A Tomcsa Sándor Színház fennállásának 16. évfordulóját ünnepelték november 6-án, csütörtökön este. Erre az eseményre a Szebbaz élet halál után című, Mihai Măniuţiu által rendezett előadást követően került sor.
2014. november 07., 20:152014. november 07., 20:15
2014. november 07., 20:162014. november 07., 20:16
Az előző évek hagyományát követve az esten megjutalmazták azokat a pedagógusokat, akik ebben az évadban a legtöbb gyerek-, és diákbérletes nézőt toborozták. A székelyudvarhelyi és a vidéki iskolákból az idei évadban a gyermek nézőik száma több mint háromezer, ebből a diákbérleteseké 850. A pedagógusok ajándékkönyvet és virágot kaptak köszönetképpen önkéntesen vállalt és lelkiismeretes munkájukért. Az ünnepségen a hűséges nézőkről sem feledkeztek meg. Az 1033 felnőttbérletes között értékes ajándékutalványokat sorsoltak ki.
A lajosmizsei Liza Aqua & Hotel Conference Fehér Akác Csárda által felajánlott 2 darab két személyre szóló wellness-hétvégét Ferencz Károly, Méhes György bérletes és Bibó Györgyi, Haáz Rezső bérletes néző nyerte. Kedvezett a szerencse a Kovács György bérletes Szisze Lászlónak is, aki az egri Szent István Hotel ajándékutalványát nyerte.
A székelyudvarhelyi Gizi Fogadó és Csárda két, 100-100 lej értékű gyertyafényes vacsorát ajánlott fel, amelyet Nagy János, Méhes György-bérletes és Nagy Imecs-Zsuzsanna, Haáz Rezső-bérletes nézők nyertek.
A drámapályázat nyertesei
Ezt követően Demeter Kata dramaturg kihirdette, hogy lezárult a 2014 januárjában kiírt, a nagyváradi Szigligeti Színház, a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Magyar Kara és a Tomcsa Sándor Színház közös, dráMÁzat II. pályázata. A Debüt, dráMAíró és dramAutor kategóriákat három különböző zsűri osztályozta. A drámaíró verseny második kiadását is nagy érdeklődés övezte, összesen 152 pályamű érkezett be, többségében Magyarország és Románia területéről, de érkeztek pályázatok Ukrajnából, Szlovákiából és Nagy-Britanniából is. Október végén lezárult az elbírálás folyamata. A Debüt kategória drámái közül a zsűri döntése alapján Szíjártó Tímea-Aletta: Az eset című műve került ki győztesként, a dráMAíró kategóriában Szmodis Jenő: Ultimátum című drámája, a draMAutor kategóriában pedig Laurenţiu Budău: Apocalipsa vine de pe facebook című műve bizonyult a legjobbnak.
Néhány beszédes számadat a színház történetéből
Az elmúlt 16 évben 38 színész volt hosszabb-rövidebb ideig a társulat tagja, összesen 48 vendégszínész, közel 300 művészeti munkatárs (zeneszerzők, díszlet- és jelmeztervezők, dramaturgok, koreográfusok, táncosok, statiszták) és 41 rendező járult hozzá a 102 saját előadás sikeréhez. Az elmúlt évadokban kb. 40 vendégtársulat produkcióját, mindent egybevetve több mint 1600 színházi előadást tapsolhatott meg az udvarhelyi közönség.
szóljon hozzá!