
Fotó: Pinti Attila
Nem kívánja tovább betölteni az igazgatói tisztséget, és ezt írásban is jelezte a Hargita Megyei Tanfelügyelőségnek Markó Ilona, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium igazgatója. Helyére várhatóan januártól neveznek ki új tanintézet-vezetőt.
2023. december 08., 18:342023. december 08., 18:34
Írásban jelezte a Hargita Megyei Tanfelügyelőségnek Markó Ilona, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium igazgatója, hogy személyes okok miatt nem szeretné a továbbiakban betölteni az iskolaigazgatói tisztséget, amit szeptemberben vállalt el – erősítette meg érdeklődésünkre Demeter Levente főtanfelügyelő. Tőle tudjuk, hogy Markó Ilona addig marad ebben a tisztségben, amíg új igazgatót neveznek ki. A tantestületben lesz egy bizalmi szavazás arról, hogy ki legyen az új tanintézet-vezető, aki – ha vállalja a megbízatást – írásban kell letegye ebbéli szándéknyilatkozatát a tanfelügyelőségen. Demeter Levente úgy véli, várhatóan januártól nevezik ki majd az új igazgatót.
Az iskola az utóbbi időben egy tanár visszaélési ügye miatt került a figyelem középpontjába.

Nyomásgyakorlás az illetékes szervekre, hogy ne hallgassák el tovább az ügyet – ez a célja annak a petíciónak, amelyet a nemrég kirobbant szexuális zaklatási ügy miatt a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium maroknyi volt diákja kezdeményezett.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.
Nyolc centiméterrel nőtt a Duna vízszintje a csernavodai atomerőműnél, ami biztosítja a létesítmény további működését – közölte vasárnap a Facebook-oldalán Radu Miruță.
Mehringer, Co Lee és a Blahalouisiana Sziget fesztiválos koncertjét is láthatják majd a közmédia nézői az M1-en – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
Egy várakozó metrószerelvénybe is betévedt az a sérült vaddisznó, amely a mozgólépcsőn jutott le szombaton a Kossuth Lajos téri metróállomás peronjára, de egyik utas sem sérült meg – közölte a BKV Zrt. az MTI-vel.
A pénteki árcsökkenést követően szombaton is olcsóbb lett néhány banival a gázolaj a romániai töltőállomásokon, míg benzint szinten mindenhol az előző napi áron lehet tankolni.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza párt parlamenti frakciója.
Több, kővel megrakott uszályt süllyesztettek a Duna medrébe a csernavodai atomerőmű még működő kettes blokkjának üzemben tartása érdekében – írja a News.ro hírportál szombati közlése nyomán az MTI.
A Moody's elismerte azokat a fontos lépéseket, amelyeket Románia az elmúlt évben a költségvetési egyensúly megteremtése és a kiadások visszafogása érdekében tett – közölte a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
szóljon hozzá!