
Kétszer támadt emberre a medve Patakfalva határában, mégsem történt intézkedés
Fotó: Erdély Bálint Előd
Noha már kétszer is emberre támadt, még mindig nem sikerült kilőni az udvarhelyszéki Patakfalva határában tanyázó medvét. A Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület tagjai készen állnak a feladatra, ám a törvények értelmében ismét meg kell várják, amíg valaki bejelentést tesz a problémás vaddal kapcsolatban.
2022. augusztus 17., 08:582022. augusztus 17., 08:58
2022. augusztus 17., 12:032022. augusztus 17., 12:03
Május végén, majd e hónap elején is emberre támadt egy nagyvad Patakfalva határában, az ottani pásztortanya közelében. Először a pásztorra rontott rá, majd egy, a szarvasmarháit terelő gazda volt az áldozat – szerencsére egyikük sem szerzett életveszélyes sérüléseket.
Noha a vadászok többször is javasolták a veszélyes egyed ártalmatlanítását, erre mindmáig nem kaptak engedélyt a hatóságoktól.
Mărmureanu-Bíró Leonárd, a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület igazgatója rámutatott, a hatályos törvények értelmében a bejelentés után huszonnégy órájuk van a külterületeken tartózkodó veszélyes medvék ártalmatlanítására, ha ezt időközben az ebből a célból összehívott bizottság is jóváhagyja.

Fiatal férfira támadt a medve Patakfalva környékén, kedden délután. A fiatalember a fején, mellkasán és karján szenvedett sérüléseket a medvetámadás következtében. A 19 éves sérültet a székelyudvarhelyi kórház sürgősségi osztályára szállították ellátásra.
A legutóbbi patakfalvi támadás után jelentősen elhúzódott az említett bizottság döntése, így már nem maradt elég idejük, hogy felkutassák és kilőjék az egyedet. Huszonnégy óra múltán pedig már nem tehettek semmit. Emiatt
ám több korábbi esethez hasonlóan nem kaptak választ az átiratukra.

Pásztorra támadt a medve Patakfalván péntek este kilenc óra körül, az áldozatot kórházba szállították.
„Reméljük, hogy csak kezdeti nehézségekről van szó, akárcsak akkor, amikor megszületett a rendelet a belterületen garázdálkodó medvék kezelésére. Nőnie kell a hatékonyságnak, különben tényleg bajok lesznek” – jegyezte meg Mărmureanu-Bíró. Mint mondta, a patakfalvi medve esetében meg kell várniuk, amíg ismét bejelentés érkezik a veszélyes egyedről, azután rögtön a helyszínre sietnek. Jelezte, ők
Bár tudja, hogy a bizottság többi tagjának összehívása nem annyira egyszerű, mégis arra kérnek mindenkit, hogy a lehető leghatékonyabban járjanak el. A lakóktól pedig azt várja el, hogy értesítsék a hatóságokat, amint megjelenik a medve a falu környékén, hiszen nem szabad megvárni, amíg az ismét emberre támad.
– zárta a vadászegyesület vezetője.
Rongálással zárult a múlt év és azzal indult az idei is Szászrégenben: egy fiatal férfi festékszóróval fújta össze a mozi épületét. Az esetről a város polgármestere számolt be, a térfigyelő kamerák felvételei alapján az elkövetőt már azonosították.
A Figura Stúdió Színház 2026 januárjában is változatos előadásokkal várja a gyergyószentmiklósi közönséget. Tantermi és babaszínházi produkciókkal indul az év, de újra látható lesz a Rinocéroszok is. Közeleg az új bemutató, a Bányavirág.
Sárga szintű meteorológiai figyelmeztetést adott ki szerda délelőttre Országos Meteorológiai Szolgálat a csíki- és gyergyói-medencére vonatkozóan.
Románia elnöke kedd este kijelentette, hogy nem örült az adóemeléseknek, de ez a kormány hatáskörébe tartozó kérdés.
Nicușor Dan kedd este kijelentette, hogy az elnöki hivatal a következő napokban kidolgozza a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanácsról (CSM) szóló referendum részleteit.
A kötelező magánnyugdíjalapban összegyűlt pénz 30 százalékát adják ki egyben, 70 százalékát pedig havi lebontásban. A havonta történő kifizetést a szociális minimálnyugdíjhoz viszonyítják, ami most 1281 lej.
Öt fiatal jelentkezett arra, hogy visszaszerezze a keresztet a Duna jeges vizéből, azonban végül csak hárman ugrottak a folyóba Giurgiuban vízkeresztkor. A románok úgy tartják, hogy aki elsőként éri el a keresztet, egész évben szerencse kíséri.
Több autóban is kárt tett a tetőről lezúduló hó Gyulafehérváron. Az eset kapcsán óvatosságra hívja fel a járműtulajdonosok és gyalogosok figyelmét a helyi önkormányzat.
Eseménydús napokon vannak túl, és azokra is számítanak a Hargita és Maros megyei hegyimentők. Tapasztalataik szerint a balesetek többsége a sí- és szánkópályákon történik, de a hegyekben várható további havazás miatt a túrázóknak is résen kell lenni.
Két felnőttet és négy gyermeket vittek kórházba, miután autójukkal a jeges Beszterce-folyó medrébe zuhantak Dornavátrán.
szóljon hozzá!