
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Pásztorra támadt a medve Patakfalván péntek este kilenc óra körül, az áldozatot kórházba szállították.
2022. május 21., 09:452022. május 21., 09:45
2022. május 21., 14:072022. május 21., 14:07
Patakfalváról igyekezett vissza a település határában lévő esztenájára a tehenekhez a pásztor, amikor megtámadta a medve.
– mondta el lapunknak Zsombori Levente felsőboldogfalvi polgármester.
ahol gazdaságokba tört be, szárnyasokat pusztítva el.
Mărmureanu-Bíró Leonárd, a Nagy-Küküllő Vadász és Sporthorgász Egyesület igazgatója lapunknak elmondta, bár a közelben voltak és nagyon gyorsan a helyszínre értek, a támadó medve akkora már távozott. Nem is volt nehéz dolga, hiszen egy meglehetősen bokros részen történt az eset, így ott könnyen elrejtőzhetett. Sajnos egyelőre nincs sok információjuk a medvével kapcsolatban, hiszen egy mindössze négy-öt éves gyerek látta a történteket, ő pedig – bár nem sérült meg – meglehetősen sokkos állapotban volt, így nem tudta pontosan leírni az esetet. A szakember hangsúlyozta, azt várják, hogy a pásztor jobban legyen és ő meséljen a támadásról. Arra is kitért, hogy Patakfalvától mindössze 200-300 méterre történt az eset, ráadásul a dombon áthaladva már Székelyudvarhely található, ami meglehetősen aggasztó az emberek biztonsága szempontjából. Mărmureanu-Bíró közölte, mivel emberre támadt a nagyvad, így különösen nagy veszélyt jelent, ezért mindenképp kérni fogják az engedélyt annak kilövéséhez. Ezt mielőbb szeretnék végrehajtani, hogy nagyobb baj ne történjen.
A szakembert meghallgatva Zsombori Levente is egyetértett vele, hiszen az emberek biztonságát tartja a legfontosabbnak. „Már többször is járt a faluban a medve károkat okozva, így mindenképp annak végleges ártalmatlanítását támogatom” – fogalmazott. Hozzátette, információi szerint most már nincs életveszélyben az áldozat, akinek állapota stabil, de továbbra is kórházi ellátásra szorul. A szombati nap folyamán személyesen is szeretné meglátogatni őt. A vadászegyesület igazgatója megjegyezte, a korábbi károkat nem mind jelentették náluk a helyiek, amit mindenképp meg kell tenni ilyen esetekben, hiszen így egyszerűbbé válik a medve kilövésének engedélyeztetése.
Tojást festenek, kalácsot sütnek és sokan ma is eljárnak locsolni a Székelyhon olvasói közül. A húsvéti kvízre adott válaszok alapján az is látszik, hogy az ünnepi hagyományok továbbra is fontosak, még ha az egyes szokások megélése családonként el is tér.
Az oktatási minisztérium pénteken bejelentette, hogy április 9-re halasztotta a próbaérettségi eredményeinek közzétételét, mert az eredetileg kijelölt határidőhöz képest túl sok dolgozat várt még javításra.
A pénzügyminisztérium jelenleg ügyvédek bevonásával mérlegeli, hogy milyen lépéseket tehet a Pfizer-ügyben, és vizsgálja egy sikeres fellebbezés feltételeit, miközben tárgyalást is kezdeményez a gyógyszervállalattal.
A bukaresti törvényszék pénteken megszüntette Călin Georgescu hatósági felügyeletét abban az ügyben, amelyben a volt államelnökjelöltet legionárius propagandával vádolják.
A kormány elfogadta a gázolaj jövedéki adójának átmeneti csökkentéséről, valamint a Románia területén kitermelt kőolaj és az abból előállított energiahordozók értékesítéséből származó bevételekre kivetett szolidaritási hozzájárulásról szóló rendelet.
Elégtelennek tartja az kis- és középvállalkozásokat tömörítő IMM Románia elnöke a gázolaj jövedéki adóját literenként 30 banival csökkentő kormányintézkedést.
Ne bírságolják meg a járművezetőket, ha igazoltatáskor nem tudják felmutatni a jogosítványukat és a forgalmi engedélyt – javasolja tervezetében a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Alexandru Dimitriu.
Több mint háromezer lejes pénzbírságot kapott és felfüggesztették a jogosítványát annak a fiatal autóvezetőnek, aki – utasaival együtt – kiült a mozgó jármű ablakába, és úgy bulizott.
Rövid ideig tartott a kormány várva-várt üzemanyagpiaci beavatkozásának hatása, ugyanis nagypéntekre ismét 10 lej fölé ugrott egy liter gázolaj ára a székelyföldi töltőállomásokon.
A szavazati jog hozzátartozik az állampolgársághoz, ezért élni kell vele – hangsúlyozza Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, aki szerint minden jog annyit ér, amennyit érvényesíteni tudsz belőle.
szóljon hozzá!