
Archív
Fotó: Gálna Zoltán
Az ország legnagyobb állatkertje, a marosvásárhelyi, újabb beruházást kezdeményez – közölte az RMDSZ marosvásárhelyi szervezete. A bejáratnál egy ajándékboltot is tartalmazó multifunkcionális ingatlant építenek.
2018. szeptember 16., 20:232018. szeptember 16., 20:23
2018. szeptember 16., 20:302018. szeptember 16., 20:30
Mózes Levente RMDSZ-es tanácsos, az urbanisztikai és városrendészeti bizottság tagja a csütörtöki bizottsági ülésen kezdeményezte, hogy az épületet nevezzék el Rend Lászlóról, „Lacika bácsiról”, és az épület falán emléktáblát helyezzenek el az állatkert megálmodójának.
Egyébként ma semmi sem utal az állatkertnél arra, hogy ki volt a létesítmény atyja. Rend László 1907. május 31-én született Demeterfalván, 1981 júliusában hunyt el Marosvásárhelyen. 1964-ben vette át az ugyanebben az évben megnyitott állatkert vezetését.
Az ő idejében épült meg az oroszlánház, nőtt a kert területe húszszorosára, szaporodott meg az állatok száma. Tigrist, pumát és sok más állatot hozott a budapesti állatkertből.

A vásárhelyi állatkert a maga negyven hektáros területével jelenleg az ország legnagyobbika. Egyedül itt van elefánt és zsiráf Romániában. A közhiedelem szerint Rend László alapította a 60-as évek elején, ám „Lacika bácsi” akkor épp „objektíven akadályoztatva” volt. Az viszont igaz, hogy ő volt a megálmodója
A közalkalmazotti bértörvény tervezetét előzetes politikai megállapodás alapján kellene megvitatni és megszavazni a parlamentben – jelentette ki kedden az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor.
A város által igényelt 88 millió lejes kölcsönt 125 millió lejre emelték a marosvásárhelyi tanácsosok keddi rendkívüli ülésükön, amikor arról is döntöttek, hogy mire szánják a plusz összegeket.
Hamarosan hozzáfoghatnak a csíkszentmártoni egészségügyi központ felújításához – Hargita Megye Tanácsa rendkívüli ülésen fogadta el az elkészült műszaki terveket az aktualizált költségekkel. A teljes beruházás értéke 56,3 millió lej.
A lakossági fogyasztókat nem kellene érintenie a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának esetleges leállítása – nyilatkozta kedden az Agerpresnek Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
Egy gyermek esett ki egy országúton közlekedő járműből Tulcea megyében, a jelenetet pedig a mögötte haladó autó fedélzeti kamerája rögzítette. A rendőrség vizsgálatot indított az ügyben.
A Duna vízszintjének csökkenése miatt csütörtök reggel ellenőrzött módon leállíthatják a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorát – közölte kedden a Nuclearelectrica.
A meteorológusok kedden újabb sárga jelzésű hőségiasztást adtak ki az ország több mint felére. A figyelmeztetés szerda reggelig érvényes.
Befogtak egy anyamedvét és két bocsot kedden hajnalban Brassóban. Az állatokat a zernyesti Libearty medvemenhelyre szállították – közölte a brassói polgármesteri hivatal.
Románia öt tengerparti strandja került fel idén a Blue Flag (Kék Zászló) világtérképére. Ez egy nemzetközi program, amiben a tisztaság, a környezetvédelem és a tengerparti területek fenntartható fejlődése a fő szempont.
szóljon hozzá!