Képünk illusztráció
Fotó: Tuchiluș Alex
Húsvéti hangolódásra hív az Artera Míves Alkotók Háza: április 17-én tojásírással és népi játékokkal idézik meg a hagyományokat Székelyudvarhelyen. A részvételhez regisztráció és néhány tojás szükséges.
2025. április 14., 16:462025. április 14., 16:46
Az Artera Míves Alkotók Háza húsvéti néphagyományok színterévé válik április 17-én, ugyanis 17 órától tojásfestést szerveznek Székelyudvarhelyen. Az eseménnyel nem titkolt célja a szervezőknek, hogy a készülődést néphagyományaink tárházával gazdagítsák, felidézzék és megteremtsék az ünnep sajátos hangulatát az írott tojások által.
A tojásírást Salamon Éva gyergyókilyénfalvi tojásíró irányítja majd, emellett népi játékokat eleveníthetnek fel a kicsik Szabó Zsuzsannával.
Az érdeklődőket arra kérik, hozzanak főtt vagy kifújt tojást magukkal, regisztrálni az office@artera.ro címen vagy a 0744 593 192-es telefonszámon lehet.
A belépés adományalapú a tevékenység költségeinek fedezésére. Bővebb információért kattintson ide.
Több mint egymillió eurós uniós beruházás révén újul meg a szentegyházi Gábor Áron Szakközépiskola bentlakása, a munkálatok pedig az ütemtervnek megfelelően zajlanak – számolt be közösségi oldalán Lőrincz Csaba polgármester.
Napközben is gyakran látnak egy fiatal medvét a házak környékén, illetve a gabonatáblákban kóborolni a fenyédiek. A vadászok szerint a friss gabona vonzza a nagyvadakat, emiatt aratáskor gyakran kérnek segítséget tőlük a gazdák.
Az utóbbi időben tapasztalt áramkimaradások megelőzésén dolgoznak Székelyudvarhelyen, miután szakemberek segítségével feltérképezték a lehetséges okokat.
Elhunyt Dr. Ördög András, a székelyudvarhelyi és székelykeresztúri kórházak radiológus főorvosa, aki évtizedeken át dolgozott tiszteletreméltó hivatástudattal a két egészségügyi intézményben.
Bár nagy lendülettel fogott neki tavasszal a székelykeresztúri tanuszoda megépítésének a kivitelező, pénz hiányában jelentősen lecsökkentette a tevékenységét. Ottjártunkkor konkrétan zárva találtuk a munkatelep bejáratát.
Vetélkedőkkel és számos koncerttel készülnek a 23. Farkaslaki Szenes Napokra, amely pénteken kezdődik a Kalonda-tetőn – derül ki a szerkesztőségünkbe eljuttatott közleményből.
A Mini Erdély Park alapítója, Fazakas Szabolcs is azok között volt, akik átvehették vasárnap az Országházban a Kallós Zoltán Külhoni Magyarságért Díjat, amely az egyik legrangosabb magyar állami kitüntetés.
Súlyosan megsérült vasárnap egy turista a Vargyas-szorosban, miután egy jelzett turistaútról több mint 20 métert zuhant. Szerencséjére a hegyimentők a közelben gyakorlatoztak, így gyorsan érkezett a segítség.
Óvodások és összevont tagozaton tanuló elemi osztályosok is használták a patakfalvi iskola épületét, amelynek folyamatban van az energetikai felújítása. Kis szerencsével a tanévkezdésig befejeződhet az építkezés.
Új részéhez érkezett a Tamási Áron utca felújítása Székelyudvarhelyen, a munkálatok miatt hétfőtől egy időre egyirányúvá válik a városközpont felé. Nem csak az utakat javítják Udvarhelyen: a villamossági vállalat is dolgozik, így áramszünet is várható.
szóljon hozzá!