Fotó: Barabás Ákos
Messzi tájakról hazajött a falu népe, hogy templomuk névünnepén együtt énekeljen, imádkozzék a helyiekkel és a zarándokokkal. Bár sokan a kert árnyas fái alatt hallgatták a szentmisét, lelkükben érezték, amit a szent hely egész évben hirdet: Uram, jó nekünk itt lenni!
2015. augusztus 11., 16:292015. augusztus 11., 16:29
Napokkal korábban már hangolódtak az ünnepre: a porták csinosítása, a vendégek fogadására való készület része a búcsúnak – mondta a szentmise főcelebránsa és szónoka, a helyi születésű Bálint István, a csíkszeredai Szent Ágoston Egyházközség segédlelkésze. Tovamutató kérdése: miért volt jó az apostoloknak a Tábor-hegyen; Péter apostol miért esik ámulatba és akar három sátrat építeni? Az apostolnak rendkívüli élményben, tapasztalatban volt része. Megérezték az Úr jelenlétét, a mennyei boldogságot, és azt meg is akarták őrizni.
„Miért jó nekünk ma a magunk Tábor-hegyén, a templomdombon lennünk? Ma mit kell tennünk, hová kell mennünk, hogy hasonló istenélményben legyen részünk, amiről a későbbiekben is élményként tudjunk beszélni? A bibliai történet nyomán elsőként a kiválasztást, a meghívást említette a szónok. A tizenkét apostol közül Jézus csak hármat vitt magával. El kell indulnunk, hallgatnunk kell a hívó szóra nekünk is. Aztán kitartással fel kell jutnunk a hegyre. Ki kell szakadnunk-lépnünk a hétköznapi élet sodrásából. El kell csendesednünk, és másképp kell figyelnünk az Úrral való találkozásban” – hangzott el a prédikációban.
2009-ben primíciásként misézett először faluja templomának oltáránál. Aztán négy évig Csíkszentgyörgyön szolgált. Mostanában ritkábban van alkalma Malomfalván együtt imádkozni, énekelni övéivel. Ezért is örült az ünnepi meghívásnak. Kérdésünkre elmondta: búcsú lévén másabb a hangulat, mindenki ismerős, lelkesebb a közös éneklés, fokozottabban megérinti. Más, amikor az ember haza megy: ismeri a tájat, a közösséget, a szokásokat. Nagyon jól érezte magát. A liturgia keret volt, a színes, teljes és szép képet a jelenlévők imádsága, a közös éneklés rajzolta. „A rét tarkasága sok virágból áll. Közelebbről kell megnézni a virágokat, hogy szépségüket, illatukat megtapasztaljuk.”
Juhokat, nyulakat és számos csirkét megölt tavaly november óta egy fiatal medve Székelyvarságon, az utóbbi napokban ráadásul nappal is többször felbukkant az egyed a település főbb utcáin. Kedden kilőtték a garázdálkodó példányt.
Kitartanak a turisztikai vállalkozások, nem nőtt jelentősen az elbocsátások száma Parajdon ebben a hónapban. Székelyudvarhelyen azonban újabb tömeges elbocsátásra kényszerül egy bútoripari vállalat.
Közel húsz éve földbe helyezett szennyvízhálózati vezetékeket kell megjavítani Oroszhegyben, Tibódban és Székelyszentkirályon, továbbá ki kell terjeszteni a hálózatot a portákig. A község vezetősége aláírta a projekt finanszírozási szerződését.
Jubiláló házaspárok jelentkezését várja a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal.
Kék, fehér, vörös, barna és számos más színű trópusi lepkében gyönyörködhetnek azok, akik ellátogatnak a parajdi Lepkeházba – a turisták száma azonban lényegesen megcsappant a bányakatasztrófát követő időszakban.
Egy évvel az indulása után beváltotta a hozzá fűzött reményeket a székelyudvarhelyi városvezetés által fejlesztett applikáció: az eszközt a lakók egyre gyakrabban használják ügyintézésre, bejelentésekre, befizetésekre, vagy épp időpontfoglalásra.
A parajdi sóbányát nem lehet megmenteni, a kérdés csak az, hogy mikor omlik be – nyilatkozta szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Kaszáló kaláka, ahogy régen: negyven nyikómalomfalvi férfi gyűlt össze hajnalban, hogy közösen kaszáljanak a réten – a kaláka nemcsak múltidéző élmény, hanem a falunapok hangulatos nyitánya is volt.
Egy idős nőt szállítottak kórházba egy Homorófürdőnél történt baleset után szombaton délben.
Hétfőn reggel 8 és délután 17.30 között teljes útlezárás lesz Székelyudvarhelyen a Tamási Áron utca Dózsa György és Varga Katalin utcák közötti szakaszán. A korlátozásra munkálatok miatt van szükség.
szóljon hozzá!