is közúti ellenőrzést tartanak a rendőrök vasárnap a 15-ös országúton.
Nyersen felvágva vagy árnyékos helyen szárítva, továbbá olajként vagy ecetként egyaránt használják, mifelénk főként pityóka- és bárány(fej)levesek készítésekor. A tárkonyról lesz szó, ha már azt tartjuk a legautentikusabb zöldfűszerünknek. De az is!
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
1 hozzászólás