
Hiányt pótol az olvasói adomány
Fotó: Tamás Gyopár
Olvasói segítséget juttathattunk el ismét a gyergyóditrói Balla Károly portájára. Noha korábban írtunk a kilencgyermekes család életéről, a napokban jelezte olvasónk, hogy szívesen nekik ajándékozná jó állapotban lévő hűtőszekrényét.
2017. április 04., 15:092017. április 04., 15:09
2017. április 04., 15:142017. április 04., 15:14
Jó helyre került a háztartási gép, hiszen tavaly év végén vált használhatatlanná az a 70-es években gyártott hűtőjük, amelyet szintén ajándékba kaptak – mesélte Szőcs Mária, az édesanya, amikor átadtuk a küldeményt. És nemsokára levágják a 60 kg körüli, saját nevelésű süldőt is, hát ezért is jól fogott az alig másfél évet használt, kitűnő állapotban lévő gép. Nagyon hálás a névtelen adományozónak. Éppen fontolgatták, hogy jó lenne vásárolni egyet, viszont az adó kifizetése sem tűrt halasztást, hát oda kellett a pénz – tette hozzá Mária.

Az udvaron szánkózásról árulkodtak a nyomok, ágyneműtornyok szellőztek, szárítóköteleken gyerekruhák minden méretben. Fánkillat fogadott a ditrói házban. Édesanya hat gyerekének készítette a finomságot. Balla Károly és Szőcs Mária otthonában jártunk.
Az édesanya örömhírként osztotta meg, hogy úgy tűnik, a családfőt nemsokára alkalmazzák, szarvasmarha-tartó a munkaadó, így az állandó keresete mellett tej, sajt is kerül a család asztalára.
– mondta Mária. Igaz, hetente egyszer-kétszer fog csak hazajárni a hat otthon lévő gyerekéhez és párjához, de mégis jobb, mintha napszámoskodnia kellene, ami bizonytalan munka és bizonytalan jövedelem.
Örültek az ajándéknak, a kicsik is szemügyre vették
Fotó: Tamás Gyopár
Kora délelőtt kerestük fel, éppen reggelizett az otthonlévő két apróság, főtt pityókát falatoztak túróval, aztán édesanyjuk öltöztette, hogy a friss levegőre menjenek. Miközben kiválogatta a sok apró lábbeliből a kicsik cipőjét, ellenőrizte a számozást, hogy melyik kerül Barbara lábára, s hogy Nándornak is az éppen méretének megfelelőt húzza fel, arról is szólt, hogy sokmindent használnak a múltkori olvasói adományokból.

Célba ért az adomány, amit a Gyergyói Hírlap és a Székelyhon olvasói gyűjtöttek a gyergyóditrói kilencgyermekes családnak. Hálásan köszöni Szőcs Mária, az édesanya mind a ruhaneműt, mind az ágyneműt, akárcsak a tartós élelmiszereket.
Bár nem említette Mária a vezetékes víz, a fürdőszoba hiányát, és nagyon köszönte az adományokat, amint megpillantottam a kutat, s az udvaron száradó ruhákat, óhatatlanul eszembe jutott, vajon naponta hány veder vizet cipel be és ki...
Július 1-jétől, szerdától a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő az országos bruttó minimálbér. Erről a március 12-én elfogadott 146-os számú határozatával döntött a kormány.
Már nem csak a véglegesítés előtt álló bértörvény-tervezet miatt nő az elégedetlenség az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben, hanem a személyzethiány miatt fokozódó leterheltség miatt is. Általános sztrájkra készül az érdekvédelem.
Húsz megye hatvan településén és Bukarestben okozott károkat a kedd esti vihar – közölte szerdán reggel a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Rekord született: még nem fordult elő eddig az, hogy Kovászna megyében négy egymást követő napon vörös kódú, azaz a legmagasabb fokozatú riasztást adjanak ki a hőség miatt.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.
Súlyos kutyabántalmazási ügyről tájékoztatta a nyilvánosságot közösségi oldalán Forró Béla, a kézdivásárhelyi Benji Állatvédő Egyesület elnöke. Ez az eset mégis egyike a szerencsésebben végződőknek.
szóljon hozzá!