Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Alig egy nappal a legutóbbit követően, újabb földrengés rázta meg Vrancea megyét. A Richter-skála szerinti 3,4-es erősségű földmozgás szerdán hajnali 3 óra 55 perckor következett be – írja az Agerpres hírügynökség az országos földfizikai intézet (INCDFP) közleménye alapján.
2023. november 22., 09:122023. november 22., 09:12
2023. november 22., 09:412023. november 22., 09:41
A szeizmikus mozgás 80,6 kilométeres mélységben következett be, epicentruma 35 kilométerre volt Focşani-tól, 71 kilométerre Buzăutól, 75 kilométerre Sepsiszentgyörgytől, 87 kilométrerre Bákótól, 90 kilométerre Brassótól.
Az idei év legerősebb szeizmikus mozgása február 14-én következett be Gorj megyében, 6,3 kilométeres mélységben; ez 5,7-es erősségű volt a Richter-skálán, és Erdély több településén is érződött.
A Richter-skála szerinti 5,7-es erősségű földrengést mértek kedden 15 óra 16 perckor Gorj megyében, Zsilvásárhely (Târgu-Jiu) környékén, 40 kilométeres mélységben – számolt be az Országos Földfizikai Intézet.
Kápolnásfaluban újra életre kelt a régi idők húsvéti locsolkodási szokása: a Kápolnásfalusi Ifjúsági Társaság néhány éve vette a kezébe a hagyományőrzés stafétáját, s azóta minden tavasszal friss kútvízzel locsolják meg a lányokat.
A következő napokban fokozatos lehűlés kezdődik – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) május 4-éig érvényes előrejelzéséből.
Ez év első három hónapjában mintegy 700 súlyos közúti baleset történt Romániában, ezekben több mint 240-en haltak meg és mintegy 520-an sérültek meg súlyosan.
A romániai politikai vezetők a béke és igazságosság iránti elkötelezettség jelképének nevezték Ferenc pápát, a római katolikus egyház húsvéthétfőn elhunyt vezetőjét.
Az teljesen egyértelmű, hogy anyák napján legalább egy csokor virággal megleped anyukádat, de képzeld el, ha a Rádió GaGa játékában megnyerné a fődíjat! Hogyan nyerheted meg? Mutatjuk!
A húsvétitojás-díszítés napjainkban újra reneszánszát éli, igaz, a legtöbben bolti festékanyagot használnak. A kézdivásárhelyi Opra Etelka azonban kizárólag növényi alapanyagból, hagyományos módon nyeri ki a Háromszékre leginkább jellemző színeket.
A nyárádszeredai önkéntes tűzoltók immár hatodik éve szerveznek csoportos locsolást. Húsvéthétfőn tűzoltóautóval vonulnak végig a kisváros utcáin és mindenkit alaposan meglocsolnak, ha kiáll a háza elé.
Szombaton elment otthonról, és nem tért vissza az a 16 éves marosvásárhelyi fiú, akit vasárnap már a rendőrséggel kerestetnek.
Amit tudtunk megmutattunk: közvetítettük élőben, beszámoltunk róla, képtörténetben meséltük el, most pedig videóban foglaljuk össze. Idén ilyen volt a szabadtéri ételszentelés Csíkszeredában. Jövőre ugyanitt, ugyanennyien?
Virágvasárnapi olajágszenteléssel és Szent Péter téri pápai áldással kísérve beszélgettünk a római Német–Magyar Kollégium spirituálisával, a csíkdánfalvi születésű Vízi Elemér atyával.
1 hozzászólás