Tavasszal költözhetnek át a dolgozók az új hivatalba
Fotó: Erdély Bálint Előd
Mintegy másfél millió lejes kormánytámogatásból kezdte el tavasszal építeni az új polgármesteri hivatalt – ami a jelenlegi intézmény udvarán kapott helyet – Fenyéd község önkormányzata. A munkálat jól halad, így őszre kész is lesz az épület, ám a hivatali dolgozók, csak jövőre költöznek át.
2020. július 24., 09:042020. július 24., 09:04
Eredetileg kultúrotthonnak épült az elmúlt rendszerben a jelenlegi polgármesteri hivatal, éppen ezért szűkek a benne lévő helyiségek és folyosók, amelyek kényelmetlenek most már mind a dolgozók, mind a hivatalt felkeresők számára – fejtette ki lapunknak Bokor Botond polgármester.
Mint mondta, noha nem ez a prioritás a fejlesztések terén, mégis úgy döntöttek, hogy a többi projekt mellett erre is szükség van. Éppen ezért kihasználták az Országos Vidékfejlesztési Program (PNDL) nyújtotta lehetőséget és leadták pályázati dokumentációjukat egy új hivatal megépítése érdekében, amelyre 1,5 millió lejes kormánytámogatást kaptak. „Akkor kell lépni, amikor van rá lehetőség, hiszen ilyen nagy beruházásokat nem nagyon lehet saját forrásokból megvalósítani” – fogalmazott a tisztségviselő.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A tervek megvalósítását tavasszal kezdte el a közbeszerzési eljáráson nyertes kivitelező, s mostanra el is végezte a munka kilencven százalékát – közölte Bokor Botond. Már csak a közművesítés és kisebb munkálatok vannak hátra. Egyébként az új épületnek nem csak a folyosói és a termei tágasabbak, de öt helyiséggel több is van benne, mint a mostaniban.
A felső szinten a tanácsterem, a polgármester, a jegyző és további alkalmazottak irodák lesznek.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az elöljáró rámutatott, noha az új épület már őszre elkészül, csak tavasszal költözhetnek át oda az alkalmazottak, hiszen a berendezéseket még meg kell vásárolja az önkormányzat. Egyébként tereprendezést is terveznek: két omladozó épületet bontanának el, továbbá parkosítanák az udvart. Ez azonban egy másik beruházás része kell legyen, így ennek megvalósításáért újból pályázni szeretne az önkormányzat. A hivatal mostani épületét közösségi, kulturális célokra fogják felhasználni – tette hozzá a polgármester.
Vasárnap 19 órakor a Szilágy megyei Hídalmás községhez tartozó Milványban (Miluani) a részvételi arány megközelítette a 350 százalékot, a megye további hat szavazókörzetében pedig meghaladta a 100 százalékot.
A székelyföldi megyék választási részvétele jelenleg jócskán az országos átlag alatt van, de remélhetően csak azért, mert az eddigi tapasztalatok alapján sokan szeretnek este az urnákhoz járulni.
A vasárnap reggeli urnanyitástól a délutáni órákig több mint kétszáz választási incidensről érkezett bejelentés a rendőrséghez – közölte a belügyminisztérium szóvivője.
Egy kilyéni lakóháznál keletkezett tűzhöz riasztották a sepsiszentgyörgyi tűzoltókat vasárnap délután.
A székely megyék mezőnyében a legkisebb, Kovászna megye vezet a kampánycsendsértések tekintetében. Volt, ahol politikai szlogenek, és volt, ahol alkohol folyt.
Maros megye néhány településén áramszünet volt vasárnap, áramfejlesztőkkel azonban megoldották, hogy ne legyen fennakadás a szavazóhelyiségekben.
Amíg június kilencedikén öt szavazólappal kellett elvonulni a szavazófülkébe, addig most mindössze egyet kap a választópolgár. Az önkormányzati és európai parlamenti választáshoz képest az államelnöki voksolás egyszerű, mint az egyszeregy.
Sepsiszentgyörgyön a vasárnapi templomi eseményeket követően látszólag megnőtt a forgalom a szavazókörzetekben, például a Székely Nemzeti Múzeumban (15. számú körzet) kisebb sor is kialakult, így a csendőrség szabályozta a belépést.
Kampánycsend megsértésére vonatkozó bejelentéseket vizsgál ki a rendőrség. Az elkövetők a törvény szerint 1500 és 4500 lej közötti büntetésekre számíthatnak. Van, akit már meg is bírságoltak.
Rendbontás nélkül zajlik a szavazás Kézdivásárhelyen. A főtéren ugyan feltűnt egy Prahova megyei kirándulóbusz, ami sokakban gyanakvást keltett, de mint megtudtuk, alaptalanul.
szóljon hozzá!